<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1939 - 1947 Informacje cz. 3

  • Cichociemni
  • 27 Pułk Piechoty
  • Polskie dzieci w Nowej Zelandii
  • Organizacje niepodległościowe na terenie Wielkopolski 1945 – 1956
  • Niepowtarzalni - Lekarze weterynarii ofiary II wojny światowej
  • Nauczyciele tajnego nauczania - woj. kieleckie
  • Żołnierze, którzy powrócili z zachodu do Polski po II WŚ
  • Wspomnienia nauczycieli tajnego nauczania
  • 11 Batalion Łączności - 2 Korpus Polski
  • Palmiry - lista zamordowanych
  • Straty wśród duchowieństwa łódzkiego w czasie II wojny światowej
  • Więźniowie Radogoszcza - listopad 1939 / styczeń 1940
  • Wykaz żołnierzy polskich przybyłych z Archangielska do Glasgow 3.10.1941
  • Wykaz osób przybyłych z Afryki do Londynu i Glasgow
  • Wykaz osób przybyłych do Liverpool
  • Wykaz osób przybyłych do Southampton nazwiska na literę " A - K "
  • Wykaz osób przybyłych do Southampton nazwiska na literę " L - Ż "
  • Żołnierze AK spoczywający na Cm. we Wrocławiu
  • Cmentarz Obrońców Lwowa 1939 r.
  • Lublin w okresie okupacji (1939-1944). Na podstawie badań sądowych Miejskiej Komisji Badania Zbrodni
  • Lista zmarłych w więzieniu w Wilejce w latach 1940-1941


  • 27 Pułk Piechoty
    ( opracowanie własne )

    "Po zlikwidowaniu 3 armii 10 dywizja piechoty została w dyspozycji Naczelnego Dowódcy WP. Potem włączono ją do 2 armii, gdzie pozostała do końca wojny, przechodząc cały szlak bojowy.
    10 dywizja piechoty składała się z 25, 27 i 29 pułku piechoty, 39 pułku artylerii lekkiej oraz oddziałów pomocniczych i służb.
    W składzie 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty 27 pułk Piechoty przeszedł drogę pełną krwi i chwały. Z bratnimi pułkami forsował Nysę, Schwarzer Schops i Szprewę. Walczył w lasach łużyckich i w Sudetach, pod Boxbergiem, Nochten, Miirzdorfem, Schopsdorfem, Monau, Lieskie, Randen, H erstfelde i H oyerswerdą. Wojnę zakończył w Czechosłowacji.
    Tylko 8 miesięcy minęło od chwili podpisania pierwszego rozkazu organizacyjnego w pułku do końca wojny. Tylko 44 dni bił się 27 pułk piechoty ,w pierwszej linii. Ale ubyło w tym czasie z naszych szeregów ponad tysiąc żołnierzy, oficerów i podoficerów. Chociaż krzyżami usialiśmy pola walki nad Nysą, Szprewą i Schwarzer Schops, to jednak ciężkie straty zadaliśmy nieprzyjacielowi. 590 bojowych odznaczeń nadanych uczestnikom walk mówi za siebie."





    Szlak bojowy 27 pułku piechoty



    Zapraszamy Czytelników do nadsyłania not biograficznych (zdjęć) żołnierzy.


    LISTA NAZWISK - zawiera 968 osób


     

    Abramiuk - J. - chor. - - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Abramowicz Leonard - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Abraszko - W,; - ppor. - - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 3 Batalion -
    Adasik Czesław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Anaszko Antoni - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Anaszko Witold - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Andryca Jan - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Andrzejewski Kazimierz - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Anikin. - - ppor. - - Oficer łączności - -
    Anioła Leon - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Aniskiewicz Eugeniusz - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Antonowicz Alojzy - - plut, - - Dowódca kompanii i plutonów - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Antoszczuk Bronislaw - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Augustynowicz Michał - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Babiak Franciszek - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Babulo Stanisław - - strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 2 komp. fiz. - -
    Badowski - W. - ppor. - - Dowódca plutonu ckm - 2 Batalion -
    Bajger - A. - ppor. - - Dowódca 2 plutonu rusznic ppanc. - 1 Batalion -
    Balicki Bolesław - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 4 komp. strzel. - -
    Balut Stefn - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bałbatusz Franciszek - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Banasiński - K. - chor. - - Dowódca, 1 plutonu moźdz. 82 'mm - 3 Batalion -
    Bański - E. - ppor. - - Sekcja polityczna - -
    Baran Józef - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Baranowski Jan - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Barłowski, - K. - ppor. - (poległ) - Dowódca plutonu ckm - 1 Batalion -
    Barski Władysław - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Barszcz Lucjan - - st. sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Bartłomiejczyk Lucyna - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bartosz Bronisław - - kpr. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 5 komp. strzel. - -
    Bartowski Kazimierz - - ppor. - poległ 19.4.45 r. - 1 baon - -
    Bastara Czesław - - st. strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Basza Kazmierz - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Baumel - A - chor - - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Bautrel Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bednarowicz Stanisław - - st. sierż. - (ranny) / - Dowódca plutonu sanitarnego - 2 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Bej Stanisław - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 2 komp. rppanc. - -
    Bembenek Feliks - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Berazowski Mieczysław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Berczuk Władysław - - chor. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 7 komp. strzel. - Dowódca plutonu ckm - 3 Batalion
    Bergknopf - . J. - sierż - - Dowódca 2 plutonu ckm - 2 Batalion -
    Bernacki Edward - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bernadzik Zbigniew - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bernard Bronisław - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Betch Józef - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Betlej Stanisław - - kpt. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - Dowódca 2 batalionu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Białostocki Bolesław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Biały - . S. - por - - Oficer finansowy - -
    Bieda Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Biedunkiewicz Jan - - chor. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bielawski Jarosław - - kPr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bielawski Stanisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bielawski Walenty - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bieniek Władysław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Bień - W. - ppor. - - Oficer operacyjny - -
    Bilejsza Bronisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Biszyński Jan - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bizukin Michał - - chor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Blinow - M. - kpt. - - Dowódca art. Pułku - -
    Błasik Edward - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Błaż Artur - - plut. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp moźdz. - -
    Błożko Antoni - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 5 komp. strzel. - -
    Bobala Antoni - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. fiz. - -
    Bobek Tadeusz - - ppor. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - Dowódca plutonu ,ckm - 3 Batalion - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bocheński Bronisław - - chor. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - Dowódca 2 kompanii strzeleckiej - 1 Batalion -
    Boczar Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bodura - J. - chor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Bodziak Antoni - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bogacewicz Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bogdanowicz Kazimierz - - plut. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 2 komp. ckm - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bogdanowicz Władysław - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 5 komp. strzel. - -
    Bogusławski - W. - kpt. Dr - - Dowódca kompanii - -
    Bojarowski Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bojko Stanisław - - strz. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 2 baon - -
    Borecki Andrzej - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Borkowski Henryk - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Borowiec Władysław - - st. strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Borsowicz Wacław - - strz. - poległ 19.4.45 r. - komp. san. - -
    Borsukiewicz Tadeusz - - st. strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Boryło Władysław - - st. strz. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - 5 komp. strzel. - -
    Bralewski Edward - - kpr. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 3 komp. strzel. - -
    Bratkowski Zygmunt - - por. - Dowódca 3 kompanii rusznic ppanc. - 3 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Braun Stanisław - - chor. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 3 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Broczkowski - J. - chor. - (ranny) - Dowódca plutonu ckm - 2 Batalion -
    Broda Ignacy - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Broda Mieczysław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Browkin - M. - ppor. - - Dowódca baterii armat 45 mm - -
    Brudek Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Brzeziński Piotr - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Bubicz Kazimierz - - chor. - Dowódca plutonu art. bat. 45 mm - 1 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Buchowicz - M. - ppor. - (ranny) - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Budzewski Stanisław - - ppor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Bugaj Edward - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Bujak Tadeusz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Buksztynowicz Wincenty - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Buraczyński - G. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu ckm - 2 Batalion -
    Burblic Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bury Józef - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Busłowicz Andrzej - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. strzel. - -
    Bustowicz Czesław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bustowicz Wincnty - - strz. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Buzblis Józef - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Byczkowski Stefan - - ppor. - (poległ) - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Byczyński Bolesław - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Bysikiewicz Wojciech - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Bzowy Stefan - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Cacaj Mieczysław - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cebulak Tomasz - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Cebulak Wojciech - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cedryk - J. - por. - - St. adiutant - 1 Batalion -
    Celezewicz Aleksander - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cerefin Władysław - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Chaluń Eugeniusz - - strz. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Cherchel Józef - - strz. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - 8 komp. strzel. - -
    Chitrow Stefan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Chizowski Franciszek - - bomb. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ciatucha Stanisław - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cielec Enin - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 2 komp. Ckm - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cierpisz Antoni - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cieszyński Władysław - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cieśla Wojciech - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Cimofiej Michał - - strz. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cirabowski Józef - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Cirskoj Jerzy - - ppor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ciruk Jan - - kpr. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 komp. fiz. - -
    Cisak Władysław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Cisowski Zbigniew - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Ciuraszkiewicz Kazimierz - - chor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Cuber Emil - - kpr. - poległ 19.4.45 r. - 1 baon - -
    Cwieczkowski Kazimierz - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Cygan Stanisław - - kpr. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. Ckm - -
    Cylazewicz Szymon - - strz. - poległ 19.4.45 r. - 3 komp. ckm - -
    Czabak Michał - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czach Mieczysław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czaczko Zbigniew - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czajkowski Antoni - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Czajkowski Stanisław - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czaplindo Paweł - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czapski Tadeusz - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Czarnota Ignacy - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czebak Michał - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czerep Aleksander - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czerniakowski Mikołaj - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Czernicki Władysław - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Czerwiński Tadeusz - - ppor. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Czosnkowski Czesław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Czuchraj Stefan - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Czura Kazimierz - - ppor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Czuro - M. - ppor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Czyżowski Józef - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Ćwieczkowski Franciszek - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dancewicz Wojciech - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Darkowski Kazimierz - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dąbek Franciszek - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dąbrowski Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dąbrowski Tadeusz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dec Józef - - st. strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Denczenko - P. - chor. - - Szef rusznikarni pułku - -
    Derega Franciszek - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dębicki Zbigniew - - strz. - poległ w obronie pod Priebus 13.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Długołęcki Kazimierz - - st. ogn. - - - Krzyż Walecznych: -
    Dobrzański Franciszek - - kpr. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - l komp. ckm - -
    Domalewski Jan - - ppor., - - - Krzyż Walecznych: -
    Domański Józef - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Dorniak Jan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Doroka Jan - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Dorzynkiewicz Wincenty - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Drapała Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Drążek Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Droska Stefan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Drozd Adam - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Drozd Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Drozdowski - M. - ppor. - Dowódca baterii armat pułkowych 76 mm - - 3 Batalion -
    Drozdowski Wacław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Drożniak Aleksander - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Dubaniewski Edward - - kpr. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Dubis Michał - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dudka Jan - - ppor. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dudkiewicz Kazimierz - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Dudrojć Wiktor - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dudzik Ferdynand - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Durkacz Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dworak Czesław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 4 komp. strzel. - Krzyż Walecznych: -
    Dyczak Paweł - - strz. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dymnicki Zbigniew - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Działowicz Wincenty - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dziedziul Antoni - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dziengo - P. - ppor. - - Dowódca 2 kompanii moźdz. 82 mm - 2 Batalion -
    Dziewił Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dzikowski Kazimierz - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dzioba Eugeniusz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Dziura Andrzej - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 5 komp. strzel. - -
    Falkowski Henryk - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Falkowski Władysław - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Felczak Józef - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Fiedorowicz Stanisław - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Filipowicz Zbigniew - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Filipowski Jerzy - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Fiłatow - N. - chor. - - Dowódca plutonu chemicznego - -
    Flis Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Flisiuk. - : E. - ppor - - Dowódca 8 kompanii strzeleckiej - 3 Batalion -
    Fragiel Ernestyn - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Frydrych Stanisław - - sierż. pchor. - Dowódca 2 plutonu moźdz. 82 mm - 3 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Gabień Konstanty - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Gajdziś Antoni - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Gajecki Jan - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Galibin - A. - por. - (poległ) - Dowódca baterii moźdz. 120 mm - -
    Galin Aleksander - - strz. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 9 komp. strzel. - -
    Gall Franciszek - - sierż. - (poległ) - Dowódca plutonu sanitarnego - 1 Batalion - Brązowy Krzyż Zasług
    Gałązka Henryk - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gałązka Józef - - por. - - Szef kancelarii pułku - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gałecki Andrzej - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gałka Mieczysław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Gałkowski - . K. - st. Strz - - Rusznikarz - -
    Gardzian Stanisław - - st. strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Gawdyna - W. - ppor. - - Z-ca dowódcy do spraw poL-wych. - 2 Batalion -
    Gawlik Tadeusz - - chor. - poległ 19.4.45 r. - Dowódca 2 plutonu rusznic ppanc. - 2 Batalion -
    Gawrys Jan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gicewicz Antoni - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gieparda Marian - - sierż. pchor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Gilecki Kazimierz - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Giruć Leon - - strz. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - l baon - -
    Giruć Leon - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Girzga Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gleba Antoni - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 4 komp. strzel. - -
    Gładysz Józef - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Głogowski Roman - - kan. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - bateria 76 mm - -
    Głowdel Florian - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 4 komp. strzel. - -
    Głuski - St. - ppor. - (dwukrotnie ranny) - Dowódca 1 plutonu ckm - 2 Batalion -
    Gola Wojciech - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Gołębiowski Michał - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gorecki Tadeusz - - strz. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Goryl Henryk - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gościatowicz Antoni - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Góral Franciszek - - kpr. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - l komp. Ckm - -
    Grabowski Józef - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gradalski - S. - por. - - Lekarz - -
    Grajcarek - J. - chor. - (poległ) - Dowódca plutonu gospodarczego - 2 Batalion -
    Grajcarski Andrzej - - chor. - poległ pod Schopsdorf 27.4.45 r. - 2 baon - -
    Grazda Eugeniusz - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Greszczuk Piotr - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Grodziński Adam - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 3 komp. strzel. - -
    Grudzina Stanisław - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Gryn Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Grypienko Wawrzyniec - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Gryszyn Jan - - st. sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Grzesik Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Grzywaczewski - P. - chor. - - Dowódca 3 plutonu ckm - 1 Batalion -
    Gulbinowicz - T. - ppor. - (ranny) - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Gulewicz Jan - - ppor. - Z-ca dowódcy batalionu do spraw pol-wych - 1 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Guszpit Ignacy - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Guz Franciszek - - kpr. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Guzik Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Haber - . J. - sierż - - Dowódca 3 plutonu rusznic ppanc. - 2 Batalion -
    Hanas Stanisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hanenko Władysław - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hańczarek Konstanty - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hardenkiewicz Antoni - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Heindreich Jan - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Hermanowski Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hernat Zenon - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hołowacz Sebastian - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Horbacz Józef - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Horodecki Stefan - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Horyd Władysław - - strz. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - 3 komp. Moźdz. - -
    Hpanasowicz Kazimierz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hrycek Jan - - strz. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - 2 komp. ckm - -
    Hryniów Kazimierz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Huto Mikołaj - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Hużwic Bogusław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Ifimowicz Franciszek - - bomb. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ilkiewicz - W. - ppor. - - Z-ca dowódcy pułku do spraw pol.-wych. - -
    Iłakowicz Witold - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Indyk Edward - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Iwaner Józef - - st. sierż. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - 1 komp. fiz - -
    Iwos Michał - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jabłonowski Stanisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jabłoński - T. - chor. - - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 2 Batalion -
    Jabłoński Jan - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Jacków Piotr - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jagusiak Bronisław - - st. strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Jakimowicz - B. - ppor. - (ranny) - Z-ca dowódcy do spraw polowych. - 1 Batalion -
    Jakimowicz Leon - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Janda Kazimierz - - st. strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 3 komp. rppanc. - -
    Janiszewski Edward - - sierż. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Janke Adam - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jankowski - J. - chor. - (ranny) - Dowódca plutonu gospodarczego - 1 Batalion -
    Jankowski Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jankowski Mieczysław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 3 komp. strzel. - -
    Jankowski Mieczysław - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Janosiewicz Bronisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Janowski Eliasz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Janowski Józef - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Januszkiewicz Bolesław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Januszkiewicz Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jaremiasz Antoni - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jarkiewicz Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jarosiewicz Czesław - - ogn. - - - Krzyż Walecznych: -
    Jarosławski Wiktor - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jarosz - B. - ppor. - (ranny) - Z-ca dowódcy batalionu do spraw pol.-wych. - 3 Batalion -
    Jasiński Władysław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Jasior Aleksander - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 9 komp. strzel. - -
    Jaskot Kazimierz - - strz. - poległ w obronie pod Priebus 13.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Jaworski Stefan - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Jerzyński Jan - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Jeżowski Stanisław - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 6 komp. strzel. - -
    Jozel Michał - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Junaszko Józef - - kan. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jundził Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jurczak - M. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu moźdz. 82 mm - 2 Batalion -
    Jurek - E. - chor. - - Dowódca 3 plutonu - -
    Jurkiewicz Franciszek - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Jurkowski Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Jursza Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Jusza Szymon - - kpr. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 3 baon - -
    Kaczała Zygmunt - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kaczmarek Michał - - ppor. - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Kaczmarski Wacław - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kalinowski Antoni - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kalisz Bronisław - - strz. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - 3 komp. ckm - -
    Kalita Marian - - kpr. - poległ pod Liske 30.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Kallas - J. - hor. - - Dowódca plutonu komendanckiego(żandarmerii ) - -
    Kalot Michał - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kamiński Józef - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kania Edward - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kankur Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kapusta Wacław - - st. strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Kardonek Stanisław - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Karol Wiktor - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 6 komp. strzel. - -
    Karpiński Edward - - kpr. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 2 baon - -
    Kasiuk Jan - - ppor. - (ranny) - Dowódca 7 kompanii strzeleckiej - 3 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Kaskiewicz - - plut. - - Dowódca plutonu zwiadu pieszego - -
    Kasperowicz Maciej - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kaszewski Marian - - ppor. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - dca 9 komp. strzel. - Krzyż Virtuti Militari V kl - (pośmiertnie)
    Kaśkiewicz Józef - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 baon - -
    Kaśkiewicz Ryszard - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kawa - F. - ppor. - - Dowódca baterii armat pułkowych 76 mm - -
    Kawęcki - T. - chor. - - Dowódca plutonu art. bat. 45 mm - 3 Batalion -
    Kędzierski Stefan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kędzior Mieczysław - - kpr. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Kiedrys Antoni - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Kiento Eugeniusz - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kilżewski Mieczysław - - strz. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 2 komp. rppanc. - -
    Kirkowski Józef - - kan. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - plut. Ppanc. Art.. 3 baonu - -
    Kiszkiel Franciszek - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kiziel Józef - - strz. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - 3 komp. Moźdz. - -
    Klarnut - J. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Klebko Stanisław - - strz. - poległ w Randen 4.5.45 r. - 3 komp. rppanc. - -
    Klecha Władysław - - ppor. - Z-ca dowódcy batalionu do spraw pol-wych. - 2 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Klefas Tadeusz - - st. strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. rppanc. - -
    Klein Marian - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Klimas Zbigniew - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Klimcewicz Władysław (Wacław) - - strz. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Klimok Józef - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Klimowicz - J. - ppor. - - Z-ca dowódcy do spraw poL-wych. - 2 Batalion -
    Klosse Wiktor - - por. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - Dowódca plutonu łączności batalionowej - 3 Batalion -
    Kłoczko Bazyli - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kłonowski Tadeusz - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kłosowski Edmund - - kpr. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 3 komp. strzel. - -
    Kocan - A. - chor. - (ranny) - Z-ca dowódcy do spraw pol.-wych. - 1 Batalion -
    Kochański Wiktor - - kpr. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - 3 komp. ckm - Krzyż Walecznych: -
    Kocór Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kodź Franciszek - - strz. - poległ pod Randen 1.5.45 r. - 1 komp. rppanc. - -
    Kolasiński Kazimierz - - ppor. - Z-ca dowódcy do spraw pol-wych. - 1 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Kolendo Antoni - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Koleśnik Michał - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Komorowski - J. - chor. - (ranny ) - Dowódca 1 plutonu' strzeleckiego - 3 Batalion -
    Kondolewicz Czesław - - chor. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kondratowicz Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kondratowicz Wacław - - plut. pchor. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. strzel. - Krzyż Walecznych: -
    Koninka Jan - - sierż. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Kopacz Bronisław - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Kopacz Edward - - strz. - zaginął w czasie walk 21.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Kopeć Zdzisław - - strz. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - 9 komp. strzel. - -
    Kopiński - T. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu ckm - 3 Batalion -
    Korczak Kazimierz - - st. sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kosiewkiewicz Władysław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kosiński Stefan - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kosmal - . St. - ppor - - Dowódca 1 plutonu rusznic ppanc. - 1 Batalion -
    Kostecki Włodzimierz - - por. - - - - Brązowy Krzyż Zasług
    Kostrzewa Władysław - - st. strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. Fiz - -
    Koszatka Alfred - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kosztyla - E. - ppor - (ranny) - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 2 Batalion -
    Koszyło - E. - chor. - - Dowódca plutonu ckm - 2 Batalion -
    Kościk Antoni - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kotnowski - B. - ppłk - - Z-ca dowódcy pułku do spraw liniowych - -
    Kotulski Henryk - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 5 komp. strzel. - -
    Kowalczyk Bronisław - - chor. - Dowódca 3 plutonu moźdz. 82 mm - 3 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Kowalewski Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kowalewski Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kowalik Roman - - kpr. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Kozak Edward - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kozak Józef - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. Ckm - -
    Kozik - St. - ppor. - - Dowódca plutonu art. bat. 45 mm - 2 Batalion -
    Kozik Stanisław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kozłowski Adam - - kpr: - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. ckm. - -
    Kozub Tadeusz - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Krawczuk Stanisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Krawiec Wacław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Krokuć Marian - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Król Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Król Mikołaj - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Krówka Stefan - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 8 komp. strzel. - -
    Krukowski Albin - - sierż. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - 7 komp. Moźdz. - -
    Krymowski Jan - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kryspin - S. - sierż. pchor. - - Asystent sanitarny - -
    Krzyżczuk Antoni - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 2 komp. strzel. - -
    Książek Piotr - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kubski - M. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Kucharski Jan - - ppor. - Sekcja polityczna - - Krzyż Walecznych: -
    Kuchno Aleksander - - sierż. pchor. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kuczma Ludwik - - strz. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Kuczyński Mikołaj - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. Fiz - -
    Kuć Władysław - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Kukutko Franciszek - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kulas - M. - chor. - - Dowódca baterii armat 45 mm - -
    Kulik Jan - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Kulikowiec Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kuluis Stefan - - strz. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - 7 komp. Moźdz. - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kurapow - A. - por. - - Dowódca kompanii łączności - -
    Kuras Michał - - str.l. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kurasz Karol - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kurnatowicz Hieronim - - st. sierż. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - 9 komp. strzel. - -
    Kurtymanow - . J. - ppor - - Dowódca plutonu saperów - -
    Kuryło - M. - ppor. - - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 1 Batalion -
    Kuszniarow Jan - - płk - Dowódca pułku - - Krzyż Grunwaldu III kI. - Krzyż Walecznych:
    Kutuis Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kuznicki Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Kwiatkowski Antoni - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Kwiatkowski Henryk - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Lachowski Hieronim - - kpr. - zaginął w czasie walk 21.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Lamutko Alfons - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Lang Kazimierz - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Lapiejko Mieczysław - - strz. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Lappa Kazimierz - - chor. - Oficer ewidencji - - - Brązowy Krzyż Zasług
    Laskowski Stanisław - - st. sierż. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Lastowiecki Bronisław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Latusek Marian - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Lebiediew - M. - por. - - Szef zaopatrzenia art. pułku - -
    Lech Ferdynand - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Lechowicz Stanisław - - chor. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 2 Batalion -
    Legacki Władysław - - kpr. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Leicht Bronisław - - ppor. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. rppanc. - Krzyż Walecznych: -
    Lenart Jan - - plut. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 6 komp. strzel. - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Lensz Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Leonik Stanisław - - kpr. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 3 komp. strzel. - -
    Leskowicz Stefan - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Leś Karol - - strz. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - 3 komp. Moźdz. - -
    Lewandowski Józef - - kpr. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Lewczuk Władysław - - strz. - poległ w obronie pod Priebus 13.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Lewkowicz Albert - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Liberacki Ludwik - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Liksza Czesław - - kpr. - poległ w obronie pod Priebus 13.4.45 r. - 3 komp. rppanc. - -
    Lipiński - K. - chor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Lipka Michał - - s t. sierż. - - - - Brązowy Krzyż Zasług
    Lipski - K. - ppor. - (ranny) - Sekcja polityczna - -
    Lisowski - . B. - ppor - - Dowódca 2 plutonu moźdz. 82 mm - 3 Batalion -
    Litwin Stanisław - - strz. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - 3 komp. strzel. - " -
    Liwosz Marian - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Liwszyc - M. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu - -
    Lorens Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Lotwin Józef - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Lupa - E. - por. - - Dowódca 2 kompanii ckm - 2 Batalion -
    Łagutko Emanuel - - st. strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Łapiejko Józef - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Łaskowiecki Bronisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Łasowski Tadeusz - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Łaszczewski Wacław - - st. strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 3 komp. Ckm - -
    Łatwin Józef - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ławrynkiewicz Stanisław - - plut. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 1 baon - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Łącz Adolf - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Łodziatko Franciszek - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Łoński - B. - mjr - - Z-ca dowódcy pułku do spraw zaopatrzenia - -
    Łoś Józef - - ppor. - Z-ca dowódcy do spraw pol.-wych. - 1 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Łusieński Jan - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Łysy Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Łysy Józef - - st. strz. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Łyżwa Jerzy - - chor. - (ranny) - Dowódca 1 plutonu ckm - 3 Batalion - Krzyż Virtuti Militari V kl
    Mac Zbigniew - - bomb. - - - Krzyż Walecznych: -
    Machowski Władysław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Maconor Mikołaj - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Maczyna Michał - - kpr. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Madeja. Stanisław - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Madeksza Albert - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Madział Czesław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Magierek Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Majewski - M. - ppor. - ( ranny) - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Makałowicz Władysław - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Makarewicz Julian - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Makarewicz Wacław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Makowski - W. - chor. - - Dowódca 1 plutonu moźdz. 82 mm - 1 Batalion -
    Maksimowicz Edmund - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Makulski Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Malec Franciszek - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Malecki Piotr - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Małecki Antoni - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Małek Wilhelm - - sierż. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Mandziak Leon - - ppor. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 baon - -
    Mania - St. - chor. - - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego. - 1 Batalion -
    Manilewicz Julian - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Marczyk - - sierż. - - Rusznikarz - -
    Marek Tadeusz - - strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 1 baon - -
    Markiewicz Jan - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Markiewicz Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Martinek Karol - - st. sierż. - - Rusznikarz - Krzyż Walecznych: -
    Martunowicz Wacław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Martyniak - . R. - ppor - - Dowódca plutonu transportowej - -
    Maruszczak Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Masiel Justyn - - strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 2 komp. fiz. - -
    Masłowski Jan - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Maślanka Tadeusz - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Maślankiewicz Tadeusz - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Matecki Bolesław - - strz. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Matelones Henryk - - strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 2 komp. fiz. - -
    Matenka Stanisław - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Matiaszek Bronisław - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Matiaszek Piotr - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Matiaszek Stefan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Matniszonek Aleksander - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Matuszewski - M. - ppor. - (poległ) - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Matwiejczuk Michał - - mjr - poległ pod Liske 30.4.45 r. - Dowódca 3 batalionu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Mazgowniczy Michał - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Mazur Michał - - strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 2 komp. fiz. - -
    Mazur Stanisław - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Mazurek Stanisław - - kpr. - poległ pod Schopsdorf 28.4.45 r. - 7 komp. Moźdz. - -
    Mazurek Stanisław - - strz. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 2 baon - -
    Mączyński - F. - chor. - - Oficer broni - -
    Mądraj - T. - pp'or. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Mehal Mieczysław - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 3 komp. rppanc. - -
    Mendrala Tadeusz - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Metych Aleksander - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Miakkisz - K. - sierż. - - Dowódca plutonu art. bat. 45 mm - 3 Batalion -
    Miaszewski - . Z. - chor - - Dowódca 3 kompanii moźdz. 82 mm - 3 Batalion -
    Miazga Franciszek - - kpr. - poległ pod Liske 30.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Miąsik Władysław - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 komp. ckm - Krzyż Walecznych: -
    Micewski Jan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Michalewicz Mikołaj - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Michałowski Arnold - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Michniewicz Jan - - strz. - poległ pod Schopsdorf 27.4.45 r. - 8 komp. strzel. - -
    Mickiewicz Adam - - chor. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 3 Batalion - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Miduro Henryk - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Miłek Józef - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Minkiewicz Jan - - plut. - poległ w Randen 4.5.45 r. - 3 komp. rppanc. - Krzyż Walecznych: -
    Misiel Jóżef - - kpr. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Misiewicz - B. - ppor. - - Dowódca baterii moźdz. 120 mm - -
    Misiewicz Stanisław - - kpr. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. Ckm - -
    Misiewicz Wacław - - kpr. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 2 komp. fiz. - -
    Misztal - J. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Mleczko Tadeusz - - kpr. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Młyniec Józef - - kpr. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 4 komp. strzel. - -
    Modeksza Piotr - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Moliński Zygmunt - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Mołczan Tadeusz - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Mołodkiewicz Wacław - - ppor. - (ranny) - Dowódca 1 plutonu rusznic ppanc. - 3 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Morawski Bronisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Mosiej - K. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu ckm - 1 Batalion -
    Moskalski Marian - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Mozel Władysław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. strzel. - -
    Mroczek - T. - chor. - (ranny) - Dowódca 2 plutonu rusznic ppanc. - 3 Batalion -
    Mrozik Stanisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Mróz Henryk - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Mryc Bronisław - - st. sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Musiał Józef - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Myszka - M. - plut. - (poległ) - Dowódca 1 plutonu' strzeleckiego - 3 Batalion -
    Myszka Stanisław - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Nadolski Kazimierz - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Nakonieczny Stanisław - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - zwiad konny - Krzyż Walecznych: -
    Naumowicz Jan - - ppor. - - Dowódca, 1 plutonu moźdz. 82 'mm - 3 Batalion - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Nawrot - F. - ppor. - - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Niedziński Kazimierz - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Niemiłowicz Karol - - st. sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Niewkowicz - A - ppor. - - Dowódca 4 kompanii strzeleckiej - 2 Batalion -
    Niezgodzki Adam - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Nikolak Józef - - strz. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 8 komp. strzel. - -
    Nogacz Wiktor - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Nowak - W. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Nowak Edward - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Nowak Stanisław - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Nowalec Norbert - - kpr. - zaginął w czasie walk 21.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Nowicki Mieczysław - - kpr. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 6 komp. strzel. - -
    Nowicki Mikołaj - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Nyc Sławomir - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Nyc Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Obierek Karol - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Oborski - . J. - ppor - (ranny) - Dowódca 2 plutonu ckm - 2 Batalion -
    Ochman Bronisław - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ofkiel Mieczysław - - - - - Krzyż Walecznych: -
    Okulicz-Kozaryn Małgorzata - - por. dr - - Lekarz - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Okuszko Wincenty - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 3 baon - -
    Olechnowicz Jan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Olechowicz Józef - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Olejniarz Jan - - kan. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - art. ppanc. 45 mm 3 baonu - -
    Oleksiuk Jan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Ordacz Michał - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Organ - T. - chor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Osłowiec Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ostrowski - M. - chor. - - Z-ca dowódcy batalionu do spraw pol.-wych. - 3 Batalion -
    Ostrowski Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Otrębus Józef - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Pabis Bronisław - - strz. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Paduchowski Gustaw - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Padykuła Edward - - strz. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - 3 baon - -
    Palkiewicz Bazyli - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Palubiński Stanisław - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Panek Jan - - chor. - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Pankiewicz Henryk - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Papierz Michał - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Papkiewicz Wiktor - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Paroliński - Z. - ppor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Partyka Jan - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pasiecznik Władysław - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Paszkiewicz Piotr - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Paszko Stanisław - - por. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - Dowódca 1 batalionu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Patraj Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pawelec Piotr - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pawiłójć Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Pawłowski Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Pawłowski Roman - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Pawłowski Zbigniew - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Perkowski Stanisław - - strz. - poległ 18.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Pęcak Piotr - - ppor. - (ranny) - Dowódca plutonu art. bat. 45 mm - 1 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Pieczarka Władysław - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Pieniążek Tomasz - - strz. - poległ pod Liske 30.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Pietkiewicz - W. - por. dr - - Lekarz - -
    Pietkiewicz Józef - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Pietryman Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pilacz Jan - - sierż. pchor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pinczuk Irena - - szer. - - - Krzyż Walecznych: -
    Piotrowski Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Piotrowski Jan - - strz. - poległ 19.4.45 r. - komp. san. - -
    Piotrowski Jan - - kpr. - poległ pod Schopsdorf 27.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Piotrowski Mikołaj - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Pisarczyk Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pisko Ludwik - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Piskorniak Mieczysław - - kpr. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 2 baon - -
    Plachimowicz Kazimierz - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Plewa Zbigniew - - ppor. - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 2 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Plich - A. - ppor. - (poległ) - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Płoszaj Eugeniusz - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pniewski Władysław - - kpr. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 3 komp. Ckm - -
    Poda Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Podbielski Ludwik - - kpr. - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały" - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Podebry Aleksander - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Podgórski Jan - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Podhajski Czesław - - ogn. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Podhajski Zygmunt - - strz. - poległ 19.4.45 r. - 1 baon - -
    Podziawo Ireneusz - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pol Franciszek - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 5 komp. strzel. - -
    Polanin Edmund - - st. strz. - poległ 19.4.45 r. - komp. rppanc. - -
    Polipejer Stefan - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Polowniak Stanisław - - strz. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - l baon - -
    Połubieński Stanisław - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Połubiński Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Potocki Aleksander - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Poudworzanin Jan - - st. strz. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Powroźnik Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Poźniak Michał - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Późniak Adam - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Późniak Piotr - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Późniak Tadeusz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Probola Stanisław - - kpr. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - l baon - -
    Prochońska Halina - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Proć Leon - - kpr. - poległ pod Schopsdorf 27.4.45 r. - 2 komp. rppanc. - -
    Prokopczuk Jakub - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 5 komp. strzel. - -
    Prokopowicz Władysław - - st. strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 4 komp. strzel. - -
    Proski Michał - - ppor. - (ranny) - Dowódca 3 plutonu ckm - 3 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Przysiężny Witold - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Pudło Roman - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Puzajło Marian - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Puzio Kazimierz - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 8 komp. strzel. - -
    Pysiewicz - J. - chor. - - Z-ca dowódcy do spraw poL-wych. - 2 Batalion -
    Raczycki Piotr - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Radkiewicz Aleksander - - trz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Radkiewicz Jan - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Radomski - J. - ppor. Mgr - - Aptekarz pułku - -
    Radomski Mieczysław - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Radomyski - . W. - ppor - (ranny) - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Radoś Jan - - chor. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 baon - -
    Rafalont Bronisław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ramler Henryk - - ppor. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - Adiutant dowódcy pułku - Krzyż Walecznych: -
    Raszpla Jan - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Regejszko Wincenty - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Regien Eugeniusz - - ppor. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - Dowódca 1 plutonu moźdz. 82 mm - 1 Batalion -
    Regimowicz Bolesław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Robak Edward - - strz. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - 8 komp. strzel. - " -
    Rodoś - J. - chor. - (poległ) - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 1 Batalion -
    Rodziewicz Czesław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Rogacewicz Franciszek - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Rogiński Adolf - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Rokoszak Tadeusz - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Roliński - St. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Romanczukiewicz Mieczysław - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ronin- Walknowski Longin - - por. - Dowódca 1 batalionu strzeleckiego - 1 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Rosican Abram - - ppor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Rosiczan - . A. - ppor - (ranny) - Dowódca 6 kompanii strzeleckiej - 2 Batalion -
    Rosiński - K. - por. - - Dowódca 5 kompanii strzeleckiej j - 2 Batalion -
    Rosiński Zygmunt - - chor. - Dowódca 3 plutonu rusznic ppanc. - 3 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Roszczyk Zdzisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Rozmus Mieczysław - - kpt. - Dowódca 1 kompanii ckm - 1 Batalion - Krzyż Grunwaldu III kI. -
    Róg - T. - por. - - Dowódca plutonu art. bat. 45 mm - 2 Batalion -
    Różański Zbigniew - - ppor. - Rusznice pułkowe ppanc. (dwie kompanie) - - Krzyż Walecznych: -
    Rudzki Józef - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Rutkowski Stefan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Rychel Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Rygiel Władysław - - kpr. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 4 komp. strzel. - -
    Rynkiewicz - J. - chor. - - Dowódca plutonu łączności batalionowej - 2 Batalion -
    Rynkiewicz Michał - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Rysznik Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Rytel - H. - ppor - (dwukrotnie ranny) - Dowódca plutonu ckm - 3 Batalion -
    Rzepka Jan - - kpr. - poległ pod Liske 30.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Rzeźnikiewicz Henryk - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sadkowy Roman - - kan. - - - Krzyż Walecznych: -
    Sadowski Alfons - - strz. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - 1 komp. fiz - -
    Sadowski Emanuel - - st. strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Sadowski Józef - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Sadowski Zenon - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Sadurski - S. - ppor. - - Z-ca dowódcy do spraw pol.-wych. - 1 Batalion -
    Sahanowicz Stanisław - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Samonowicz Romuald - - strz. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Samulewicz Konstanty - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Sańko - - mjr - - Z-ca dowódcy pułku do spraw szkoleniowych - -
    Sawicki - R. - ppor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Sawicki Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sawicki Władysław - - strz. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 2 baon - -
    Seletyn Tadeusz - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Semenowicz Wacław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sendera Jan - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Siedły Paweł - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sielicki Kazimierz - - ppor. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    SielistrowskiWacław - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Sienkiewicz - P. - chor. - - Szef izby chorych - -
    Sietnicki - W. - ppor. - (ranny) - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Siewko - R. - ppor. - - Dowódca plutonu gospodarczej - -
    Sikuć Kazimierz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sipuła - W. - ppor. - (ranny) - Z-ca dowódcy batalionu do spraw pol-wych - 1 Batalion -
    Sitarek - M. - ppor. - - Dowódca 2 kompanii rusznic ppanc. - 2 Batalion -
    Siwek Wacław - - por. - - - Krzyż Walecznych: -
    Skapowicz Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Skotnicki Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Skowron Zdzisław - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Skrzypecki Kazimierz - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Skubisz Jan - - st. strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Skwarczyński Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Slasko Stanisław - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 5 komp. strzel. - -
    Slipiec - St. - ppor. - (ranny) - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Sławek Mieczysław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Słomian - Z. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu moźdz. 82 mm - 2 Batalion -
    Słotwiński Franciszek - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Służewski - F. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Smólski Tadeusz - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Snieżko Władysław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sobko Gedymin - - strz. - poległ pod Schopsdorf 27.4.45 r. - 8 komp. strzel. - -
    Sobol Jakub - - strz. - zaginął w czasie walk 21.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Sobolewski Zenon - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Sobótko Henryk - - kpr. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Sokowicz Albert - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sokół - A. - chor. - - Z-ca dowódcy do spraw poL-wych. - 2 Batalion -
    Soliński Ferdynimd - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Sołtowski Michał - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sołtyś Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sopel Maciej - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Soroka Wacław - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sowa Stanisław - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Spałek Teodor - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sroczyński - J. - ppor. - - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 3 Batalion -
    Stabno Wiktor - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stachel Franciszek - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stachniuk Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stadniczuk Franciszek - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Stala Stanisław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stankiewicz Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Starczewski Franciszek - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Starczewski Wilhelm - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Stasiewicz Michał - - st. strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. ckm. - Krzyż Walecznych: -
    Staszewski Aleksander - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stefanko Tadeusz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stefanowski Bolesław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stefański - T. - ppor. - - Magazynier broni - -
    Stelmach Franciszek - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Stenk Władysław - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 2 komp rppanc. - -
    Sternal Tadeusz - - plut. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Stochmal - W. - ppor. - - Dowódca 2 plutonu moźdz. 82 mm - 2 Batalion -
    Stopa Edward - - plut. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Stój Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Stroke Adolf - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Stryjski Walerian - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 2 komp. strzel. - -
    Strzelczyk Jan - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Strzelec Zygmunt - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Strzelkowski Paweł - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Styczeń Franciszek - - st. strz: - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Suchole, Hieronim - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Sujetin - - mjr - - Szef sztabu pułku - -
    Supel Michał - - bomb. - - - Krzyż Walecznych: -
    Suwała Zdzisław - - sierż. pchor. - (ranny) - - Krzyż Walecznych: -
    Syćko Feliks - - chor. - Rusznice pułkowe ppanc. (dwie kompanie) - - Krzyż Walecznych: -
    Szabliński Stanisław - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 2 komp rppanc. - -
    Szajer - B. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu strzeleckiego - 1 Batalion -
    Szajn - S. - ppor. - (ranny) - Dowódca plutonu łączności batalionowej - 1 Batalion -
    Szalewicz Stanisław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Szarek - A. - chor. - (ranny) - Dowódca 2 plutonu ckm - 3 Batalion -
    Szaweto Leon - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szczawiński Bolesław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Szczepaniak Bronisław - - kpr. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. strzel. - -
    Szczepanowski Aleksander - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szczepański - . T. - ppor - (ranny) - Dowódca 3 kompanii strzeleckiej - 1 Batalion -
    Szczerbicki - B. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu - -
    Szczęsny Stefan - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szczucki Józef - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Szczur Jan - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - l komp. fiz. - -
    Szczurek Jan - - plut. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Szech Franciszek - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szefer Tadeusz - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szepał Zygmunt - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szewczyk Jan - - plut. pchor. - - - Krzyż Walecznych: -
    Szewczyk Włodzimierz - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Szmyd - J. - sierż. - - Dowódca 1 kompanii strzeleckiej - 1 Batalion -
    Szmyd Jerzy - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Szobak Bolesław - - kpr. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 6 komp. strzel. - -
    Szokół Mikołaj - - kpr. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 3 baon - -
    Szorniak - W. - ppor. - - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 1 Batalion -
    Szten - W. - chor. - - Dowódca plutonu ckm - 3 Batalion -
    Szubienkow - K. - por. - - Dowódca kompanii łączności - -
    Szuleka Kazimierz - - plut. - poległ 19.4.45 r. - komp. rppanc. - -
    Szuszkiewicz - Z. - ppor. - - Dowódca 3 plutonu moźdz. 82 mm - 1 Batalion -
    Szwabowicz Stefan - - kan. - poległ 19.4.45 r. - bat. 120 mm - -
    Szybkowski Jerzy - - sierż. - Dowódca plutonu sanitarnego - 3 Batalion - Krzyż Walecznych: -
    Śliwiak Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Śluzel Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Śpiewak Stanisław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Świącha Wacław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Świątkowski Jan - - ppor. - (ranny) - St. adiutant - 3 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Świetlicki Wojciech - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Świrski Jan - - kpr. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. strzel. - -
    Świtalski - . M. - kpt - - Oficer mundurowy - -
    Tabernacki Hieronim - - por. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - St. adiutant - 2 Batalion -
    Tanecznik Jan - - kpr. - poległ pod Schopsdorf 27.4.45 r. - 5 komp. strzel. - -
    Taniukiewicz Stanisław - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Tarnowski Stanisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Tarociński Jan - - st. strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Taront Zygmunt - - st. sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Tatarzycki Antoni - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Telega Kazimierz - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Tiuchtyj - - ppor. - - Pluton weterynaryjny - -
    Tomczak Henryk - - strz. - poległ pod Herstfelde 3.5.45 r. - 8 komp. strzel. - -
    Toth Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Trela Michał - - strz. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - 3 baon - -
    Trzcionka - T. - plut. - - Dowódca plutonu gospodarczego - 2 Batalion -
    Tutak Kazimierz - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Twardowski Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Tyrcz - St. - ppor. - - Z-ca do spraw pol.-wych. - -
    Tyszka - . Z. - por - - Płatnik pułku - -
    Uliasz Zygmunt - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ułasiewicz Antoni - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Uroda Józef - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wach Władysław - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wachlarz - W. - ppor. - - Dowódca plutonu moźdz. 50 mm - 2 Batalion -
    Wajda Stanisław - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Walczak - M. - por. - - Dowódca 1 kompanii rusznic pp'anc. - 1 Batalion -
    Walczak Maria - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Walukiewicz Józef - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wałek Kazimierz - - ppor. - (ranny) - Dowódca 3 kompanii ckm - 3 Batalion - Krzyż Walecznych:
    Warywodzki Czesław - - kpr. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 3 komp. strzel. - -
    Warywodzki Wincenty - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wasilewski Antoni - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 5 komp. strzel. - -
    Wasilewski Bolesław - - ppor. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - Dowódca 3 kompanii moźdz. 82 mm - 3 Batalion -
    Wasilewski Witold - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wasiuke Julian - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Waskowicz Bronisław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wastowicz Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wasyłyk - W. - ppor. - (ranny) - Dowódpa plutonu gospodarczego - 3 Batalion -
    Wąsowicz Jan - - kpr. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Wąsowicz Józef - - kpr. - poległ 19.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Wąsowski Stefan - - chor. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wdowiak Józef - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wermachowski Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Węgłowski Augustyn - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 2 komp. Ckm - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Węgrzyn Andrzej - - strz. - poległ pod Liske 30.4.45 r. - 7 komp. strzel. - -
    Węgrzyn Franciszek - - strz. - poległ w Boxberg 23.4.45 r. - 9 komp. strzel. - -
    Węgrzyn Tadeusz - - ogn. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wiczuć Zbigniew - - strz. - zaginął w czasie walk 21.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Widejko Wacław - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Widziszewski Władysław - - strz. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wiechowski Marian - - strz. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Wieczkowski Bronisław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 2 komp. strzel. - -
    Wieczorko Adam - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 5 komp. strzel. - -
    Wielento Konstanty - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 5 komp. strzel. - -
    Wieliczko Bronisław - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wierszynicew Grzegorz - - kpt. - Dowódca art. Pułku - - Krzyż Walecznych: -
    Wigont Stanisław - - strz. - poległ pod Boxberg 23.4.45 r. - 1 komp. fiz. - -
    Wilczyński - . L. - ppor - - Dowódca 1 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Wilk Eugeniusz - - strz. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wilzowaty Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wiśniewski Florian - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wiśniewski Tadeusz - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Witkowski Mieczysław - - chor. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Włodarczyk - B'. - ppor. - - Z-ca dowódcy do spraw poL-wych. - 2 Batalion -
    Wodka Jan - - kpr. - poległ za Nysą 17.4.45 r. - 6 komp. strzel. - -
    Wodka Władysław - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wojdylak Aleksander - - st. strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wojewoda Albin - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wojnarowski - M. - ppor. - - Dowódca kompanii i plutonów - -
    Wojnarski Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wojtkiewicz Stanisław - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Wojtko Adam - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wojtowicz Władysław - - ppor. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - Dowódca 8 kompanii strzeleckiej - 3 Batalion -
    Wola Julian - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 1 baon - -
    Wolf - J. - chor. - - Dowódca plutonu gospodarczego - 2 Batalion -
    Wolski - J. - ppor. - - Dowódca 2 plutonu ckm - 1 Batalion -
    Wolski - W. - ppor. - - Dowódca 2 plutonu moźdz. 82 mm - 1 Batalion -
    Wolski Franciszek - - strz. - poległ pod Merzdorf 26.4.45 r. - plut. gosp. 3 baonu - -
    Wołkowicz Feliks - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Wołoczko Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wołożyn Bazyli - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 5 komp. strzel. - -
    Woniełowicz Jan - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 1 komp. Fiz - -
    Woronko Czesław - - sierż. - - - Krzyż Walecznych: - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Woskowski Stanisław - - por. - - Oficer szyfrowy - - Brązowy Krzyż Zasług
    Wota Jan - - plut. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wowczuk Emil - - strz. - poległ pod Monau 29.4.45 r. - 5 komp. strzel. - -
    Woźnica Michał - - strz. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 4 komp. strzel. - -
    Wójcik Franciszek - - strz. - zaginął w czasie walk 23 i 24 IV.45 r. w czasie walk nad Szprewą - 9 komp. strzel. - -
    Wóz Marcin - - kpr. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Wróbel - F. - por. - - Dowódca 1 kompanii moźdz. 82 mm - 1 Batalion -
    Wróbel Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wróblewski Józef - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Wyrwalski - . J. - por - (ciężko ranny) - Dowódca dwóch kompanii fizylierów pułkowych - -
    Wyrwicz Albert - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Wysocki - . P. - ppor - (ranny) - Dowódca 3 plutonu ckm - 2 Batalion -
    Wyszyński Jan - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Wytrwalski Józef - - por. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zabawa Stanisław - - sap. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zabłocki Piotr - - strz. - zaginął za Szprewą 25.4.1945 r. - 2 baon - -
    Zabłocki Władysław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zachorski Albert: - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zachwiej Czesław - - st. strz. - poległ w w lesie pod Schopsdorf 25.4.45 r. - 3 baon - -
    Zagaja Stanisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zagórski Władysław - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zając Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zając Ludwik - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zajączkowski Stefan - - '" - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zalewski - E. - chor. - (ranny) - Dowódca 1 plutonu rusznic ppanc. - 3 Batalion -
    Zalewski Bronisław - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zalewski Franciszek - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zambrzycki Jerzy. - - plut. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zamojski Bronisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zarow Jan - - kpr. - - - - Srebrny Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zarzycki - - ppor. - - Dowódca 2 plutonu - -
    Zawiślak - M. - chor. - ( ranny) - Dowódca 2 plutonu strzeleckiego - 2 Batalion -
    Zebryk Jan - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zieliński - E. - chor. - (ranny) - Dowódca 1 plutonu moźdz. 82 mm - 2 Batalion -
    Zielski Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zienowicz Stanisław - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Zioch Czesław - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zioła Stanisław - - st. strz. - poległ 18.4.45 r. - 5 komp. strzel. - -
    Ziomber Tadeusz - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Ziółkowski Józef - - strz. - zaginął w czasie walk 20.IV.45 r. w czasie walk za Nysą - 6 komp. strzel. - -
    Zub Emil - - sierż. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Zukowien Michał - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zupański Franciszek - - kpr. - zaginął 17.IV.45 r. za Nysą w czasie forsowania rzeki - 6 komp. strzel. - -
    Zwoliński Karol - - kpr. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zych Aleksander - - kpr. - zaginął w czasie walk 19.IV.45 r. w Leippa nad Nysą - 2 baon - -
    Zych Franciszek - - strz. - poległ w lesie pod Nochten 22.4.45 r. - 2 komp. fiz. - -
    Zych Jan - - strz. - - - Krzyż Walecznych: -
    Zylewicz Aleksander - - strz. - przepadli bez wieści podczas bojów 3, 5, 6, 13 i 14 .5.1945 r. - 6 komp. strzel. - -
    Żarod Antoni - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Żuk Paweł - - strz. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Żukowski Stanisław - - kpr. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"
    Żychliński - E. - chor. - - Dowódca plutonu ckm - 1 Batalion -
    Żywiecki Hieronim - - kan. - - - - Brązowy Medal "Zasłużonym na Polu Chwały"




     


    Źródło: "Od Wisłoka do Czarnej Elstery" Jerzy Łyżwa 





    21 luty 2009 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005