<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1939 - 1947 Informacje cz. 2

  • 3 Karpacki Pułk Artylerii Lekkiej
  • 4 Pułk Piechoty nazwiska A - Ł
  • 4 Pułk Piechoty nazwiska M - Ż
  • 30 Pułk Piechoty
  • 13 Pułk Artylerii Pancernej
  • 1 Pułk Piechoty
  • Warszawskie cmentarze żołnierzy poległych w 1939 roku
  • Obrona Warszawy i Modlina - 1939 r.; nazwiska A - G
  • 8 Bydgoski Pułk Piechoty
  • 6 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 39 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Pracownicy Poczty i Telekomunikacji 1939 – 1945
  • 14 Pułk Piechoty
  • 7 Pułk Piechoty nazwiska A - Ł
  • 7 Pułk Piechoty nazwiska M - Ż
  • „Ocalić od zapomnienia”
  • Obóz śmierci w Kołdyczewie (1942-1944)
  • Eksterminacja inteligencji polskiej latem 1942 r. w nowogródzkiem
  • 10 Pułk Piechoty
  • Baranowicze
  • Kryptonim „San”
  • RUDAU II Reichsautobahnlager pod Królewcem
  • 27 Wołyńska Dywizja AK
  • MAUZOLEUM - polegli w latach 1939 - 47
  • Lotnicy w wojnie obronnej w 1939 r.
  • Lotnicy na wojnie 1940 - 1946 r.
  • 6, 7 i 8 Pułk Lotnictwa Szturmowego
  • W obronie Armii Krajowej na wileńszczyźnie x
  • Zbrodnia w Sarnim Dworze
  • 1 Dywizja Grenadierów w kampanii Francuskiej 1940 roku
  • Żołnierze Armii Polskiej zmarli w ZSRR w okresie IX 1941 r. do IX 1942 r.; nazwiska na " A - Ł "
  • Żołnierze Armii Polskiej zmarli w ZSRR w okresie IX 1941 r. do IX 1942 r.; nazwiska na " M - Ż "
  • Deportacja na roboty przymusowe mieszkańców Podlasia
  • Wykaz zmarłych polskich zesłańców, więźniów i łagierników w ZSRR w latach 1940-1956
  • 12 Pułk Piechoty - Kołobrzeski
  • Polegli w bitwie pod Lenino - 1943 r.


  • Wykaz więźniów więzienia w Baranowiczach
    rozstrzelanych 13 lipca  1942r.:

    (nadesłał Zbigniew Wołocznik)

    Na podstawie kserokopii przekazanej przez „Dom Polski” w Baranowiczach  
    Otrzymana od pani Heleny Muszkat  


     

    Nazwisko i imię - Uwagi

    Barszczewska Zygmunt - s. Leona ur. 1887 w Filipowie, nauczyciel z Kroszyna
    Bartuszek Józef - ur.1908 r. ksiądz, proboszcz w Zaostrowieczu
    Bordziakowski Wikor - z Albertyna
    Bryczkowski Bolesław - ur. 1909r. ksiądz, proboszcz w Krzywoszynie
    Buczek Olgierd - ze Słonimia
    Buczek Otto - ze Słonimia
    Bujanowski Leon - ur. 16.VI.1891r. w Nowej Olszance k/Sokala, ksiądz, proboszcz w Niedźwiedzicy
    Czarnyszewicz Józef - były nauczyciel z Zaostrowiecza, zatrudniony w tartaku Budy k/Hancewicz
    Daszkiewicz - ziemianin
    Dobrowolski Józef - ze Słonimia
    Dynowski Józef - s. Mateusza lat 52, weterynarz z Zaostrowiecza
    Frydel Stanisław - s.Leona ur. 05.XI.1907r. w Felsztynie k/Sambora, kierownik szkoły Niedźwiedzicy k/Baranowicz
    Grodowski Bolesław - ur. 8.VIII.1908r. w Olszowej Woli, s. Józefa i Agnieszki inż. rolnik, zam. Hancewicze
    Górecki Mieczysław - ur.15.XI.1908r. w Wilnie, Stanisława i Wiktorii, urzędnik kolejowy zam.Leśna k/Baranowicz s.200
    Grzesiak Tadeusz Michał - ur. 01.X.1901r. ksiądz proboszcz z Klecka
    Grzesiak Alfons - inż. rolnik, brat Tadeusza Kaplice k/Grodna przebywał w odwiedzinach u brata
    Karamucki Alojzy - ur. 1908r. ksiądz proboszcz w Iwancewiczach
    Kiszko - pracownik Urzędu Miejskiego w Klecku
    Krepski Wincenty - lat 67, prowizor farmacji z Zaostrowiecza
    Klimczak Władysław - ur. 3XII.1913r. Wampierzewie s. Józefa i Marii ksiądz proboszcz w Porzeczu
    Ksieniewicz Jan - ur. 10.XI.1908r. w Remiszowszczyźnie , kierownik szkoły z Liskowa k/Klecka
    Kubik Mieczysław - ur. 11.III.1900r. ksiądz proboszcz parafii Bożego Ciała i dziekan w Nieświeżu
    Kuraś Wincenty - ur.25.IV.1904r. w Naśkówce k/Przeworska, zakonnik Zgromadzenia Michalitów, rektor kościoła filialnego i dyrektor kościoła filialnego i dyrektor zakładu wychowawczego w Dziadkowiczach k/Baranowicz
    Łosowski Józef - s. Andrzeja i Emilii z domu Wołk, lat 40, oficer 78 p.p. w Branowiczach (kontakt do potomka
    szymek10113@tlen.pl )
    Makowski Adol - ze Słonimia
    Męcior Tomasz - ur.16.XII.1897r. w Szynwaldzie k/Tarnowa, zakonnik ze Stowarzyszenia Księży Palotynów, proboszcz parafii przełożony domu Księży Pallotynów w Nowosadach
    Mirkowski - emeryt z Zaostrowiecza
    Motyl Julian - Lat około 50, legionista, właściciel restauracji w Zaostrowieczu
    Modrzejewski Bolesław - s. Michała i Marianny ur. 3.XII.1905r. w Grabkowie nauczyciel zam. Kleck
    Muszkat Zygmunt - inż. roln. zam. Kleck
    Nachowica Tolek - Tłumacz niemieckiego Akowiec Kleck
    Oleszczuk Alfons - s. Aleksandra ur.14.XII.1902r. w Drohiczynie n/Bugiem, ksiądz , proboszcz w Nowej Myszy i Żelaźnicy
    Pińczuk –Witkowska Zofia - z Albertyna
    Pawłowski Władysław Zygmunt - ur. 1879r. ksiądz, proboszcz w Leśnej
    Proszyński Stefan - sekretarz gminy Lachowicze
    Rutkowski Bolesław - ur. 1897r. ksiądz, proboszcz parafii Juszkiewicze
    Rypnicki Franciszek - lat ok. 50, masarz z Zaostrowiecza
    Studziński Wincenty - ur.10.I.1899r. w Młynach k/Mogilna, s.Wincentego i Józefy, ksiądz, proboszcz parafii w Swojatyczach
    Sokołowski Michał - ze Słonimia
    Skóratowicz Antoni - właściciel sklepu kolonialnego w Zaostrowieczu
    Twardowski (Twarowski) Wacław - zam. Przeorowszczyzna k/Klecka , maturzysta z VI 39 syn Adama i Anny s. 2590 -260
    Trześniewski - profesor gimnazjum w Nieświeżu, wówczas zamieszkały w Zaostrowieczu
    Turski Leonard - profesor gimnazjum, dyrektor Muzeum w Baranowiczach
    Twardowski - z Klecka
    Uliński Franciszek - ur. 1873r. ksiądz, administrator parafii Makijewszczyzna
    Warchapowicz Władysław - ur. 1910r. ksiądz, wikariusz w Hancewiczach
    Wierzbicki Wiktor - ur. 1880r. ksiądz, administrator parafii Nowa Mysz
    Winiecki Kuba - Kleck


     


    Źródło OKŁ akta S9/73, k. 27-38, 42, 76,136-137, 138, 152, 232, 269, 266-289, E.Borowski, op. clt S, 82-93, 124, s. VII-VIII.


    8 grudzień 2007 r - 11 sierpień 2014 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005