<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1939 - 1947 Informacje

  • Pod komendą "Gozdawy" 1 VIII - 4 X 1944 r.
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska K - P
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska R - Ż
  • Sturmwind - Wicher
  • 18 Kołobrzeski Pułk Piechoty
  • 22 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 36 Łużycki Pułk Piechoty
  • 5 Kołobrzeski Pułk Piechoty
  • 38 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 49 Pułk Piechoty
  • AK Lwów - wycinek południowo-wschodni
  • Płońsk i Ziemia Płońska w walce z dwoma okupantami 1939 – 1956
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska K - O
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska P - Ż
  • Kołobrzeg - marzec 1945
  • 29 Pułk Piechoty
  • 32 Budziszyński Pułk Piechoty
  • 1 Brygada Artylerii Armat
  • 26 Drezdeński Pułk Piechoty nazwiska A - N
  • 26 Drezdeński Pułk Piechoty nazwiska O - Ż
  • 40 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Ludobójstwo w województwie tarnopolskim
  • 15 Pułk Piechoty
  • Tajne nauczanie w powiecie koneckim
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska K - O
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska P - Ż
  • 17 Pułk Piechoty
  • 37 Pułk Piechoty
  • 25 Pułk Piechoty
  • Bataliony Chłopskie na Rzeszowszczyźnie
  • 9 "Drezdeńska" Dywizja Piechoty
  • Powiat rypiński 1939 - 45
  • 4 brygada artylerii przeciwpancernej
  • 34 Budziszyński Pułk Piechoty
  • 11 Pułk Piechoty
  • Polegli w walce z UPA
  • 37 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Kaźń profesorów lwowskich - lipiec 1941
  • Miejsca pamięci narodowej - Janowiec Wielkopolski
  • 28 Pułk Piechoty
  • Suwalszczyzna 1939 - 44 Nazwiska A - Ł
  • Suwalszczyzna 1939 - 44 Nazwiska M - Ż


  • 22 Pułk Artylerii Lekkiej
    (opracowanie własne )


    Formowany w lipcu 1944 r. we wsi Korczunok. Wchodził w skład 5 dywizji piechoty,
    2 armii Wojska Polskiego



    Szlak bojowy 22 pułku artylerii lekkiej

    LISTA NAZWISK - zawiera 457 osób - dane z lat 1944 - 45

    Abramczenkow - Roman - mjr - dowództwo -
    Adamienko - Leon s. Feliksa - kpr. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Adamkiewicz - Feliks - kpt. - dowództwo -
    Adamowski - Heliodor - chor. - dowództwo -
    Aleksandrowicz - Tadeusz - dwukrotnie - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Andriejew - Wasyl - por. - dowództwo -
    Andriejew - Jan - por. - dowództwo -
    Andriejew - Jerzy - por. - dowództwo -
    Anurow - Wasyl - kpt. - dowództwo -
    Artman - Michał - b.st. - dowództwo -
    Aspras - Piotr s, Antoniego - kan. - - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich
    Aspras - Piotr s. Antoniego, R - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Bajorek - Antoni s. Franciszka - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Barabasz - Fiodor - kpt. - dowództwo -
    Bartel - Teodor - ppor. - dowództwo -
    Barteluk - Jan s. Jana, r. 1913 - kpr. - - 26.IV.1945 r. zamordowany przez hitlerowców jonie Lomske
    Bartnicki - Tadeusz s. Aleksandra - kpr. - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi - ranny 6.V.1945 r. - w rejonie Schonau - Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania nowych stanowisk)
    Batuliński - Roman - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Beer - Ryszard - kpt. - dowództwo -
    Bejnarowicz - Bronisław s. Klemensa - kan. - - ranny 22.IV.1945 r. - pod Deutschbaselitz
    Beldegrin - Herman - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Bielajew - Leonid s. Wasyla - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Bielnik - Jan - ppor. - dowództwo -
    Bieńkowski - Kazimierz - por. - dowództwo -
    Bierdin - Fiodor - chor. - dowództwo -
    Biesiedin - Aleksiej - ppor. - dowództwo -
    Biesogonow - Wasyl - ppor. - dowództwo -
    Bitin - Mikołaj - por. - dowództwo -
    Błaszczuk - Jan s. Pawła - kpr. - - ranny 8.V.1945 r. - w czasie pościgu w rejonie Bischofswerda-Neustadt
    Błoński - Jan s. Mikolaja - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Bobik - Kazimierz s. Ludwika - kpr. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Bodnar - Józef s. Stanisława - kan. - - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Bogdanowicz - Leon s. Bolesława - kpr. - dowództwo - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Bogomołow - Borys - ppor. - dowództwo -
    Bohdan - Timofiej - ppor. - dowództwo -
    Bojko - Jan - kpt. - dowództwo -
    Bojko - Konstanty s. Aleksandra - mjr - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Bojko - Jan s. Michała - kpt. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Bolełow - Eugeniusz s. Sawy - por. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Bondar - Józef s. Michała - kpr. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Boruch - Leonard (Leonid) s. Józefa - ppłk - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Bożenko - Teodor - chor. - -
    Bożenko - Teodor s. Teodora - chor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Bredow - Konrad - por. - dowództwo -
    Brukowski - Sergiusz s. Dymitra - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Budziar - Michał s. Adama - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Buria - Jan s. Jerzego - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Cebula - Wacław s. Marcina - kpr: - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Chodorowski - Celestyn s. Grzegorza - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Chojnacki - Michal - mjr - dowództwo -
    Chorko - Michał - chor. - dowództwo -
    Chwastowski - Stefan s. Piotra - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 19-20.IV.1945 r. - pod Rietschen
    Chwedczuk - Czesław - ppor. - dowództwo -
    Ciesielski - Witalis s. Stanisława - plut. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Cudny - Roman s. Stanisława - kpr. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Curkow - Fiodor - por. - dowództwo -
    Curkow - Teodor s. Włodzimierza - por. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Czajka - Jan s. Piotra, r. 1921 - kan. - - poległ 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha,
    Czeriepkow - Siemion - por. - dowództwo -
    Czernota - Afanasij s. Stefana, R - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Czikunow - Paweł - por. - dowództwo -
    Czykun - Aleksander s. Antoniego, r. 1914 - kpt. - dowództwo - 20.IV.1945 r. - zamordowany przez hitlerowców w lasach Daubaner Wald - pochowani przez 10 batalion sanitarny
    Daberko - Ryszard s, Maksymiliana - plut. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Daczkowski - Stanisław s. Stefana - por. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Danilewicz - Józef s. Jana - kan. - - ranny 19-20.IV.1945 r. - pod Rietschen
    Daniłow - Michał s. Wasyla - por. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Daszkiewicz - Romuald s. Kazimierza - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Dąbrowski - Eugeniusz s. Władysława - kan. - - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Denis - Irena - kpr. - dowództwo -
    Dębski - Jan s. Franciszka, r. 1896 - kpr. - - poległ 13.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Diergaczow - Andrzej - por. - dowództwo -
    Diomin - Michal s. Andrzeja, r. 1922 - chor. - dowództwo - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Długosz - Maria - ppor. - dowództwo -
    Dmitriew - Mikołaj - chor. - dowództwo -
    Dmowski - Stanisław s. Aleksandra - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Dobija - Kazimierz - ppor. - dowództwo - Komendant szkoły
    Dobriakow - Mikolaj (Michał) s. Wasyla - kpt. - dowództwo - odznaczony Virtuti Militarii V kl.
    Dolata - Marian s. Walentego - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Dominiczek - Kazimierz s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Drobyszew - Mikolaj s. Aleksandra - chor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Drozdzik (Drozdek?) - Ludwik s. Macieja - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Drożdż - Jan - kpr. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Dubiński - Jan s. Stefana - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Dutkin - Piotr s. Lukiana - chor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Duziak - Stanisław s. Józefa - kan. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Dyba - Walerian s. Antoniego - kan. - - ranny 6.V.1945 r. - w rejonie Schonau - Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania nowych stanowisk)
    Dyczko - Stanislaw s. Michala, r. 1925 - bomb. - - poległ 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Dyrdowski - Boleslaw - kpt. - dowództwo -
    Dzidkowski - Leon s. Mariana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Ejsmont - Narcyz s. Antoniego - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Ekstowicz - Eugeniusz s. Wiktora - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Fabisiak - Stefan. - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Fadiej - Narcyz - por. - dowództwo -
    Fadiejew - Wasyl s. Daniły - kpt. - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Fatianow - Grzegorz s. Gabriela - por. - dowództwo - odznaczony Virtuti Militarii V kl.
    Fedorowicz - Kazimierz s. Jana. - kpr. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Fiłatow - Aleksiej s. Mikołaja - por. - odznaczony Krzyżem Walecznych - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Firuta - Marian s. Franciszka - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Freidenreich - Mieczysław - ppor. - dowództwo -
    Gac - Stanislaw s. Józefa, r. 1924 - kpr. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Galocz - Leopold s. Wiktora - dwukrotnie - mjr - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Gamow - Tichon - ppor. - dowództwo -
    Gano - Stanisław - chor. - dowództwo -
    Gargacz - Tadeusz s. Leona - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Garnek - Witold - chor. - dowództwo -
    Gądzała - Jan s. Piotra, r. 1909 - kan. - 6. V.1945 r. - w rejonie Schćinau – Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania stanowisk) - (zmarł 7.V.1945 r. w batalionie sanitarnym 5 DP)
    Gąsowski - Władysław - chor. - dowództwo -
    Gładysz - Andrzej s. Antoniego - kan. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Głaz - Adam (Antoni?) s. Sebastiana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Głaz (Głaszcz?) - Tadeusz s. Józefa - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Głowala - Leonard s. Stanisława - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Głuszczenko - Andrzej - por. - dowództwo -
    Gnatok - Stefan s. Piotra - por. - dowództwo - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Gnojowy - Jan s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Godlewski - Witold - chor. - dowództwo -
    Golański - Leon s. Józefa - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Gonczarow - Gieorgij - por. - dowództwo -
    Goriunow - 1. M. - por. - dowództwo -
    Gornostałow - Wadim s. Wiaczeslawa - mjr - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Grabowski - Stanislaw - por. - dowództwo -
    Grabus - Franciszek s. Władysława - ppor - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Grobusz - Daniel (Dominik?) s. Ignacego, r. 1907 - kan. - 6. V.1945 r. - w rejonie Schćinau – Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania stanowisk) - (zmarł 21.V.1945 T. w szpitalu 4478)
    Gromyko - Włodzimierz s. Fiodora - chor. - dowództwo - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Grudecki - Paweł s. Michała - kpr. - - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Grudziński - Tadeusz - chor. - dowództwo -
    Gruszkin - Tierientij - kpt. - dowództwo -
    Gryczyn - (Gryc,*?) Józef s. Jana, a:. 1909 - kan. - 6. V.1945 r. - w rejonie Schćinau – Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania stanowisk) - (zmarł 6.V.1945 r. w szpitalu 4478)
    Gumienny - Zbigniew s. Józefa - ogn. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Harasim - Michal s. Stanisława - ogn. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Hawryluk - Jan s. Michała - kan. - - ranny 6.V.1945 r. - w rejonie Schonau - Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania nowych stanowisk)
    Horbik - Józef s. Franciszka, r. 1903 - kan. - - 26.IV.1945 r. zamordowany przez hitlerowców jonie Lomske
    Hryckiewicz - Wiktor s. Józefa - kan. - - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich
    Hrycyn - Miron - b/s - dowództwo -
    Hubert - Mieczysław - ppłk - dowództwo -
    Husynin - G. W. - ppor. - dowództwo -
    Ignatjew - Mikołaj - chor. - dowództwo -
    Ignatjew - Iwan - chor. - dowództwo -
    Iszczenko - Jan s. Pawła - kpt. - dowództwo - odznaczony Virtuti Militarii V kl.
    Iwanow - Pawel - mjr - dowództwo -
    Iwanow - Michał s. Fiodora (x) - ppor - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Izbrecht - Jan s. Piotra, R - ogn. - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Jacko - Michał - kpt. - dowództwo -
    Jacukiewicz - Józef s. Jana - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Jagliński - Marian s. Józefa - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Jahołkowski - Stefan - ppor. - dowództwo -
    Jakimowicz - Aleksander s. Dyonizego - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Janczyński - Mieczysław s. Konstantego - kpr. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Janczyński - Michał s. Konstantego, R - kan. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Janusz - Stanisław s. Feliksa - kan. - - ranny 6.V.1945 r. - w rejonie Schonau - Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania nowych stanowisk)
    Januszkiewicz - Antoni s. Józefa - kpr. - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Jasiński - Stanisław - por. - dowództwo -
    Jastrzębski - Ludwik s. Stanisława, r. 1910 - plut. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Jaworski - Mieczysław s. 'Stanisława - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Jegorow - Michał - por. - dowództwo -
    Jesionowski - Władysław s. Józefa, r. 1909 - kan. - - poległ 28.IV.1945 r. - na poludnie od Kćinigswartha
    Jęda - Stanisław s. Stanisława (Bronisława?) - kan. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Jóźwiak - Józef (Jan?) s. Mikołaja - kan. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kaczmarek - Stanisław s. Franciszka - plut. - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Kaczmarek - Marian s. Władysława - bomb. - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kanonowicz - Jan s. Adama, R - kpr. - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Karpowa - Halina - chor. - dowództwo -
    Kaszczyc - Paweł - sto ogn. - - ranny 14.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Kaszczyn - Paweł, R - st. ogn. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kiersnowski - Stanisław s. Tadeusza - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Kiriejew - Mikołaj - ppor. - dowództwo -
    Kiriejew - Jan s. Jana (x) . - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Kłos - Piotr s. Franciszka - kpr. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kolano - Michał s. Ludwika - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kołosow - Fiodor - ppor - dowództwo -
    Kołosowski - Ludwik s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kondrad - Jerzy s. Mariana - ogn. - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kondraszow - Mikolaj s. Jana - kpt. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Konwerski (Komierski?) - Władysław s. - bomb. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Kopczyński - Eugeniusz s. Bronisława - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kopczyński - Józef s. Franciszka - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Korcz - Stanislaw s. Tytusa, r. 1915 - kan. - - 20.IV.1945 r. - zamordowany przez hitlerowców w lasach Daubaner Wald - pochowani przez 10 batalion sanitarny
    Kostusiewicz - Witold s. Kazimierza - kan. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Koszelow - Michal s. Jana - kpt. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Kot - Henryk s. Feliksa - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kowalczuk - Jan s. Józefa - kan. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Kowalow - N. I. - por. - dowództwo -
    Kowalski - Aleksander s. Józefa - kpt. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Koza - Włodzimierz - ppor. - dowództwo -
    Kozyna (?) - Andrzej - kpr. - - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Krasilewicz - Antoni s. Wincentego - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Krauzowicz - J. A. - por. - dowództwo -
    Król - Edward s. Toma'sza - kpr. - - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Krychowicz - Karol s. Hieronima, R - kan. - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Krymski - Piotr s. Michała, r. 1905 - kan. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Kryspinowicz - Mikolaj - ppor. - dowództwo -
    Ksiądzyk - Piotr s. Antoniego - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kubiński - Bronisław s. Andrzeja - kan. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kuc - Franciszek s. Jana - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kuczyński - Jan s. Wincentego, r. 1922 - kan. - - poległ 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha,
    Kuczyński - Zdzisław s. Antoniego - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kuliberda - Waclaw s. Jana - kpr. - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Kulikow - Mikołaj s. Michała - kpt. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Kulzman - Markus - st. sierż. - dowództwo -
    Kuprun - Michał s. Jana - kpr. - odznaczony Krzyżem Walecznych - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Kuranow - Aleksiej - por. - dowództwo -
    Kurzman - Markus - st. sierż. - dowództwo -
    Kutkin - Piotr s. Wasyla - ppor. - dowództwo - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Kwasibarski - Stanisław s. 'Piotra - kan. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Kwiatkowski - Stefan - chor. - dowództwo -
    Lang - Wacław s. Rudolfa - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Lebiediew - Wiktor - chor. - dowództwo -
    Lebiediew - Serafim - kpt. - dowództwo -
    Lejman - Tadeusz - chor. - dowództwo -
    Leonow - Aleksander - kpt. - dowództwo -
    Lesiak - Emilia - ppor. - dowództwo -
    Leszczenko - Aleksy s. Archipa - por. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Lewicki - Kazimierz s. Teofila - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Lochkij - Sergiusz s. Gabryela - kpr. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Lustig - Jakub s. Andrzeja - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Łaszak - Michał s. Stefana - mjr - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Ławrynienko - Jerzy - ppor. - dowództwo -
    Łazutkin - Jan - por. - dowództwo -
    Łazutkin - Jan s. Siergieja, R - por. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Łogwinow - Gieorgij s. Siergieja - ppor. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Łoktiew - Fiodor - ppor. - dowództwo -
    Łukawski - Janusz s. Stefana, r. 1924 - kan. - - poległ 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha,
    Łunguł - Włodzimierz - ppor. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Łysiak - Stanisław s. Piotra - kpt. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Maćkowiak - Marian s. Franciszka - ppor. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Maćkowiak - Leon s. Marcina - kan. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Magerowski - Bronislaw s. Franciszka - kpr. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Majchrowski - Stanisław s. Franciszka - kpr. - - ranny 6.V.1945 r. - w rejonie Schonau - Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania nowych stanowisk)
    Makarow - Walenty s. Teodora - mjr - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Malinowski - Szczepan - ppłk - dowództwo -
    Małachow - Aleksander - kpt. - dowództwo -
    Mamorski - Marian s. Michała - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Marchewczyk - Józef s. Karola, r. 1925 - kan. - - poległ 21.VI.1947r. - w walce z UPA pod Werchratą
    Marcinkowski - Witold s. Bronislawa, r. 1924 - plut. - - 26.IV.1945 r. zamordowany przez hitlerowców jonie Lomske
    Margiel - Bolesław - chor. - dowództwo -
    Markowski - Jan s. Marcina - kan. - - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich
    Maruszewski - Zbigniew - chor. - dowództwo -
    Masłow - Mikołaj - kpt. - dowództwo -
    Maśluk - Józef s. Jana - kan. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Matiuszyn - Wasyl - ppor. - dowództwo -
    Matoszko - Karol s. Dominika, R - kan. - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Matuszek (Matuszczyk ?) - Stefan s. Jana - plut. - odznaczony Krzyżem Walecznych - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Matysiak - - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Mazur - Grzegorz s. Błażeja - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Mazur - Stanisław s. Józefa - ogn. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Merwin - Adam - ppor. - dowództwo -
    Mianowski - Pawel - kpt. - dowództwo -
    Michajlik - Jan s. Józefa - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Michajlow - Wasyl - kpt. - dowództwo -
    Mieczkowski - Jerzy s. Józefa - por. - dowództwo - ranny 19-20.IV.1945 r. - pod Rietschen
    Mieńszakow - Mikołaj s. Piotra - por. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Miszkiewicz - Cezary s. Jana - kan. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Modin - Teodor s. Aleksieja - por. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Modin (Młodin?) - Fiodor - ppor. - dowództwo -
    Moisiejew - Jan - por. - dowództwo -
    Mojsiewicz - Czeslaw s. Antoniego - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Moskwa - - chor. - dowództwo -
    Mroczek - Marian s. Stanisława - kpr. (podch.) - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Mroszczuk - Józef s. Michała - bomb. - - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Muszyński (Myszurski ?) - Henryk - ppor. - dowództwo -
    Mutz - Naftali - chor. - dowództwo -
    Nagórski - Józef - por. - dowództwo -
    Naumow - Fiodor - por. - dowództwo -
    Naumow - Klim s. Andrzeja - kpt. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Nawrocki - Stanisław s. Kazimierza, r. 1905 - kpr. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Niewierowicz - Mikołaj s. Andrzeja - kpr. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Niezgodzki - Stanisław s. Karola - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Niżmakow - Włodzimierz - ppor - dowództwo -
    Nowak - Jan s. Stanisława, r. 1923 - kan. - - poległ 21.VI.1947r. - w walce z UPA pod Werchratą
    Nowak - Tadeusz s. Piotra - kpr. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Nowak - Mirosław s. Michała - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Nowicki - Urban - ppor. - dowództwo -
    Nożko - Wasyl - kpt. - dowództwo -
    Ochal - Zbigniew s. Ignacego - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Okrzeja - Jan s. Franciszka, r. 1922 - kpr. - 6. V.1945 r. - w rejonie Schćinau – Schmerlitz (katastrofa samochodowa w czasie zajmowania stanowisk) - (zmarł 24.V.1945 r. w 9 szp. chir.)
    Olański - Michal - kpt. - dowództwo -
    Olechnowicz - Edward - ppor. - dowództwo -
    Olenberg - Izaak s. Mordki - kan. - ranny 20-21.IV.1945 r. w lasach Daubaner Wald - (mylnie wykazywany jako poległy)
    Onoprijenko - Grzegorz - por. - dowództwo -
    Osiko - Sergiusz s. Ignacego - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Ostrowski - Wilhelm s. Juliana, R - kpr. - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Owczarek - Julian s. Andrzeja. - kan. - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Owidienko - Mikolaj - por. - dowództwo -
    Owsiany - Eugeniusz - ppor. - dowództwo -
    Ozierow - Timofiej - kpt. - dowództwo -
    Pahudo - Jan - kan. - - ranny 14.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Pahudo - Stefan s. Juliana - dwukrotnie - kpr. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Panasiak - Aleksander s. Trofima - chor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Parkola - Jan s. Juliana - plut. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Pasut - Eugeniusz s. Aleksandra - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Pawlenty - Jan - chor. - dowództwo -
    Pawliński - Jan s. Józefa - kan. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Pawłowicz - Piotr s. Bronisława - plut. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Pawłowski - Mieczysław s. Franciszka, r. 1924 - kpr. nadt. - poległ 6.VI.1947 r. - w walce z UPA pod Wierzbicą - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Pelc - Wincenty s. Jana, r. 1902 - kpr. - - poległ 28.IV.1945 r. - na poludnie od Kćinigswartha
    Pietrasiński - Zygmunt - chor. - dowództwo -
    Pietrow - Jan s. Zachara - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Pietrow - Benjamin - mjr - dowództwo -
    Pietrusiński - Zygmunt - chor. - dowództwo -
    Pilniak - Władysław - ppor - dowództwo -
    Pirożkow - Piotr s. Jewgrafa - chor. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Piwowarski - Włodzimierz - ppor. - dowództwo -
    Pleciuk - Antoni s. Grzegorza - plut. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Pniewski - Marian - chor. - dowództwo -
    Pogorzelski - Mieczysław - ppor. - dowództwo -
    Połaszcz - Feliks - st. ogn. - dowództwo -
    Połownikow - Konstanty - ppor. - dowództwo -
    Posyłkin - Piotr - kpt. - dowództwo -
    Posyniak - Eugeniusz s. Michała - ppor. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Pośpieszalski - Jan - por. - dowództwo -
    Prugar - Mikolaj (Michał?) s. Mikolaja, r. 1906 - kpr. - - 26.IV.1945 r. zamordowany przez hitlerowców jonie Lomske
    Prust - - kan. - - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Przybyło - Józef s. Michała - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Pszkit (?) - Eugeniusz s. Jana, r. 1923 - kan. - - poległ 27.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Ptaszyński - Wojciech - sierż. - dowództwo -
    Puzanow - Korniej s. Aleksieja - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Raciborzyński - Józef s. Antoniego - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Rajczyk - Michał s. Franciszka - ppor. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Ratyński - Jan s. Michała - bomb. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Rękosiewicz - Zygmunt - kpt. - dowództwo -
    Riabczenko - Wasyl - kpt. - dowództwo -
    Rogal - Józef s. Karola, r. 1918 - kan. - - 26.IV.1945 r. zamordowany przez hitlerowców jonie Lomske
    Rollinger - Kazimierz s. Stanisława - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Rosiński - Zygmunt - mjr - dowództwo -
    Rumiankowski - Tadeusz s. Jana - kpr. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Rusak - Józef - chor. - dowództwo -
    Ruta - Jan s. Jana - kpr. - odznaczony Krzyżem Walecznych - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Rutkowski - Stefan s. Jana - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Ryżewicz - Stanisław s. Wojciecha - kan. - - ranny 1-6.V.1945 r. - w walkach obronnych na poludnie od Konigswartha
    Sabadach (?) - Antoni s. Jana, r. 1916 - kan. - - poległ 27.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Santor - Edward s. Jana - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Sapożnikow - Giennadij - ppor. - dowództwo -
    Sekreta - Tadeusz - b/st. - dowództwo -
    Serdyński - Andrzej s. Wojciecha - kpr. - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - (mylnie wykazywany jako poległy)
    Sęk - Kazimierz - por. - dowództwo -
    Sibilew - Siemion s. Wasyla - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Siennicki - Władysław s. Piotra - kpr. - - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Sierant - Bolesław s. Michała - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Sikanow - Fiodór - kpt. - dowództwo -
    Siomin - Aleksiej - mjr - dowództwo -
    Siomin - Kuźma s. Grzegorza - ppor. - dowództwo - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Siwa - Roman s. Marcelego - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Siwicki - Franciszek - ppor. - dowództwo -
    Sizikow - Aleksander s. Kuźmy, r. 1908 24.- - por. - dowództwo - poległ 23.IV.1945 r. - pod Stockteich
    Skomski - Zdzislaw - ppor. - dowództwo -
    Skorobogatow - Grzegorz - pplk - dowództwo -
    Skrętkiewicz - Władysław s. Józefa, r. 1904 - kpr. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Skrok - Roman s. Wincentego - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Słodkiewicz - Grzegorz - por. - dowództwo -
    Słowikowski - Edward s. Jana, r. 1922 - kan. - - poległ 27.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Smagur - Stanisław s. Klemensa - bomb. - - ranny 19-20.IV.1945 r. - pod Rietschen
    Smolaninow - Mikołaj - chor. - dowództwo -
    Smulicki - Tadeusz s. Jana - kpr. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Smyczyński - Antoni s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Snadczuk - Iwan - por. - dowództwo -
    Snadczuk - Jan s. Jana - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Snopajtis - Albert s. Anny, R - dwukrotnie - kpr. - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Sobań - Zbigniew s. Stanisława, R - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Sobasz - Zbigniew - kan. - - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Sobiech - Józef s. Stanislawa - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Sobolewski - Michał s. Jana - kan. - odznaczony Krzyżem Walecznych - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Sokołowski - Augustyn s. Stanislawa, r. 1908 - kan. - - poległ20.IV.1945 r. - pod Rietschen
    Sołodownikow - Jan s. Jefima - por. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Starosielcew - Aleksiej - chor. - dowództwo -
    Starszow - Mikołaj s. Jana (x) - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Stawniczy - Józef s. Stefana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Stechnik - Stanisław - kan. - - ranny 16.IV.1945 r. - w rejonie Prędocic nad Nysą Łużycką
    Stefanowicz - Kazimierz s. Waleriana - kpr. - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Stiepaniszczew - Aleksander s. Jana - chor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Strachow - Mikolaj - chor. - dowództwo -
    Sundukow - Walerian - chor. - dowództwo -
    Susło - Józef s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Susłow - Aleksander - por. - dowództwo -
    Suszyło - Stanisław - sto sierż. - dowództwo -
    Swoboda - - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Szabalin - Konstanty - por. - dowództwo -
    Szablowski - Jan - ppor. - dowództwo -
    Szafratowicz - Michal s. Sebastiana, R - kpr. - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Szczanowicz - Stanislaw s. Adolfa - kpr. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Szczerba - Mikolaj s. Andrzeja, r. 1919 - kan. - - poległ 26.IV.1945 r. - w rejonie Crosta
    Szczęsny - Jan - bomb. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Szczotka - Leopold s. Antoniego - plut. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Szelągowski - Wladyslaw s. Marcina - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Szepietowski - Ludwik s. Antoniego - ogn. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Szeremeta - W. I. - kpt. - dowództwo -
    Szerstobitow - Pawel s. Jana - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Szumierowicz - Kazimierz - dwukrotnie - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Szuszkiewicz - Jan s. Bazylego - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 1-6.V.1945 r. - w walkach obronnych na poludnie od Konigswartha
    Szychowiak - Marian s. Wawrzyńca - ogn. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Szydłowski - Piotr s. Jana - kan. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Szydłowski - Józef s. Adama - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Szymkowski - Józef s. Stanisława. - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Szymon - Dudnikow - por. - dowództwo -
    Śliwiński - Stanisław - ppor. - dowództwo -
    Śmiekało - Aleksy s. Jerzego - kpr., - - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Środnikow - Iwan - ppor. - dowództwo -
    Świderski - Zygmunt s. Jana - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Świryn - Iwan - ppłk - dowództwo -
    Świtała - Kazimierz s. Wacława - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Taczanow - Gieorgij - por. - dowództwo -
    Tatarewski - Paweł s. Piotra - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Tchórzewski - Zbigniew - ppor. - dowództwo -
    Timczenko - M. L. - por. - dowództwo -
    Timonowicz - F. L - ppor. - dowództwo -
    Tokowoj - Mikołaj - kpt. - dowództwo -
    Trojanowski - Mieczysław s. Edwarda - kpt. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Trypućko - Pawel s. Ryszarda - pplk - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Tunia - Jan s. Mariana (Marcina?) - kan. - - ranny 1-6.V.1945 r. - w walkach obronnych na poludnie od Konigswartha
    Tupikow - Wlodzimierz s. Aleksandra - dwukrotnie - kpt. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Turonek - Antoni - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Uhlik - Antoni s. Antoniego - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Uniechowski - Michal - por. - dowództwo -
    Urbański - Jan s. Alfonsa - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Usyk - Tadeusz s. Wladyslawa - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Wadlewski - Henryk s. Apoloniusza - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Wawrzyniak - Wlodzimierz s. Franciszka, R - mjr - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Wąsowski - Władysław s. Józefa - kan. - - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Wejżanowski - Stanisław s. Walerego - kpr. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Wereszczyński - Stefan s. Jana - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Węgrzynowski - Władyslaw s. Piotra, r. 1924 - kan. - - poległ 27.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Wiącek - Czesław s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Wiechetek - Zygmunt s. Józefa - kpr. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Wielgoławski - Władysław s. Józefa - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Własow - Andrzej s. Jakima - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Wojda - Henryk s. Antoniego - plut. - - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Wojnerowicz - Michał s. Marcina - kan. - - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich
    Wojtaszewski - Tadeusz s. Władysława - kan. - - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha
    Wolbek - Czesław, s. Jana - ppor. - dowództwo - odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Wolf - Abram s. Filipa, r. 1920 - kan. - - 26.IV.1945 r. zamordowany przez hitlerowców jonie Lomske
    Wolski - Bronisław s. Feliksa - kpr. - - ranny 22-24.IV.1945 r. - pod Stockteich
    Worobiow - Aleksander s. Wasyla - kpt. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Worobowicz - Jan - ppor. - dowództwo -
    Woźniak - Leonid s. Piotra - plut. - - ranny 23-26.IV.1945 r. - pod Sdier i Crosta
    Woźniak - Jan s. Stanisława - plut. - - odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
    Wysocki - Romuald - chor. - -
    Wysocki - Jan s. Piotra - ppor. - dowództwo - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Wysocki - Romuald s. Aleksandra - trzykrotnie - ppor. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Zabilski - Roman - b/sto - dowództwo -
    Zabłocki - Bolesław s. Aleksandra, R - kpr. - ranny 27-30.IV.1945 r. - w walkach obronnych na południe od Konigswartha - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Zajączkowski - Edward s. Bronisława - plut. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Zajcew - Jan s. Michała - mjr - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Zaperty - Albin s. Józefa - kan. - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały" - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Zawieruchin - Anatol s. Józefa - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Zdrolik - Andrzej s. Władysława - kpr. - - Odznaczony Krzyżem Grunwaldu III Kl.
    Zelinger - Joachim - b/s - dowództwo -
    Zgierski - Wacław s. Mariana - dwukrotnie - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Zieliński - Michał s. Leopolda - kpr. - - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Zieliński - Stanisław s. Jana - kan. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Zielonko - Antoni s.Jana - kpr. - odznaczony Krzyżem Walecznych - ranny 1-6.V.1945 r. - w walkach obronnych na poludnie od Konigswartha
    Zimmermann - Alojzy s. Franciszka - por. - dowództwo - odznaczony Krzyżem Walecznych
    Zubrycki - Bronisław s. Jana - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"
    Zwierz - Stanisław s. Grzegorza, r. 1921 - kan. - - poległ 27.IV.1945 r. - pod Luppe Dubrau
    Zygadło - Mikołaj s. Jana, r. 1913 - kpr. - - poległ 27.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Zygiert - Bronisław s. Piotra - kan. - - ranny 26.IV.1945 r. - podczas bombardowania kolumny samochodowej na trasie Spremberg - Konigswartha
    Żarski - Eugeniusz s. Józefa - kan. - - ranny 27-28.IV.1945 r. - w rejonie Lomske
    Żdanow - Konstanty - kpt. - dowództwo -
    Żeluk - Jadwiga - por. - dowództwo -
    Żuk - Antoni s. Juliana - kpr. - - odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony na Polu Chwały"





    Żródło: "22 Pułk Artylerii Lekkiej" - Edmund Ginalski

    7 grudzień 2006 r.
    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005