<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Różne informacje - część IV

  • Metryki chrztów z parafii smoguleckiej. Lata 1592-1618
  • Popis szlachty powiatu kcyńskiego 1621 r.
  • Dokumenty, dokumenty ...
  • Spis ludności parafii sławieńskiej z 1796 roku
  • Spis ludności parafii ostrzeszowskiej z 1790 r.
  • Spis ludności Kamieńca Podolskiego z 1795 r.
  • Wykaz dóbr ziemskich skonfiskowanych przez rządy zaborcze w latach 1773 -1867
  • Praca najemna na roli w większej własności ziemskiej
  • Lista uczestników powstania 1863 - 1864 r. Nazwiska A - I
  • Lista uczestników powstania 1863 - 1864 r. Nazwiska J - Ł
  • Lista uczestników powstania 1863 - 1864 r. Nazwiska M - P
  • Lista uczestników powstania 1863 - 1864 r. Nazwiska R - U
  • Lista uczestników powstania 1863 - 1864 r. Nazwiska W - Ż
  • Wypisy heraldyczne z Ksiąg Poborowych XVI w. woj. podlaskie
  • Lista żołnierzy zamkniętych w fortecy gdańskiej 1831-32
  • Poczet skazańców na Sybir z roku 1830/31
  • Lista lekarzy w Królestwie Polskim na rok 1839
  • Warszawa roku 1826 – lista osób wg. Przewodnika Warszawskiego
  • Powstańcy 1863 r. z terenu dzisiejszej Litwy i Białorusi
  • Siedziby Urzędów Parafialnych RP w 1932 - miejscowości na litery A - Ł
  • Siedziby Urzędów Parafialnych RP w 1932 - miejscowości na litery M - Ż
  • Historya jazdy polskiej
  • Właściciele wsi w 1926 - 1939 r. w woj. wileńskim - nazwiska na litery " A - K "
  • Historya piechoty polskiej
  • Administratorzy i dzierżawcy w dobrach Jana Branickiego
  • II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego 1885 – 1985 Kraków
  • II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego 1883 – 1939 Kraków - Spis Absolwentów
  • II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego 1945-1958 Kraków - Spis Absolwentów
  • Spis dworów i pałaców - dawne woj.: połockie, witebskie, mścisławskie, mińskie
  • Zabytkowe cmentarze - Województwo poleskie
  • Lista imienna osób mających udział w rewolucyi, niekorzystających z udzielonej amnestyi i wyszłych z
  • Konfiskaty i wyroki po powstaniu listopadowym
  • Właściciele wsi w 1926 - 1939 r. w woj. wileńskim - nazwiska na litery " L - Ż "
  • Płaszów 1787 - 1903
  • II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego 1883 – 1939 Spis Absolwentów - uzupełniony
  • Towarzystwo Szkoły Średniej w Komarnie 1912 r.
  • Uczniowie Polskiego Gimnazjum Prywatnego w Komarnie 1912 r.
  • Towarzystwa Akcyjnego. R. Kindlera w Pabianicach


  • " Historya jazdy polskiej "

    Autor: Górski Konstanty (1826-1898) 
    Wydawca : Księgarnia Spółka Wydawnicza Polska wydania :Kraków 1894 r.




    Na podstawie ksiązki, dotyczącej kawalerii polskiej od roku 1410 do roku 1792, opracowałem listę osób występujących w "Przypisach":

    Lista obejmuje 1936 nazwisk:




    Abnak - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Abrahamowski - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Adam - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Adamowicz - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Adwokat Zacharyasz - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Aimasz - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Aleksander - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Alembikiewicz - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Andraszek - - Bochnia 1524 r.
    Andrych - - 1471 r.
    Andrzejowski - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Andrzych - - Bochnia 1524 r.
    Andrzychowski Joannes - - 1498 r.
    Arazowicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Armatowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Arzmourt - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Asan - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Asanowicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Asmus - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Azulewicz Aleksander - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Badra - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Bagnicki - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Bagurski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Bala - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Baliński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Bałaban Nicolaus - - 1558 r.
    Bapski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Baran Marek - - 1470 r.
    Baranowski Stanisław - - 1563 r.
    Baranowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Baranowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Baranowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Barbarski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Bardziejowski - - 1499 r.
    Bardziński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Barszczewski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Barszczewski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Bartkowski Matyas - - 1563 r.
    Barwierz - - 1471 r.
    Barwiszewski Michał - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Barzyński Jacobus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Bauer Jan - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Bekiesz - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Bełęcki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Bełżecki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Benczy Janosz - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Benzeman Ernest - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Berkuszowski Łukasz - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Bernoth Bohemus - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Bertrand Ludwik - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Berwalt Andreas - - Bochnia 1524 r.
    Beydam Albrich - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Beyer Hanns - - 1498 r.
    Bętkowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Bialovin Ławryn - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Białocki - - 1563 r.
    Bidziński Stefan - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Bidziński - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Bielawski - - Bochnia 1524 r.
    Bielawski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Bieli Jacobi - - 1474 r.
    Bieli Mathias - - 1474 r.
    Bielicki Joanes - - 1471 r.
    Bielicki Stanisław - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Bielikowicz Swyszka - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Bieliński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Bielski Stanisław - - 1500 r.
    Bielski Stanisław - - 1548 r.
    Biełgowski Wawrzyniec - - Bochnia 1524 r.
    Biełka Fedko - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Bieniecki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Bieńkowski Nicolaus - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Bieńkowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Biernacki Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Biliński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Biłucki Andrzej - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Blizanowski Franciszek - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Błaszowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Błażek - - 1499 r.
    Błażewski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Błędowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Błędowski Floryan - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Bniński Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Boba Andrzej - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Bobolecki Jakub - - 1499 r.
    Bobrownicki - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Boczkowski - - 1499 r.
    Bogatko - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Bogilewicz Stefan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Bogucki - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Bogusławski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Boher Matys - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Bohner - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Bojarski Andreas - - 1558 r.
    Bok Fryderyk - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Bokorha - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Bomper - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Borczyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Borensen Michał - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Borkowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Born Joachim - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Bornaszowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Borowski Antoni - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Bort Albrecht - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Borucki Piotr - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Borucki - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Boryszewski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Borzęcki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Borzykowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Borzymowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Borzysławski Jędrzej - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Borzysławski Jan - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Borzysławski Ludwik - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Borzysławski Maciej - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Bosacki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Boski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Bracki - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Bracki Jan - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Branicki - - 1500 r.
    Branicki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Bratkowski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Bratkowski Franciszek - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Bratoszewski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Braun Peter - - Bochnia 1524 r.
    Brayt - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Bredon - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Brenswik Henryk - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Brochocki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Broniewski Janus - - 1471 r.
    Broniewski Stanislaus - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Broniowski - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Broniszewski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Broniszowsky Andrzej - - 1531 r.
    Brony - - 1499 r.
    Brotowicz - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Brumer Jurga - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Bruns Paweł - - 1499 r.
    Brzeski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Brzeski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Brzewiński Błażej - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Brzozowski Jan - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Brzozowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Buczajski Mathias - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Buczajski Albertus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Buczajski Jan - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Buczyck Jan - - Bochnia 1524 r.
    Buczyński Jakub - - regestr z Podola 1540 r.
    Buczyński Józef - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Budrowski Jakub - - 1563 r.
    Budziszowski Stanisław - - 1538 r.
    Bujański - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Bujnaszewski Achmet - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Bujnoszewski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Bukowski - - regiment konny generałamajora Bukowskiego 1743 r.
    Bukuliński - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Bulikowski Joannes - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    Bułatowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Bułdaj Jan - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Burg Andrych - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Burkarth - - 1471 r.
    Burski Franciszek - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Burski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Burszyc Paweł - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Burta - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Buryka Stefan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Burzyński Jakub - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Butmałuj - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Byczek - - Bochnia 1524 r.
    Bykowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Bylecki - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Bylina - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Bystrzanowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Bystrzejewski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Bzikowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Carewicz Jan - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Caryczyński Rym - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Caryczyński Hrynica - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Cechrowski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Celiński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Cetner - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Chamek - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Charliński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Chastowski - - 1548 r.
    Chełmicki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Chełmicki - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Chełmski - - 1470 r.
    Chełmski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Cherubin Mikołaj - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Cherubin Krysztof - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Cherubin Hieronim - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Chlebowski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Chmiel Marcin - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Chmiel Jerzy - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Chmielecki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Chmielewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Chobrzeński Jan - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Choczminowski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Chojecki - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Chojecki - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Chojecki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Chojnacki Stanisław - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Cholecki - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Chołoniewski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Chomętowski Michał - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Chomętowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Chondzyński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Choński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Choraszewski Jan - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Choroszewski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Choryński Wojciech - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Chorytonowicz Iwan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Chraplowski Dobrogost - - 1548 r.
    Chruszczowski Paweł - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Chrzanowski Baltazar - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Chrzanowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Chrząszczewski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Chyliński Wojciech - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Chyniek - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Ciągienicki - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Cichocki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Ciemniewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Cierkiewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Ciesielski - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Ciesielski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Ciesielski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Cieszkowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Cieszowski - - 1499 r.
    Cieślewski Paweł - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Cieśliński Jan - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Ciński - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Ciołek - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Colański - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Colowsky - - 1471 r.
    Cordzolek - - Bochnia 1524 r.
    Costka Nicolao - - 1479 r.
    Cotharzynski Nicolao - - 1479 r.
    Cracan Gaspar - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Crakowsky - - 1471 r.
    Crawth - - 1471 r.
    Cudowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Cugicki Woyciech - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Curopatva Johanne de Starałoza - - 1470 r.
    Cybulski Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Cybulski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Cyganowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Cymerman - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Cywiński Jan - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Cywiński - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Czajkowski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Czapkowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Czarkowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Czarnecki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Czarniecki Michał - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Czarnowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Czaroski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Czarzecki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Czasieniecki Michajło - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Czeliński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Czerkas - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Czerkies - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Czermiński Joannes - - 1558 r.
    Czermiński Jerzy - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Czerniewski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Czeryżyński Zienicz - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Czeski - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Czieplowski Joanni - - regestr z Podola 1540 r.
    Czieplowski Stanislaus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Czieplowski Petrus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Czirni Jan - - Bochnia 1524 r.
    Czornoszot - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Czotowski - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Czyrzyński - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Czywiński Jan - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Czyżewski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Czyżewski Tomasz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dalkiewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dalusky - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Dałusiński Maciej - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Dambrowski Nicolaus - - 1548 r.
    Damian - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Daniel - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Daniłowski - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Daroski - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Dawidziński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dąbrowa Tomasz - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Dąbrowski Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Dąbrowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Dąbrowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dąbski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Dąbski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Dąmbski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Delorgie - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Dembicki - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Dembiński Samuel - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Dembski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Demko - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Depostel - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Dereszyński Ignacy - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Dębicki Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Dębowski Mikołaj - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Dębowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Dębrowa Maciej - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Diakowski - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Dillinger Ludwik - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Dłuszek - - 1500 r.
    Dmitraszko - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Dmitrowski - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Dmitrowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Dmitrowski - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Dmochowski Albertus - - 1558 r.
    Dobek - - 1471 r.
    Dobek Jakub - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dobrawnicki - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Dobrzelewski Franciszek - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dobrzycki Woyciech - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Doliński Jacobus - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Doliński - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Domaniewski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Domaradzki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Dombrowski Feliks - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dorasz - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Dramiński - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Drast - - Bochnia 1524 r.
    Dreszczeski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Drevic Jakub - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Drozdowski - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Drozdowski Antoni - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Drozdowski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Drozdowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Drożyński - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Dubrawski Fedor - - 1548 r.
    Duczaszycki Jakub - - 1563 r.
    Dukszyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Dunin - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Dunin - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Dunin - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Dusza - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Duszyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dutowicz - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Dużajski Albertus - - 1558 r.
    Dyalski Piotr - - 1500 r.
    Dyliński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dymieniecki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Dymitr - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Dyptski - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Dziambek - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Dziebłowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Dziembowski Piotr - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Dzierażyński Wincenty - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Dzierzek - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Dzierzek Adam - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Dzierżawski - - 1471 r.
    Dzięgilowski Stanisław - - 1500 r.
    Ender Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Engel Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Erdman Michał - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Ernst Zygmunt - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Ersenbleser Jerzy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Estgolt Andrzej - - Bochnia 1524 r.
    Eulikier - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Exted - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Facht Michał - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Favel Peter - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Fenderheder Nikel - - 1498 r.
    Ferda Matheus - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Ferver Mathias - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Ficzaja - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Fiktor Krystof - - 1498 r.
    Filski Sebastyan - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Firlej Janusz - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Flant Malcher - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Fok - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Franciszewski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Frankiewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Fredro - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Freillich Matys - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Fronckiewicz Michał - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Fruhling Georg - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Frundza - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Frydrych Andreas - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Gabiński Maciej - - 1500 r.
    Gadomski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Gajownicki - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Galczewski Krysztof - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Galhyna - - 1498 r.
    Galiar - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Galicki Franciscus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Gałczyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Gamrath - - 1498 r.
    Gande Zygmunt - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Gapanowski Jan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Gaszyński Jan - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Gawłowski - - Bochnia 1524 r.
    Gawsiawicz - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Gąsiorowski Mikołaj - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Geind Krysztof - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Geist Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Gemicki Piotr - - 1499 r.
    Giemielnicki - - 1500 r.
    Giemsa - - 1471 r.
    Ginter Dawid - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Girzyk - - 1471 r.
    Girzyk Janda - - 1500 r.
    Girzyk Sczirzyński - - 1479 r.
    Giszowski Stanisław - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Giszowski Serafin - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Glinowiecki Tomasz - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gliński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Gładysz - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Głogowski Gabryel - - 1558 r.
    Głogowski Zygmunt - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Głowacki - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Głowczyński Ignacy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Głowiński - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Głuchowski Paulus - - 1548 r.
    Głuszkowski Michał - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Głygma - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Gniazdowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Gnieszdowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gniewkowski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Gnojeński - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Godleski - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Godziek - - Bochnia 1524 r.
    Gogoł - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Gok - - Bochnia 1524 r.
    Golawiński - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Golc Krysztof - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Golczowski Jędrzej - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Goliński - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Gołąbek - - 1470 r.
    Gorajski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Gorajski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Gorczyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Gorczyński - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Gorecki - - 1499 r.
    Gorecki Bogusław - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Goreczkowski - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Gornowski Albertus - - 1558 r.
    Gorzelowski Paweł - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Gorzeński Stanisław - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Gostyński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Gościecki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gothard - - Bochnia 1524 r.
    Gójski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Górecki Jędrzej - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Górski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Górski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Górski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Grabianka - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Grabianka Ignacy - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Grabianowski - - 1499 r.
    Grabiński Feliks - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Grabowski Sidor - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Grabowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Grabowski Mateusz - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Grabowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Grabowski Floryan - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Grabowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gradowski Paweł - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Grajski - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Gras Hans - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Grącki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Grądzki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Greben - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Gregoraszko - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Greifs Daniel - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Greis Godfryd - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Grodzicki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Grotha Petrus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Grudkowski Albert - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Grudowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gruszewski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Gruszyński Dobek - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Grygier Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Grygniewski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Grygoraszko - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Grygorcza - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Grzembski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Grzybiński - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Grzybowski Maciek - - 1471 r.
    Grzybowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Gumiński Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Gumoski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Gumowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gumowski Gaspar - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Gurowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Gurski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Gutkowski Jakub - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Gutowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Gutowski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Gwiazdowski - - 1499 r.
    Haarbrandt Christberg - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Hake Georg - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Halen - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Hall - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Hamięcki - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Hammerstein Jurga - - 1498 r.
    Han Heinrich - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Hanusz - - Bochnia 1524 r.
    Hański - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Hartwig Jerzy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Havral - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Heiss Woyciech - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Heliasz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Helsen von - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Herubin Sewer - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Heysig Henryk - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Hijasz z Radiowce - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Hindrychowski - - 1498 r.
    Hliński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Holman Jan - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Holy - - 1471 r.
    Hołowiński - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Horecki - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Hryniewicki - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Hrynkowicz Waśko - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Hrywanowicz Kuźma - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Hubanowski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Hubert Filip - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Hugwitsch Krysztof - - 1498 r.
    Hugwitsch nicol - - Bochnia 1524 r.
    Hulewicz Łukasz - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Humicki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Humiecki - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Hynek - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Hynek - - 1471 r.
    Hystajowicz Waśko - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Ignatief - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Iłgowski Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Iłowicki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Irzyk - - Bochnia 1524 r.
    Iskrzycki Nicolaus - - 1563 r.
    Istwały - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Istycki - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Iwanicki - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Iwanowski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Iwaszko - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Iwaszkowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Iwładowski Mikołaj - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Iwonaszko - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Iwonia Feliks - - regestr z Podola 1540 r.
    Iwonia Jan - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Iwonia Tomasz - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Izbiński - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Izdebski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Jabłkowski Ignacy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Jabłonowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Jabłoński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Jabłoński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Jachimowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Jagielski Jan - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Jakimowski Adam - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Jakimowski Adam - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Jakowicki Aleksander - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Jakubicki - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Jakubowicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Jakubowicz - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Jałumowski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Jałumowski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Janczel - - Bochnia 1524 r.
    Janicki Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Janicki - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Janiszewski - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Janitzki Siemion - - 1563 r.
    Jankiewicz - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Jankowski - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Jankowski Jakub - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Jankowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Janowicki Piotr - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Janowski Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Jansor Wawrzyniec - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Januszewski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Jarociński Woyciech - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Jarocki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Jarosławski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Jarosz - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Jaroszewski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Jarunko - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Jasiński Feliks - - 1531 r.
    Jasiński Marcin - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Jasiński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Jasiński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Jaskulski Jan - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Jasper Andreas - - 1538 r.
    Jastrzębski Albert - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Jaszowski - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Jawicki - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Jawornicki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Jaworowski Bartłomiej - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Jaworski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Jazwiński Jan - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Jedliński - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Jelnicki - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Jemielnicki - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Jemielnicki Józef - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Jenetz - - Bochnia 1524 r.
    Jerzykowski Matys - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Jes Marcin - - 1531 r.
    Jeżewski - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Jędrzejewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Jędrzejowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Jędrzejowski Piotr - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Jędrzejowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Jokesz - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Joklewski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Jolczyński - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Jordan Jacobus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Jordanowski - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Jorunowski - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Jugaszewski Stanisław - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Jurkowicki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Jurkowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Jursza Paweł - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Jursza - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Juszko - - 1499 r.
    Kaczanowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Kaczkowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Kaczyński Paulus - - 1558 r.
    Kaczyński Jan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Kalicki Mikołaj - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Kaliński - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Kaliski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Kalkstein Sebastyan - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Kałuski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Kamienowojski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Kamieński - - 1471 r.
    Kamieński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Kamieński - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kamiński - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Kamocki Marcin - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kamocki Marcin - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kamocki Szymon - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kaniowski Baltazar - - 1528 r.
    Karakan - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Karaszejowski Łazar - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Karczewski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Karczewski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Karczowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Karłowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Karp - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Karp - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Karwacki - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Karwacki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Karwowski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Kasperowicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Kąkolewski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Kąszyski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Kicki Wacław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Kiczyński - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Kielczowski Stanisław - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Kiełbowski Stanisław - - 1470 r.
    Kiełczewski Jakub - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kiełczewski Franciszek - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kiełczewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kiełczowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kiersnowski Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kinik - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Kiński - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Kirszbaum Kazimierz - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Kiryk - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Kiśleński Stanislaus - - 1538 r.
    Kleis Krystyan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Klemitz Hans - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kleparski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Klichowski Walery - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Klimaszewicz - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Klonowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Klonowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Kluszczewski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Kluzkowski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Kłański - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Kłodzicki Józef - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kłodziński Georgius - - 1558 r.
    Kłopocki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Kłopocki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Kłopocki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Kłopotowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Kłoskowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Kłowaczkowski - - 1499 r.
    Kmita Czarnobylski Filon - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Knebelsdorf Karol - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Kniazycki Łukasz - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Knobelsdorf Balzer - - 1498 r.
    Knobelsdorf Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Knollich Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kobierzycki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Kobyłecki - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Kochański - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kochowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Kolankowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Kolczyński - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Kolheycz - - Bochnia 1524 r.
    Kolibowski Mathias - - 1528 r.
    Kolin Piotr - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Koliński - - 1474 r.
    Kołakowski Lazary - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kołdny Iwan - - regestr z Podola 1540 r.
    Kołucki Mateusz - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Kołucki Albert - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Komar - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Komornicki - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Komorowski - - 1471 r.
    Komorowski Erazm - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Komorowski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Komorowski Adam - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Komorowski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Komorowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kompanowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Konarzewski Franciszek - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kondeliński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Konewicz - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Końciński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kopaniecki Jakub - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Kopański - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Kopecki Bogusław - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Koperski Franciszek - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kopiński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kopnaszyński Baptysta - - 1500 r.
    Kopp Krysztof - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Korbiński Wawrzyn - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Korkietel Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Korniński Janek - - 1471 r.
    Korycki Tymon - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    Korycki Krysztof - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Korycki - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Koryski - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Korytkiewicz Adam - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Korytko Piotr - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Koschka Phedor - - regestr z Podola 1540 r.
    Kosielski Jędrzej - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Kosiński - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Koskowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kosmiński Antoni - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kosperton Michał - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kossowski Mateusz - - 1563 r.
    Kostenecki - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Kostyrkiewicz - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Koszewski Jakub - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Koszkiel - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Koszkield Bieniasz - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Koszylewski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Kościejewicz Gerzyk - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Kościelski Andreas - - 1500 r.
    Kośmiński - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Kotek - - 1474 r.
    Koth Joannes - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Koth - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Kotowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Kotwicz Jurga - - Bochnia 1524 r.
    Kowalewski Maciej - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kowalski Staś - - 1499 r.
    Kowalski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Kowalski Paweł - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kowalski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Kowalski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kowar Iwan - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Kowlaski Mikołaj - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kownacki - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Kownacki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Kozanecki Woyciech - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kozar - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Kozicki - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Kozietulski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Kozłowski Adam - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Kozłowski - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Kozłowski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kozłowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kozowski Ludwik - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Koźlicki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kożuchowski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Kraiński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Krajewski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Krajowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Krajowski Stanisław - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Krakowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Krasicki Jan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Krasiniczki Joannes - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Krasnopolski Feliks - - 1531 r.
    Krasnosielski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Krasnowski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Kraśnicki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Krawcowicz Leon - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Kreczun - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Kronocki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Kropiwnicki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Krulikowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Krupka Tomasz - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Krupski Georgius - - 1502 r.
    Kruświcki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Krynicki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Krzekotowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Krzsowski Andrzej - - Bochnia 1524 r.
    Krzycki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Krzycki Franciszek - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Krzywicki - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Krzywkowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Kuczkowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Kuczkowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Kugel Zygmunt - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kulesza Piotr - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Kulik Gabryel - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    kuliński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kułakowski Sebastyan - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Kułakowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Kułakowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Kułakowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Kułakowski Jakub - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kułakowski Jakub - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kumelski Stanisław - - 1548 r.
    Kuncowicz Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Kunic Wilhelm - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Kunicki - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Kunicki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Kunicki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kuradłowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Kurianowicz Miszko - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Kuropatnicki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Kuropatwa - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Kurowski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Kurpiewski Franciszek - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Kuryłowski Borsy - - 1563 r.
    Kusim - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Kuszkowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Kutej - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Kwark Jerzy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Kwaśniowski Jan - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Kwiatkowski Maciej - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Kwiatkowski Antoni - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kwiatkowski Bartłomiej - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kwiatkowski Paweł - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Kwilecki Stanisław - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Lafalie - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lamarc - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lamer - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lanckoroński - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Lange Godfryd - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Langier - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lanson - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Laskowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Laskowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Lasonel - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lasota Brzostowski - - 1499 r.
    Lassowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Laszło - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Laus Antoni - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Lautier - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lechanowicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Leda - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Ledel Hanusz - - 1498 r.
    Lenczowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Lenczowski Józef - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Lerber - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Leszczyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Leszczyński - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Leśniewski Tomasz - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Leśniowski Krysztof - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Leśniowski Jan - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Leśniowski Krysztof - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Lewandowski Idzi - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Lewiński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Lewiński - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Lewkowicz - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Leżeński - - 1499 r.
    Libiszewski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Lichoń Bogdan - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Lichoński Aleksander - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Liczko Nicolaus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Ligęza - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Ligowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Likorkowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Limanowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Lindener Krysztof - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Liniewski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Linowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Lipowski - - 1471 r.
    Lipowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Lipski Cherubin - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Lipski Walenty - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Lipski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Lipski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Lisiecki - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Lisiecki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Litwin Jan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Lonczky - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Loton - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lubecki Bohdan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Lubecki - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Lubicki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Lubieniecki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Lubko Prokop - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Lubowidzki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Lubowidzki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Lubowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Lucava Casper - - 1498 r.
    Luden - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Lukas Hans - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Lupuł - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Luskowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Lyednicki - - 1471 r.
    Łakęcki Jan - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Łaskiewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Łasowski - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Łaszcz Piotr - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Łaszczyński - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Łaszecki Franciszek - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Ławrycz Bohdan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Ławrynowicz - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Łącki Adam - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Łącki - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Łempiński Sylwester - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Łepkowski Jakub - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Łepkowski Ludus - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Łętowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Łodziński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Łomaszewski Han - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Łomaszewski Marcin - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Łopaciński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Łoś - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Łuczek - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Łukasz Iwan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Łukaszyński - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Łukowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Łukowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Łukowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Łupkowski Krysztof - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Łuskowski Franciszek - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Łuszczyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Łysakowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Maciejewicz Szczęsny - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Maciejowski - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Maćmierski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Madaliński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Madrolewski Ignacy - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Madziarski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Magnuszewski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Magurasz - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Majewski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Malinowski Szczepan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Malinowski Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Malinowski Józef - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Maliński Stanisław - - 1558 r.
    Maliowski Joannes - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Maluszyński - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Małachowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Maniewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Maorson - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Marassyk - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Marchocki Paweł - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Marchocki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Marchocki - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Marcinkowski Hieronimus - - 1558 r.
    Marciński - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Markowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Markowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Masłowski Marcin - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Masłowski Julian - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Massace Heinrich - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Matulewicz Józef - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Mazanek Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Mazomtha Thomas - - 1498 r.
    Mączyński Tymek - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Meciński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Męciński Nepomucen - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Męciński Wincenty - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Miączyński Andrzej - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Michajłowicz Wasyl - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Michalczynek - - 1498 r.
    Michalewicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Michałowski Piotr - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Michałowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Michałowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Mickiewicz Ważko - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Miechowiecki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Miekicki Stanisław - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Mielczyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Mieleszkowski Joachim - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Mielnicki Jarosz - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Mier. Wilhelm - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Mierosławski Antoni - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Mieroszewski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Mierzwicki Franciszek - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Mierzyński - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Mierzyński Michał - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Mieszkowski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Mikłusiewicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Mikołaj z Poznania - - 1499 r.
    Mikosza - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Mikulski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Mikuła - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Milewski Jan - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Miller Krysztof - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Miller Hans - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Miller Matys - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Miniszewski Paweł - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Miniszewski Tomasz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Miraszewicki Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Miraszewski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Mirski Jakub - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Mirusa - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Misiawski Jan - - Bochnia 1524 r.
    Misiewski Martinus - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Miskowicz Aleksander - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Miskowski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Misłowski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Mitkowicz Ważko - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Mizerski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Młodawski Kacper - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Młodawski Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Młodawski Jan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Młodawski Woyciech - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Młodawski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Młodawski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Młoszowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Młyński - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Mnichowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Moczan Krysztof - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Moczulski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Moczydlnicki Malcher - - 1498 r.
    Moczydlnicki Malcher - - Bochnia 1524 r.
    Modrzychowski Franiscus - - 1498 r.
    Moduński Cyryak - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Modzelewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Modzolewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Mogielnicki Nicolaus - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Mokorski Michał - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Molęda Zygmunt - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Molicki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Mołodecki - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Monaczyński Stanislaus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Monkowski Ignacy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Moraski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Morawicz - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Morawnicki Jan - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Morawnicki Feliks - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Morawski Paweł - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Morawski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Morawski Marcin - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Morawski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Morcenis Maciej - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Morchowski Albert - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Mornowski Mateusz - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Morszalski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Morszewski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Morszyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Mortynowicz Iwan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Moskwicin Hrehor - - 1563 r.
    Moskwicin Chwiedor - - 1563 r.
    Moszczeński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Moszeński Józef - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Motawski - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Motkowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Motulewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Mouro Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Mrakowiński Matys - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Mroczko - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Mrokowski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Mrozicki Mikołaj - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Mrozowicki - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Mszycki - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Mścisławiec Krzysztof - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Mściwojowski - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Mukański - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Murawski - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Murawski Wojciech - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Murza - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Murzynowski Wincenty - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Murzynowski Feliks - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Murzynowski Nepomucen - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Murzynowski Narcyz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Musza - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Muszyński - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Mystowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Myszko - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Myszkowski Walenty - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Mysznik Georgius - - 1500 r.
    Myszyński Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Myśliborski Jan - - 1470 r.
    Mytka - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Nabruch Nicolaus - - 1531 r.
    Nabruch Jarosz - - 1531 r.
    Napierski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Naprużovsky Petri - - 1470 r.
    Nasierawski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Nester Joachim - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Nestorowicz - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Nestwitsch Stanislaus - - 1498 r.
    Niedźwiedzki Joannis - - 1563 r.
    Niedźwiedzki Mikołaj - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Niekruszewicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Niemiec - - Bochnia 1524 r.
    Niemiec Jan - - Bochnia 1524 r.
    Niemiełowski Jędrzej - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Niemirowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Niemojewski Ildefons - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Niemojewski Ambrozy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Niepołonicki - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Nierzycki - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Nieszkowski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Nieszkowski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Niewiadowski Jan - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Niezabitowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Nieżeński - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Niszczycki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Norowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Nosthwicz Johannes - - 1498 r.
    Novus Petrus - - 1471 r.
    Nowacki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    nowodworski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Nowosielski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Nowowiejski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Oborski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Oborski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Obulewicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Ochocki - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Oczosalski Paulus - - 1548 r.
    Oczretowski Józef - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Odaliński - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Odrzywolski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Oleksa - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Olszański - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Olszewski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Olszewski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Olszewski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Olszycki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Ołdakowski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Ołtarzewski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Omielski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Onacko Michał - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Onisko Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Opierzchał - - 1471 r.
    Oraczowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Orchowski Paulus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Orchowski Bronisław - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Orłowski Henryk - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Orsetti Władysław - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Orsetti Wilhelm - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Orsetti Władysław - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Orzechowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Orzeszko Przecław - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Orzeszko Jerzy - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Osławski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Osoliński - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Ostafiej Dymitr - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Ostroski Paweł - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Ostrowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Ostrowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Ostryca - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Ostrzycki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Oświęcim - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Otha - - Bochnia 1524 r.
    Otocki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Otomański - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Otorowski Stefan - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Otowiński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Otwinowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Owadowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Owsiany Petrus - - 1558 r.
    Ożarowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Ożarowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Ożarowski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Pachołkiewicz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Pacławski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Paczesky Nicolaus - - 1531 r.
    Paczyński Serafin - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Paczyński - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Palecki Łukasz - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Pałatyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Panczewski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Panna Vacław - - 1479 r.
    Panoska - - Bochnia 1524 r.
    Paprocki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Paprocki Piotr - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Paprocki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Parmaka - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Parsimo - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Paschenijko Leonard - - 1548 r.
    Paskał - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Paslik Kacper - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Pasznikowski Jan - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Paślewski Tomasz - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Patrycy - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Paukier - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Paul - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Pawełko Woyciech - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Pawłowski Nicolaus - - 1558 r.
    Pawłowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Pełka - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Peter - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Petrus Wielki - - 1471 r.
    Pherens - - 1500 r.
    Piasecki - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Piasecki - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Piatecki Dawid - - 1531 r.
    Pieniążek - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Pieńkowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Pieńkowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Pieszkowski Joannes - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Pietrzyk - - Bochnia 1524 r.
    Piniatelli Antoni - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Piński Grzegorz - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Piołunowski Michał - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Piotkowski Sewerynus - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Piotr z Chmielnika - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Piotroski - - 1474 r.
    Piotrowicz Urban - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Piotrowski Wawrzyniec - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Piotrowski Mikołaj - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Piotrowski Adam - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Piotrowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Piotrowski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Piotrowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Piotrowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Piórkowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Pirocki - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Pist - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Pląciński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Pląskowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Pładziński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Pławiński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Pniewski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Pniewski Bonawentura - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Pniewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Pobielski Jędrzej - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Podbipięta Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Podczaszy Andrzej - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Podhorodyński - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Podolski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Podolski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Podwij - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Pogorzelski Jacek - - 1499 r.
    Polak Jan - - Bochnia 1524 r.
    Polak - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Połacki Dominik - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Połacki - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Połtorski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Połudowski Andrzej - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Pomianowski Paweł - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Poniatowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Popek Jan - - 1538 r.
    Popławski Krysztof - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Popławski - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Popławski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    popowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Popowski Danko - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Popowski Waśko - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Popowski Fedor - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Popowski Lasko - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Poradowski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Poradziński Paweł - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Porębski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Porskaj Frydrych - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Potkański Wincenty - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Potocki - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Potocki Nicolaus - - 1558 r.
    Potocki Jakub - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Potocki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Poturnak - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Powala - - 1470 r.
    Powliński - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Pozarzycki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Pozorowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Pożarowski - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Praszic Stanisław - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Prażan - - Bochnia 1524 r.
    Prebek - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Preis Jan - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Prem Wilhelm - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Próchnicki - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Prusch Jakub - - 1471 r.
    Prusinowski Mathias - - 1558 r.
    Pruszak Marcin - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Pruszkowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Pruszkowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Pruszyński - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Pruszyński - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Pruszyński - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Pruszyński - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Przebendowski Ernest - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Przeborowski - - 1499 r.
    Przeradzki - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Przeradzki Antoni - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Przezdziecki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Przybysławski Jan - - 1538 r.
    Przybysławski Franciszek - - regestr z Podola 1540 r.
    Przybysławski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Przyłuski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Przypkowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Przysiecki Aleksander - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Przystałowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Psarski Stanisław - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    Pszonka - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Pszonka Krysztof - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Ptaszkowsky Mathias - - 1474 r.
    Puczek - - Bochnia 1524 r.
    Puhan Karol - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Puławski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Puzyna - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Pyczkowski Indrych - - 1499 r.
    Pyelka - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Racz Leonard - - 1500 r.
    Racz - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Racz Nowak - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Racz Krysztof - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Raczyński - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Radecki Wojciech - - 1499 r.
    Radecki Mathias - - 1528 r.
    Radecki Stanislaus - - 1528 r.
    Radecki Joannes - - 1558 r.
    Radecki - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Radecki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Radek Melchior - - 1498 r.
    Radliński - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Radomiński Jakub - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Radomyski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Radosław - - 1500 r.
    Raduł - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Raduł - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Raduł - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Radwankowski - - 1499 r.
    Radwański Kazimierz - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Radwański - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Radzicz - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Radzimiński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Radzki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Radzymiński - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Rakliński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Rakowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Ramcewicz - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Raszewski Jan - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Raszko - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Reder Hanus - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Rejnacki - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Rekowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Ressel Kacper - - Bochnia 1524 r.
    Rewin Franciszek - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Rey - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Rhomanko - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Roczko - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Rogalski Michał - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Rogowski Jacobus - - 1531 r.
    Roguski - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Rohaczow Hrynicz - - regestr z Podola 1540 r.
    Rojek - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Rokitnicki Georgius - - 1528 r.
    Rokosowski - - 1470 r.
    Romanowski Jan Karol - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Romanus Samuel - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Romiszewski Stanisław - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Ronikier Michał - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Ropp - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Ropszyński - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Rosaheber Casper - - 1498 r.
    Rosicki - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Rosicki - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Rosicki Piotr - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Rosien - - 1471 r.
    Rosniewski - - 1499 r.
    Rosnowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Rosowski Bartolomeus - - 1558 r.
    Rostkowski Thomas - - Bochnia 1524 r.
    Rostkowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Rostolski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Rothe Krystyan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Rother - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Rotkiewicz - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Rowiński - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Royski Stanisław - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Rozmarynowski Ignacy - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Rozrażewski Krysztof - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Rozymowski - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Rożeński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Rubański - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Ruchalski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Rudawski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Rudnicki - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Rudnicki Franciszek - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Rudnicki Karol - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Runowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Ruprecht - - 1471 r.
    Rusian Jędrzej - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Rusocki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Russian Stog - - 1531 r.
    Ruszkowski Łukasz - - 1558 r.
    Ruszkowski Stanisław - - 1558 r.
    Ruszkowski Albertus - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Ruszkowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Rutkowski Nicolaus - - 1558 r.
    Rybiszewski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Rychłowski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Ryczowsky - - 1471 r.
    Rydzowski Joannes - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Rynkort Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Rzeszowski Joannes - - 1531 r.
    Rzeszowski Samuel - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Rzeszowski Jeronim - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Rzewuski Wacław - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Rzyczyński Piotr - - 1471 r.
    Sadoski Marcin - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sadowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Sadowski Aleksander - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sadowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Sadwelch Sismondus - - 1498 r.
    Sadwelch Sismondus - - 1498 r.
    Safianowicz - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Sahajdaczny - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Sampoliński - - 1470 r.
    Sandziwoy - - Bochnia 1524 r.
    Sanocki Kazimierz - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Sapalski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Sarhor Joannes - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Sawicki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Schaler Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Schenk Krysztof - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Schimek Ganwat - - Bochnia 1524 r.
    Schnayder Jerzy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Schubert Henryk - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Schulz Frydrych - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Schulz - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Schusiawski - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Schypiński - - 1471 r.
    Secygniowski Jacobus - - 1502 r.
    Semion - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Semp Joachim - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Sempiere - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Sędzic - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Sędzimir - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Sękurski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Siciński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Sieciński - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Siedecki - - 1474 r.
    Siekierzyński Martinus - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    Sielicki Joachim - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Sielicki Achmet - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Sielicki Abracham - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Sieniawski Alexandri - - 1548 r.
    Sienicki Jakub - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Siennicki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Sieński Marcin - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Siepierski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Sierowski - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Siertof Woyciech - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Siestrzewitowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Siestrzynowski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Siliński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Sinicki - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Siostrzeniec Jan - - Bochnia 1524 r.
    Siostrzeniec Łukasz - - Bochnia 1524 r.
    Skalecki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Skarady - - 1471 r.
    Skiblik Ważko - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Skiermunt - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Skotnicki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Skórczycki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Skrzetuski Jan - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Skrzetuski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Skubrecki Paulus - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Skuszyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Slarski Stanisław - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Slengowicz Waśko - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Sliepkowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Sliwicki Dominik - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sluścza - - Bochnia 1524 r.
    Sławecki Andreas - - 1558 r.
    Sławiński - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Słobodzki Janek - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Słomiński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Słonecki Joannes - - 1558 r.
    Słupecki - - 1531 r.
    Słupiec Bohus - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Słuszewski Jaronim - - regestr z Podola 1540 r.
    Słusznic Martinus - - 1499 r.
    Słuszowski Jan - - regiment dragoński Przebendowskiego 1717 r.
    Służewski Jeronim - - 1563 r.
    Smelterowicz Grzegorz - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Smeryka - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Smiarowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Smichowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Smid Jurgi - - 1499 r.
    Smigielski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Smilgieński Piotr - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Smolik Piotr - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Smolka - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Sniepowski Bohdan - - rota Broniewskiego Stanisława Międzyboż 1558 r.
    Snifczyński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Snitowski Hora - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Snopka Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Sobiekarski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Socha Gryszka - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Sochocki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Sokolnicki - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Sokolnicki Piotr - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Sokolowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Sokołowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Sokołowski Piotr - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Sokołowski Józef - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Sokołowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Sokołowski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Sokołowski Paweł - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sokołowski Stanisław - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sokołowski Teodor - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sokołowski Maciej - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Solewski Woyciech - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Sosnowski - - 1499 r.
    Sowiński - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Sperbiany - - 1499 r.
    Spya Woyciech - - Bochnia 1524 r.
    Spytecki Tomasz - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Stabrowski Paulus - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Stachulski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Stachurski Ernest - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Stadnicki Jacobus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Stadowski Woyciech - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Stalky - - 1474 r.
    Stanczyłowicz Andraszko - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Stanisławowicz Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Stanisławski Michał - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Staniszewski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Staniszewski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Staniszewski Franciszek - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Staniszewski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Stańczyk - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Starczewski - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Stark Hans - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Starosielski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Stary Woytek - - 1474 r.
    Starynowicz Anton - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Starynowicz Lenarth - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Stasiewicz Mikołaj - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Staskiewicz - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Staszyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Stawski Zacharyasz - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Stawski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Stażyński - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Stege Jakub - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Stepan - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Stepczański - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Sterkowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Stiborius - - 1471 r.
    Stilka Michał - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Stobrawski Paulus - - regestr z Podola 1540 r.
    Stocki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Stojan - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Stojanowski Stanisław - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Stojerski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Stolecki - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Stradmayer Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Stramonsowicz Borys - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Strasburger Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Strawiński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Strefenberg Martin - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Strembosz - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Struschek - - 1471 r.
    Strusz - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Struś - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Stryjeński Mikołaj - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Strzelbicki - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Strzelecki - - 1499 r.
    Strzeszowski Jan - - 1531 r.
    Studnicki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Stugniew Jan - - regestr z Podola 1540 r.
    Stuszkowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Styczniewski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Suchocki Jeremiasz - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Suchodolski - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Suchodolski Jan - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Suchodolski Franciszek - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Suchodolski Kazimierz - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Suchodolski Michał - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Suchodolski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Suchorapski Stanislaus - - 1548 r.
    Suchorapski Nicolaus - - 1548 r.
    Suczka - - Bochnia 1524 r.
    Sudwicki - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Sufczyński - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Sulerzycki Leon - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Suleżyński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Sulima Stanisław - - 1558 r.
    Suliszycki - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Suski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Suszczyński - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Swierczanowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Swierczowski Janussium - - 1502 r.
    Swierski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Swinarski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Swiniarski Krysztof - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Swinogrodzki Dymitr - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Swiridonowicz Łukian - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Swirski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Swirski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Swoszowski - - Bobrka popis rot husarskich 1590
    Swoszowski - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Swycikowski Jarosz - - 1531 r.
    Sybilski Jan - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Sybilski Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Sylwester - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Symeon - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Sywkowicz Ostapko - - posterunek w Bracławiu 1529 r.
    Szabłowski - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Szałaszowski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Szamota - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Szaniawski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Szarsiewicz Daniel - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Szaszowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Szczaniecki - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Szczawiński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Szczepanowski Stefan - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Szczepański - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Szczepański - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szczerbiński - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Szczęsny - - 1500 r.
    Szczucki Jędrzej - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Szczygielski Stanislaus - - 1558 r.
    Szczygielski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szeligowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Szkirlet - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Szkotnicki - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Sznapowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Sznepuński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szolecki - - 1499 r.
    Szorc - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Szornet - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Szoroczyński - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Szpakowski Stanisław - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Szpakowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Szpanorski - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Szpichalski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szudziński - - 1499 r.
    Szulc Jerzy - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Szurzycki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szwejkowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Szybiński - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Szydłowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Szydłyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szymanowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Szymański - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Szymonyski Tworzyan - - 1528 r.
    Szymulski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Szyszko Kuźmin - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Szyszowicz Job - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Środa - - Bochnia 1524 r.
    Świerczyński Jan - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Święcicki - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Tabor Adam - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Taczanowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Talczewski Michał - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Taniszewski Malewski - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Tarnowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Taszycki - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Tatomir - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Tauben Hans - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Temruk - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Terlikowski Andrzej - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Terpiłowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Teszlak Krysztof - - 1500 r.
    Tiski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Tisza - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Tobenheim Krysztof - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Todosz - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Tokarski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Tołoczko Danko - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Tołoczko Myszko - - posterunek koło Słucza w Ciemnym Gaju 1529 r.
    Tomaszewski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Tomaszewski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Toner - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Topolia Anton - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Trubacz - - 1471 r.
    Tryliński - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Trzciński Krysztof - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Trzciński - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Trzciński Jakub - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Trzciński - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Trzebiński - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Trzebuchowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Trzeciak - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Trzemeski Jacobus - - 1548 r.
    Trzeszczkowski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Trześnia Felicyan - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    tubicini - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Tudorowicz - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Tupalski - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Turek - - Bochnia 1524 r.
    Turowski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Tworowski Joannes - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    Tymienicki - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Tyrawinski Matys - - posterunek w Kopystrzyniu 1529 r.
    Tyszka - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Tyszkiewicz Krysztof - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Tyszko Mateusz - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Tyszowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Ulencz Johannes - - Bochnia 1524 r.
    Ułan Dawid - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Ułan Achmet - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Ułanowski Antoni - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Umiecki Matias - - rota Lanckorońskiego Podole 1541 r.
    Urbanowski Adam - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Urbański - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Urowiecki Mikołaj - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Uszyński - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Valanth - - 1471 r.
    Vaysz Hanusz - - 1471 r.
    Vessathy Stanislaus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Vielki - - Bochnia 1524 r.
    Wacław - - Bochnia 1524 r.
    Waginiewski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Wagner Hans - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Waksman - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Walenty Walenty - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Walewski - - regiment konny generałamajora Bukowskiego 1743 r.
    Walewski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Walewski Aleksander - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Walicki - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Warszecki - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Warszyński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Warw - - Bochnia 1524 r.
    Wasilkowski Paulus - - 1558 r.
    Wasserblat Eberhardt - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Wasyl - - chorągiew wołoska Krysztofa Koryckiego 1654 r.
    Waszowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Waśkowicz Matwiej - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Waśniowski - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Wayt Frydrych - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Wazyn Jan - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Ważyński - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Wąsowicz - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Webert Heinrich - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Weran Matias - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Weyher - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Węgłowski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Wężyk - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Wężyk - Zabiełło - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Wichrowski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Wichrowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Wiczorek - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Widawski - - rota Zebrzydowskiego 1589 r.
    Widawski Józef - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Wiecki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Wieczorek - - Bochnia 1524 r.
    Wielmowski Michał - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Wielopolski - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Wielowiejski - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Wieniawski Roch - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Wieruszewski Marceli - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Wierzbicki Andreas - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Wierzbicki - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Wierzbicki Jan - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Wierzbicki - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Wierzchowski Nicolaus - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Wietryński Andrzej - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Więckowski - - rota Leśniowskiego husarska 1590 r.
    Wikarski Adam - - 1563 r.
    Wiktor Ludwik - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Wilanowski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Wilczyński - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Wilegolaski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Wilga - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Wilkowski Paulus - - Bochnia 1524 r.
    Winiarski Stanisław - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Winkler Henryk - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Winter Michał - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Wiszkowtowicz Paweł - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Wiśniewski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Wiśniewski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Witaliszowski Bartolomeus - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Witemberk - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Witko Jerzy - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Witman Stanisław - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Witwicki - - kompania lekka Aleksandra Azulewicza 1750 r.
    Wkrywski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Właschaty - - 1471 r.
    Włostowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Wnorowski - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Wnuczek - - Bochnia 1524 r.
    Wnuk - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Wodzicki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Wodziński - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Wojakowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Wojciechowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Wojciechowski Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Wojniłowicz Stefan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Wojski Matys - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Wolf - - 1471 r.
    Wolf Jerzy - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Woliński - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Woliński - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Wollas Ignacy - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Wolski Albertus - - 1558 r.
    Wolski Walerianus - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Wolski Piotr - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Wolski Michał - - regiment buławy koronnej Rzewuskiego 1763 r.
    Wolski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Wolski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Wolte Kasper - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Wołk Mateusz - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Wołk Oponas - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Wołowski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Wołowski Woyciech - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Wołyniec Hryszka - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Wołyniec Stanisław - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Woronicz Witalis - - regestr z Podola 1540 r.
    Woronicz Stefan - - 1563 r.
    Woszyta z Iwanowicz - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Woyciechowicz Kazimierz - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Woyciechowski Adam - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Woyciechowski - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Woynarowski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Woystepski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Woytek - - Bochnia 1524 r.
    Woyth Andreas - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Wrębski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Wrona - - 1500 r.
    Wrona - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Wrzosek - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Wsiowski Jan - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Wybranowski - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Wyganowski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Wygodecki Jan - - 1499 r.
    Wykarth - - Bochnia 1524 r.
    Wyrzekowski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Wysokiński - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Wysokiński - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Wyssyel - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Wyszeński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Wyszyński Feliks - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Zabawski - - 1474 r.
    Zabawski - - 1471 r.
    Zabierzyski Staś - - 1499 r.
    Zabłocki Antoni - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zabłocki Andrzej - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zaborowski - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Zaborowski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Zaborowski Jakub - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zaborski - - kompania chorągwi pancernej Grądzkiego 1761 r.
    Zacharyasz - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Zacharyasz - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Zachorowski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Zaćwilichowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Zadecki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zaglicz - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Zagrodzki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zahnak - - rota Temruka kozacka 1589 r.
    Zakliński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Zakrzewski Grzegorz - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Zakrzewski - - regiment arkebuzerski Jana Gaszyńskiego 1674 r.
    Zakrzewski - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Zakrzewski Kazimierz - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Zalasch Johannes - - 1498 r.
    Zaleski - - 1470 r.
    Zaleski Stiborius - - 1471 r.
    Zaleski Georgius - - 1538 r.
    Zaleski Andrzej - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Zaleski Jakub - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Zaleski Kazimierz - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Zaleski Józef - - chorągiew pancerna podstolego litewskiego 1726 r.
    Zaleski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Załęski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Załoga - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Zamojski Joannes - - 1558 r.
    Zapolski - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Zaranowski Jan - - rota Kazanowskiego 1580 r.
    Zaremba Dawid - - Świerczyn regestr roty konnej Młodawskiego Kacpra - starosty świerczyńskiego - 1570 r.
    Zaręba Stanisław - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Zarnowski Woyciech - - Brześć popis rot husarskich 1580
    Zarzecki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zas - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Zasadzki - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Zasaski Józef - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Zass Andrzej - - regiment buławy koronnej 1739 r.
    Zawacki Samuel - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Zawacki Achmet - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Zawadzki - - chorągiew kozacka Stefana Bidzińskiego 1679 r.
    Zawalski Kuśma - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Zawicki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Zawisza Bartosz - - 1500 r.
    Zbąski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Zbijewski Jan - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zbijewski Anastazy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zbijewski Piotr - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zbijewski Ignacy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zbikolski - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Zbrożek - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Zdanowicz Jan - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Zdanowicz Onikiej - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Zdański - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Zdebski - - rota wojska koronnego arkebuzerska Charlińskiego 1589 r. Gliniany
    Zdnieniecki Jerzy - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zdrawski - - rota Gorajskiego husarska 1589 r.
    Zdzienicki Józef - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zebrzydowski Jurek - - 1470 r.
    Zegotha - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Zehoupt Martin - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Zelazowski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zelowski - - chorągiew husarska hetmana polnego koronnego 1657 r.
    Zeman - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Zembruski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Zerfels Hans - - rota wojska koronnego Weyhera 1590 r. Gliniany
    Zestyński - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Zgut - - chorągiew wołoska Brackiego 1677 r.
    Zieliński Sebastyan - - rota Czartkowskiego 1538 r.
    Zieliński - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Zieliński - - kompania chorągwi pancernej kasztelana krakowskiego 1717 r.
    Zieliński - - kompania husarska JKM 1761 r.
    Zieliński - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Zieniczkowicz - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Zieniczkowicz Oleksa - - posterunek na trakcie Koczmańskim na Morachwie 1529 r.
    Zienkowicz Fiedor - - Wilno regestr roty konnej Kmity - starosty orszańskiego - 1567 r.
    Ziliński Andrych - - 1499 r.
    Zimnowodzki Jan - - posterunek w Chmielniku 1529 r.
    Złotnicki - - kompania husarska marszałka koronnego 1724 r.
    Złotnicki - - chorągiew husarska podkanlerzego WKL 1750 r.
    Złotoliński - - kompania kozacka Łukasza Hulewicza 1654 r.
    Zmudzki - - rota Górskiego kozacka 1590 r. Kamieniec
    Zmudzki - - rota Mikołaja Urowieckiego husarska 1589 r.
    Zorafski - - 1474 r.
    Zorhac Malcher - - Bochnia 1524 r.
    Zub - - Bochnia 1524 r.
    Zuchorzewski Stanisław - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Zwienkowski Iwan - - 1538 r.
    Zwinogradzki Iwan Kozak - - rota Prefsicza Trembowla 1552 r.
    Zyszka Martinus - - 1471 r.
    Zythowiecki - - regestr dworzan z Podola 1495 r.
    Żabicki - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Żabokrzycki Józef - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Żabokrzycki Hilary - - chorągiew husarska Wielopolskiego 1768 r.
    Żebrawski - - chorągiew Męcińskiego 1789 r.
    Żelazkowski - - chorągiew husarska Trzcińskiego 1745 r.
    Żołkiewski - - regestr dworzan z Podola 1496 r.
    Żółkowski - - kompania pancerna Andrzeja Miączyńskiego 1679 r.
    Żórawski - - chorągiew pancerna marszałka koronnego 1750 r.
    Żukowski - - kornet arkebuzerski Lamara 1710 r.
    Żurawski - - rota husarska wojewody krakowskiego 1658 r.
    Żurawski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Żurawski Jan - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Żurawski - - chorągiew pancerna Ronikiera 1768 r.
    Żyliński - - chorągiew tatarska Joachima Sielickiego 1653 r.
    Żyrowski Józef - - lejbregiment dragoński JKM 1717 r.
    Żyszka - - 1471 r.


     




    29 sierpień 2008 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005