<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Różne informacje - część III

  • Spis poległych i zmarłych 1863 - 64
  • Tatarzy polscy
  • Wykaz wsi, dymów i dziedziców w obwodzie Lipnowskim - 1825 r.
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w połowie XIX w.
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 1
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 2
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 3
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz.4
  • Lista oficerów Brygad Legionowych z 1916 r.
  • Drobna szlachta na Podlasiu w XVI w.
  • Popis wojenny ziemian woj. podlaskiego 1528 r.
  • Popis wojenny ziemian woj. podlaskiego 1528 r.- Lista nazwisk
  • Nieznana szlachta polska A - J
  • Nieznana szlachta polska K - M
  • Nieznana szlachta polska N - S
  • Nieznana szlachta polska Ś - Ż
  • Podróże historyczne po ziemiach polskich
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > A - C <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > D - I <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > J - K <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > L - N <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > O - R <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > S - T <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > U - Ż <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > Statystyka <
  • Powiaty wg. Słownika z r. 1880
  • Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku
  • Biskupstwo Wileńskie
  • Ormiańskie Rody Szlacheckie
  • Nadania szlacheckie w zaborze austryjackim 1773 – 1918
  • Szlachta powiatu Oszmiańskiego


  • Wykaz wsi, dymów i dziedziców w obwodzie Lipnowskim - 1825 r.


     WieśGminaLiczba dymówImię i nazwisko dziedzica
         
     AdamowoChrostkowo10Norbert Zieliński
     AgnieszkowoGójsk14sukcesorowie Jakóba Gąsowskiego
     AndrysyWielgie7Teodor Mioduski
     BabaStrzygi6Marjan Cissowski
     Babia GóraPółwiesk1Franciszek Cissowski
     Babiec BiałyŁukomie7Franciszka Wysocka
     Babiec WięczankiPaprotki Brzeski14cząstkowa szlachta
     BachorzewoGlewo7Wiktoria Zakrzewska
     BaldowoCzarne8cząstkowa szlachta
     BalinBalin20cząstkowa szlachta
     BaranyOstrowite17Tomasz Karwosiecki
     Bartoszewo i SkrzypkowoObrowo23Hieronim Romocki
     Bądkowo KościelneBądkowo Kościelne11Instytut XX. Missyon. W Płocku
     Bątkowo JeziornaMokowo12sukcesorowie Tomasza Koziebrodzkiego
     BentfinyRadomin18Jan Cissowski
     BerkowiznaMoszczonne5Marcelli Białowiejski
     Bętlewo MostoweWielgie13Teodor Mioduski
     BiałkowoSokołowo5Antoni Wybraniecki
     BiałowierzynKłokock13sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     BielawkiRadziki Małe5Grąbczewski landrat w Toruniu
     BielicaKikół4Karol hrabia Zboiński
     BielwakaRusinowo2Gabryel Hr. Podoski
     BiskupinMaliszewo11Józef Rościszewski
     Biskupin RumunyMaliszewo4Józef Rościszewski
     BladkowoChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     BlinnoBlinno14Wincenty Orłowski i cząstkowa szlachta
     BliznoBlizno21Dobra rządowe należące do Ekonomii sierpskiej w obwodzie mławskim
     Bobrowniki (Woytostwo)Bobrowniki3Paweł Pohl
     BocheniecSzafarnia16Julian Dziewanowski
     Bogpomoż NowyBobrowniki4Paweł Pohl
     Bogpomoż StaryBobrowniki22Paweł Pohl
     boguchwałaKikół4Karol hrabia Zboiński
     BogucinBogucin26Julian Mioduski
     Bogzapłać, Franciszkowo, RadziechyKikół11Karol hrabia Zboiński
     Borki i ŁęgOkalewo2Ignacy Chełmicki
     Borki i ŁęgPrzywitowo15Jan Rokicki
     Borki i ŁęgRokitnica2masa Sierakowskich
     BorowoMokowo15Wincenty Chełmicki
     BorowoRakowo13Ignacy Dembowski
     BorzyminBorzymin31cząstkowa szlachta
     BrudzeńBrudzeń18cząstkowa szlachta
     Brzeski MałeRojewo13cząstkowa szlachta
     Brzeski WielkieRojewo19cząstkowa szlachta
     BrzeźnoBrzeźno34Jakób Rościszewski
     BrzozowiaCiechocin2dobra rządowe
     BrzozówkaCiechocin18dobra rządowe
     BrzustowoChełmica Wielka2małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     BrzuzeBrzuze22Franciszek Romocki
     BuchowoKikół3Karol hrabia Zboiński
     BuchowoZłotopole7Onufry Ostrowski
     BudzichaPrzywitowo8Jan Rokicki
     BudziskoRojewo4cząstkowa szlachta
     BuzyRusinowo3Gabryel Hr. Podoski
     BywkaCiechocin1dobra rządowe
     Cay i BachorzRadomin14Jan Cissowski
     CelinyBobrowniki2Paweł Pohl
     CetkiCetki15Ignacy Gniazdowski
     ChalinChalin20Sylwester Chełmicki
     Chalin RumunyChalin14Sylwester Chełmicki
     CharszewoRojewo13cząstkowa szlachta
     Chełmica MałaChełmica Wielka14małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     Chełmica WielkaChełmica Wielka23małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     ChlebowoKarnkowo12Franciszek Karnkowski
     ChoczeńChoczeń11Jan Borowski
     ChodorążekSkempe19Józef Zieliński
     Chodorążek RumunySkempe8Józef Zieliński
     ChoynoUgoszcz36Antoni Borzewski
     ChraponiaStrzygi36Marjan Cissowski
     ChrostkowoChrostkowo21Norbert Zieliński
     ChudzewoChudzewo10Józef Kowalewski
     CiechocinCiechocin47dobra rządowe
     CieluchowoKikół17Karol hrabia Zboiński
     CienkuszTrombin3dobra rządowe
     CiepieńZbójno24Antoni Hr. Sumiński
     CiszeBlizno15Dobra rządowe należące do Ekonomii sierpskiej w obwodzie mławskim
     CiżewoRakowo10Ignacy Dembowski
     CybryszewoKarnkowo6Franciszek Karnkowski
     CzarneCzarne15Kajetan Pląskowski
     Czarne NiemieckieCzarne14Kajetan Pląskowski
     Czarne PolskieCzarne19Kajetan Pląskowski
     CzarniaStrzygi19Marjan Cissowski
     CzartowniaGójsk14sukcesorowie Jakóba Gąsowskiego
     CzerminCzermin14Zygmunt Ligowski
     CzermnoSkempe6Józef Zieliński
     CzernieRadziki Duże2Franciszek Przeciszewski
     CzernikowoSteklinek15Piotr Nałęcz
     CzernikówkoRadomin19Jan Cissowski
     CzerniówkoBorzymin2cząstkowa szlachta
     CzerszewoSiecień9suksecorzy Józefa Miaskowskiego
     Częsci GrodziskoPółwiesk5Franciszek Cissowski
     część GrodziskaWompielsk2Ludwik Przeciszewski i Szymon Tabulski
     część na BuzyTrombin5dobra rządowe
     część na GlewieTulibowo6Karol Duczymiński
     część na IwanyTrombin2dobra rządowe
     część na RypatkachTrombin9dobra rządowe
     część na SumówkuTrombin2dobra rządowe
     część RypatkiRusinowo8Gabryel Hr. Podoski
     Część Starorypin GórnychRusinowo15Gabryel Hr. Podoski
     CzomskSłupia18Xawery Jeżewski
     DąbrowaSokołowo2Antoni Wybraniecki
     DąbrowaSadłowo4Antoni Romocki
     DąbrówkaDąbrówka16Szymon Zawadzki
     DembowoCiechocin dobra rządowe
     DembowoOsiek p. Brodnicą7Kajetan Hr. Sierakowski
     Długie i KozłowiecStrzygi36Marjan Cissowski
     DłużniewoKarwosiek8Jan Paprocki
     DobaczewoChoczeń5cząstkowa szlachta
     DobraciewiceCiechocin49dobra rządowe
     DobreDobre25Marcin Orłowski
     DulskDulsk40Józef Wysocki
     DyblinDyblin18Leon Orłowski
     DylewoDylewo16Jan Dziewanowski
     DziałyWitoszyn6Eustachy Chełmicki
     DziałyńDziałyń40sukcesorowie Michała Łukowskiego
     DzierząskaNowogrodek1sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     DzierzenkoDzierzno Ziemiańskie8Wojciech Piotrowski
     Dzierzno ZiemiańskieDzierzno Ziemiańskie13Wojciech Piotrowski
     ElzanowoKłokock13sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     FabiankiFabianki15Roman Chełmicki
     FiewoRadomin4Jan Cissowski
     firanyZduny4Łukasz Zglenicki
     FrankowoZbójno5Antoni Hr. Sumiński
     GerlachMłyniec2fundusz edukacyjny - possesorem Józef Nowicki
     GiżynekUgoszcz15Antoni Borzewski
     GlewoGlewo10połowa do - Jacenty Lasocki
     GlinkiRojewo3cząstkowa szlachta
     GłęboczekGłęboczek13Jan Grzębski
     GłodowoGłodowo30Ignacy Pląskowski
     GłogowoCiechocin10dobra rządowe
     GłowinaBądkowo Kościelne21Serafin Trzciński
     Głowińsk i PiekiełkoTrombin27dobra rządowe
     GnoienkoBobrowniki1Paweł Pohl
     GnojnoBobrowniki2Paweł Pohl
     GnojnoOstrowite10Tomasz Karwosiecki
     GodziszewyGodziszewy36Jan Łempicki
     GołuchowoKikół7Karol hrabia Zboiński
     GołyszewyGlewo2cząstkowa szlachta
     GorzechowoLasotki16Ignacy Józofowicz i cząstkowa szlachta
     GorzeńSłupia12Xawery Jeżewski
     GorzeszynŹródła5Karol Morzycki
     GotkowoTrombin32dobra rządowe
     GotkówkoTrombin9dobra rządowe
     GozdyGozdy20Bank Berliński
     GójskGójsk20sukcesorowie Jakóba Gąsowskiego
     GrabinoPółwiesk5Franciszek Cissowski
     GrabinyChrostkowo9Norbert Zieliński
     GrabowiecSkempe12Józef Zieliński
     GrępaOstrowite4Tomasz Karwosiecki
     GrochowalskGrochowalsk20Jakób Trzciński
     GrodniaLenie Wielkie8dobra rządowe
     Grodzień i JanowoKikół29Karol hrabia Zboiński
     GrodzkieLenie Wielkie3dobra rządowe
     GrondyGójsk14sukcesorowie Jakóba Gąsowskiego
     GrudzaCiechocin1dobra rządowe
     GrzembyRokitnica18masa Sierakowskich
     GulbinyGulbiny29Alojzy Piwnicki
     GuttowoRadomin8Jan Cissowski
     HornówkoSteklinek9Piotr Nałęcz
     IgnachowoRedomice10Franciszek Czapski
     IlewoGłodowo17Ignacy Pląskowski
     Ilutla (?)Łukomie4Franciszka Wysocka
     ImbierkowoTrombin6dobra rządowe
     IwanyRusinowo10Gabryel Hr. Podoski
     IzydoryWielgie6Teodor Mioduski
     JabłonieNowawieś1Franciszek Wolski
     JackowoSteklinek15Piotr Nałęcz
     JakóbówkoRadomin3Jan Cissowski
     JanczewekKolankowo2Wojciech Czarnowski
     JaniszewoChrostkowo9Norbert Zieliński
     JankowoTrombin35dobra rządowe
     JanowoTrombin43dobra rządowe
     JarczechowoSumin5Stanisław Zieliński
     JarczewoSkempe4Józef Zieliński
     JarczewoWielgie5Teodor Mioduski
     JasieńJasień40Józef Charchowski
     JasionkiTrombin2dobra rządowe
     JasionyOkalewo7Ignacy Chełmicki
     JastrzębieJastrzębie46Mateusz Wilczewski
     JawornicaRokitnica7masa Sierakowskich
     JaworzecSadłowo4Antoni Romocki
     JezierkiOkalewo2Ignacy Chełmicki
     JeziorkiOsiek p. Brodnicą10Kajetan Hr. Sierakowski
     JeziorySadłowo6Antoni Romocki
     JeżewoTłuchówko11Tomasz Czarnomski
     JohnePaprotki Białasy3Rafał Czerznicki
     JonneBobrowniki1Paweł Pohl
     JózefowoMłyniec5fundusz edukacyjny - possesorem Józef Nowicki
     Józefowo i KierzWompielsk3Ludwik Przeciszewski i Szymon Tabulski
     JunoszyceJunoszyce10Józef Łempicki
     KafarySadłowo3Antoni Romocki
     KamiankaTrombin1dobra rządowe
     KamienicaKamienica11Onufry Koziebrodzki
     Kamienny SmugCiechocin1dobra rządowe
     Kamień KmiecyKamień Kmiecy27Władysław Płachocki
     Kamień KotowyKamień Kotowy20sukcesorowie Tomasza Wyczałkowskiego
     KamionkaDulsk4Józef Wysocki
     KamionkiOsiek p. Brodnicą6Kajetan Hr. Sierakowski
     Karczma i Młyn i KurenczyznaSokołowo8Antoni Wybraniecki
     Karczma WygodaCiechocin3dobra rządowe
     KarnkowoKarnkowo18Franciszek Karnkowski
     Karnkowo RumunyKarnkowo14Franciszek Karnkowski
     Karwosiek CholewiceKarwosiek3Jan Paprocki
     KaszubaPółwiesk1Franciszek Cissowski
     Kawenczyn i IgnackowoŁążyn19Stanisław Romocki
     KawnoZbójno9Antoni Hr. Sumiński
     KaźmierzowoZembowo9Antoni Nałęcz
     Kępa BachorzewskaGlewo3Wiktoria Zakrzewska
     Kępa DobrzyńskaLenie Wielkie6dobra rządowe
     Kępa GłowińskaBądkowo Kościelne4Serafin Trzciński
     KickaSzafarnia3Julian Dziewanowski
     KiełpinWola21Ignacy Zieliński
     KiełpinyKiełpiny23Józef Przeradzki
     KieraPółwiesk7Franciszek Cissowski
     KierzSkempe4Józef Zieliński
     KijaszkowiecDziałyń4sukcesorowie Michała Łukowskiego
     KijaszkowoDziałyń14sukcesorowie Michała Łukowskiego
     KikółKikół45Karol hrabia Zboiński
     KipiehyOkalewo12Ignacy Chełmicki
     KisielewoDyblin3cząstkowa szlachta
     KleczkowySadłowo5Antoni Romocki
     KlepczarniaStrzygi2Marjan Cissowski
     KleszczynŻałe27Wojciech Goczkowski
     KlonowoZbójno12Antoni Hr. Sumiński
     Kłobukowo petraeKłobukowo6cząstkowa szlachta
     KłokockKłokock19sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     KłosnoRusinowo26Gabryel Hr. Podoski
     Kobrzeniec nowyKobrzeniec8Franciszek Święcicki
     Kobrzeniec staryKobrzeniec14Franciszek Święcicki
     KobylełąkiSosonowo5Ignacy Machczyński
     KochonieMokowo11Wincenty Chełmicki
     KokeszczynOsiek p. Ligowo14Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     KolankowoCiechocin2dobra rządowe
     KolankowoKolankowo9sukcesorowie Dominka Sumińskiego
     KołatZajeziorze8Onufry Umiński
     KołatekKikół5Karol hrabia Zboiński
     KołatyPółwiesk2Franciszek Cissowski
     KomorowoKomorowo17Heliodor Rościszewski
     KonotopieKikół13Karol hrabia Zboiński
     KorczakowniaOsiek p. Brodnicą5Kajetan Hr. Sierakowski
     KordyszewoNadróż6Adam Nadroski i szlachta cząstkowa
     KorzeniewoSosonowo8Ignacy Machczyński
     KorzyczewoKikół4Karol hrabia Zboiński
     KotowskieChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     KotowskieWitoszyn2Eustachy Chełmicki
     KotowySadłowo20Antoni Romocki
     KowalkiKowalki35Władysław Dziewanowski i Jakób Kraziewicz
     Kozieróg LeśnyKamień Kmiecy22Władysław Płachocki
     Kozieróg RzecznyMysłakówko13cząstkowa szlachta
     KrempaSpethal7Marjan Rutkowski
     Kretki MałeOsiek p. Brodnicą8Kajetan Hr. Sierakowski
     Kretki WielkieKikół21Karol hrabia Zboiński
     KrojczynSpethal16Marjan Rutkowski
     KrupaLenie Wielkie3dobra rządowe
     KrupionkaBorzymin6cząstkowa szlachta
     KrzykomieObrowo2Hieronim Romocki
     KrzyżanowoJunoszyce7Markowski
     KrzyżówkiOstrowite5Tomasz Karwosiecki
     KrzyżówkiPaprotki Białasy1Rafał Czerznicki
     KsaweryKikół17Karol hrabia Zboiński
     KsięteKsięte26Feliks Ramocki
     KukowoSkempe17Józef Zieliński
     KulinoSpethal11Marjan Rutkowski
     KurowoZłewody3suksecorzy Wincentego Kuczkowskiego
     KuźnikiŁążyn6Stanisław Romocki
     LachowiecCiechocin7dobra rządowe
     LasotkiLasotki9Ludwik Józofowicz
     LelitowoCiechocin3dobra rządowe
     Lenie MałeKamienica7Onufry Koziebrodzki
     Lenie WielkieLenie Wielkie18dobra rządowe
     LibinekKikół11Karol hrabia Zboiński
     LiczeszewyDziałyń18sukcesorowie Michała Łukowskiego
     LigowoOsiek p. Ligowo15Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     LigówkoOsiek p. Ligowo18Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     LikiecLikiec18Antoni Orłowski
     LinneSadłowo16Antoni Romocki
     LipkaDulsk2Józef Wysocki
     LipowieCiechocin2dobra rządowe
     LisinyDulsk4Józef Wysocki
     LisinyWompielsk3Ludwik Przeciszewski i Szymon Tabulski
     LiskChełmica Wielka5małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     LiszynyRojewo4cząstkowa szlachta
     LubiankiLubianki6Adam Krzywkowski
     Lubież z młynemCiechocin17dobra rządowe
     LubinKikół19Karol hrabia Zboiński
     LubowiecZbójno9Antoni Hr. Sumiński
     ŁapinorzOsiek p. Brodnicą18Kajetan Hr. Sierakowski
     Łapinorz MałyRadziki Małe1Grąbczewski landrat w Toruniu
     Łapinorz RumunyOsiek p. Brodnicą9Kajetan Hr. Sierakowski
     ŁaskowiaZbójno3Antoni Hr. Sumiński
     ŁawiczekSkempe11Józef Zieliński
     ŁawyRusinowo2Gabryel Hr. Podoski
     ŁąkieŁąkie19Fryderyk Schmidt
     Łąkie RumunekŁąkie45Fryderyk Schmidt
     ŁążynŁążyn22Stanisław Romocki
     ŁążyńskCiechocin18dobra rządowe
     ŁempiczynaLenie Wielkie2dobra rządowe
     ŁochocinChełmica Wielka11małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     ŁosiakiKobrzeniec3Franciszek Święcicki
     ŁukaszewoTrombin24dobra rządowe
     Łukomie i ŁukomkoŁukomie28Franciszka Wysocka
     ŁukoszynŁukoszyn18cząstkowa szlachta
     ŁyszczeKłobukowo3cząstkowa szlachta
     MajdanyChrostkowo7Norbert Zieliński
     MakowiecMakowiec59Józef Murzynowski
     MakowiskoWola19Ignacy Zieliński
     MakówkoLenie Wielkie10dobra rządowe
     MalanowoChalin51Sylwester Chełmicki
     MalanówkoOsiek p. Ligowo16Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     MaliszewoMaliszewo21Franciszek Nałęcz
     MaluminSobowo12suksecorzy Romualda Paprockiego
     MaluszynMaluszyn29cząstkowa szlachta
     MałszyceCiechocin29dobra rządowe
     MantykiDzierzno Ziemiańskie5Wojciech Piotrowski
     Mańkowo i OstrznoCiechocin15dobra rządowe
     MaryanRusinowo17Gabryel Hr. Podoski
     MazowszeSteklinek18Piotr Nałęcz
     MermanyChrostkowo5Norbert Zieliński
     MichałkiRusinowo21Gabryel Hr. Podoski
     MichałkowoKamienica9Onufry Koziebrodzki
     MierzęcinŁukomie4Franciszka Wysocka
     MierzynekMłyniec16fundusz edukacyjny - possesorem Józef Nowicki
     MiliszewyCiechocin26dobra rządowe
     MiodusyWielgie9Teodor Mioduski
     MiszekBobrowniki5Paweł Pohl
     Młyn BachorekCiechocin dobra rządowe
     Młyn BierzgelCiechocin4dobra rządowe
     Młyn DolnikCiechocin3dobra rządowe
     Młyn GapaCiechocin4dobra rządowe
     Młyn GniazdekTrombin1dobra rządowe
     Młyn GrabinyOstrowite2Tomasz Karwosiecki
     Młyn JasionówkaCiechocin2dobra rządowe
     Młyn KiełbsakZbójno1Antoni Hr. Sumiński
     Młyn MieńNowogrodek6sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     Młyn MniszekObrowo4Hieronim Romocki
     Młyn PęchyrekDulsk1Józef Wysocki
     Młyn PopielarzePółwiesk1Franciszek Cissowski
     Młyn RudneRusinowo2Gabryel Hr. Podoski
     Młyn SękCiechocin2dobra rządowe
     Młyn ZarembaSokołowo4Antoni Wybraniecki
     Młyn ZasadskiSadłowo2Antoni Romocki
     Młyniec wieśMłyniec wieś27dobra pojezuickie
     MłyńskZduny4Łukasz Zglenicki
     Młyński i Kierz RadzikRadziki Duże5Franciszek Przeciszewski
     MokowoMokowo9Wincenty Chełmicki
     MolendyKłobukowo15cząstkowa szlachta
     MorgowoKarnkowo13Franciszek Karnkowski
     MoszczonneMoszczonne21Marcelli Białowiejski
     MościskaBrzeźno5Jakób Rościszewski
     MościskaChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     MościskaGójsk8sukcesorowie Jakóba Gąsowskiego
     MościskaStrzygi13Marjan Cissowski
     MurzynowoSiecień2suksecorzy Józefa Miaskowskiego
     MysłakowoOsiek p. Ligowo15Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     MysłakówkoMysłakówko14cząstkowa szlachta
     NadróżNadróż63Adam Nadroski i szlachta cząstkowa
     NardtNowawieś p. Wielgie1Jan Chaliński
     NardtPaprotki Białasy1Rafał Czerznicki
     NasiegniewoNasiegniewo22Wojciech Łempicki
     NiedźwiedźSteklinek9Piotr Nałęcz
     NiepowiaZduny2Łukasz Zglenicki
     NoskowiceKarwosiek8Jan Paprocki
     NowawieśCiechocin23dobra rządowe
     NowawieśNowawieś34Franciszek Wolski
     NowawieśNowawieś p. Wielgie12Jan Chaliński
     NowogrodekNowogrodek16sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     NowogroleKikół4Karol hrabia Zboiński
     NowogródCiechocin23dobra rządowe
     Nowowieś RumunyNowawieś p. Wielgie2Jan Chaliński
     OborczyskoOkalewo2Ignacy Chełmicki
     OborkiOsiek p. Brodnicą16Kajetan Hr. Sierakowski
     OboryCiechocin9dobra rządowe
     Obory i WechelTrombin29dobra rządowe
     OborzyskoKsięte2Feliks Ramocki
     ObozSkempe17Józef Zieliński
     Obrąb DużyObrąb Duży11cząstkowa szlachta
     Obrąb MałyObrąb Duży4cząstkowa szlachta
     ObrowoObrowo15Hieronim Romocki
     OkalewkoOkalewo25Ignacy Chełmicki
     Okalewo i PiaskiOkalewo28Ignacy Chełmicki
     OkolinUgoszcz24Antoni Borzewski
     Okrągły Borek i GrabinySkempe14Józef Zieliński
     Oleśno z RumunkiemOleśno37cząstkowa szlachta
     OlszynyPrzywitowo5Jan Rokicki
     OlszynyWitoszyn2Eustachy Chełmicki
     OpaleniceCiechocin3dobra rządowe
     OponkaGozdy9Bank Berliński
     OrłowoTulibowo7Karol Duczymiński
     Orłowo rumunyTulibowo5Karol Duczymiński
     OrszulewoBlizno14Dobra rządowe należące do Ekonomii sierpskiej w obwodzie mławskim
     Osady lub KwirynowoNowogrodek12sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     OsiekOsiek17Łukasz Kowalewski
     Osiek Łęg OsieckiOsiek11Łukasz Kowalewski
     Osiek p. BrodnicąOsiek p. Brodnicą46Kajetan Hr. Sierakowski
     Osiek RumunekBogucin5Julian Mioduski
     Osiek RumunyOsiek23Łukasz Kowalewski
     Osiek StajęczynkiOsiek12Łukasz Kowalewski
     Osiek z RumunamiOsiek p. Ligowo26Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     OsinyBobrowniki1Paweł Pohl
     OssówkaOssówka22Józef Zieliński
     OstrowiteBrzeźno19Jakób Rościszewski
     OstrowiteOstrowite20Tomasz Karwosiecki
     OśniałowoMłyniec9fundusz edukacyjny - possesorem Józef Nowicki
     OśniałowoOśniałowo15suksecorzy Tobiasza Nechringa
     PaliwodziznaCiechocin4dobra rządowe
     Paprotki BiałasyPaprotki Białasy12Rafał Czerznicki
     Paprotki BrzeskiPaprotki Brzeski7cząstkowa szlachta
     Paprotki GogołyPaprotki Gogoły17dobra pojesuickie - posesor Jan Krajewski
     PiasecznoLenie Wielkie10dobra rządowe
     PiaskiRusinowo16Gabryel Hr. Podoski
     PietrzykStrzygi16Marjan Cissowski
     PininoNadróż13Adam Nadroski i szlachta cząstkowa
     PiotrkowoCiechocin15dobra rządowe
     PiotrkowoRadomin18Jan Cissowski
     PiotrowoZbójno1Antoni Hr. Sumiński
     PiskorczynPiskorczyn15Szymon Ostrowski
     PłomianyChalin17Sylwester Chełmicki
     PłonczynDyblin13Antoni Brochocki
     PłonczynekMokowo8Wincenty Chełmicki
     PłonkoSzafarnia8Julian Dziewanowski
     PłonnePłonne29Jan Piwnicki
     PodchrostkowoKobrzeniec5Franciszek Święcicki
     PodczomskSosonowo3Ignacy Machczyński
     PoddulskTrombin5dobra rządowe
     PodgłęboczekLubianki3Adam Krzywkowski
     Podgorzelnia (Wyderta)Dulsk5Józef Wysocki
     PodjabłonieNowawieś7Franciszek Wolski
     PodkłokockOstrowite14Tomasz Karwosiecki
     PodlesieGójsk15sukcesorowie Jakóba Gąsowskiego
     PodlubowiecRojewo1cząstkowa szlachta
     PodnietrzebaLubianki2Adam Krzywkowski
     PodoleRusinowo4Gabryel Hr. Podoski
     PodoleTrombin2dobra rządowe
     PodolinZbójno4Antoni Hr. Sumiński
     PokrzywnikSkempe9Józef Zieliński
     PolichnowoChełmica Wielka7małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     PomorzanyCiechocin1dobra rządowe
     PopielarskaOstrowite1Tomasz Karwosiecki
     Popielarskie BudyChrostkowo4Norbert Zieliński
     PopiołkowoChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     PopowoChełmica Wielka11małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     PorembyWompielsk6Ludwik Przeciszewski i Szymon Tabulski
     PotocznaStrzygi3Marjan Cissowski
     Półwiesk DużyPółwiesk9Franciszek Cissowski
     Półwiesk MałyPółwiesk7Franciszek Cissowski
     PraczkaCiechocin1dobra rządowe
     PręczkiGodziszewy14Jan Łempicki
     Pręczki RumunyGodziszewy20Jan Łempicki
     ProbostwoKarnkowo2Franciszek Karnkowski
     probostwo Św. Ducha w RypinieRusinowo4Gabryel Hr. Podoski
     PrzyrowyBorzymin15cząstkowa szlachta
     PrzywitowoPrzywitowo23Jan Rokicki
     PstrowitkoOstrowite6Tomasz Karwosiecki
     PulkoSokołowo3Antoni Wybraniecki
     Pulko DużeRadziki Duże4Franciszek Przeciszewski
     Pulko MałeRadziki Duże5Franciszek Przeciszewski
     PuszczaTrombin29dobra rządowe
     RachcinChełmica Wielka8małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     RadominRadomin35Jan Cissowski
     RadotkiSiecień5suksecorzy Józefa Miaskowskiego
     Radziki DużeRadziki Duże30Franciszek Przeciszewski
     Radziki MałeRadziki Małe22Grąbczewski landrat w Toruniu
     RadziochyKikół6Karol hrabia Zboiński
     RadzynekBrzuze17Franciszek Romocki
     RakStrzygi11Marjan Cissowski
     RakowoRakowo15Ignacy Dembowski
     RaziecCiechocin3dobra rządowe
     RedomiceRedomice16Franciszek Czapski
     Redomice RumunyRedomice4Franciszek Czapski
     RemkiochaDziałyń7sukcesorowie Michała Łukowskiego
     RempielinoSobowo13suksecorzy Romualda Paprockiego
     RochnyRochny12Kazimierz Machciński
     RodzonePłonne6Jan Piwnicki
     RogowoRogowo16Hippolit Dobrski
     RogówkoRojewo26cząstkowa szlachta
     RojewoRojewo16cząstkowa szlachta
     Rokicie n/wRokicie n/w16cząstkowa szlachta
     Rokicie z RumunamiOsiek p. Ligowo29Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     RokitnicaRokitnica24masa Sierakowskich
     RudaStrzygi20Marjan Cissowski
     RudaUgoszcz8Antoni Borzewski
     RudawCiechocin18dobra rządowe
     RuduskZbójno6Antoni Hr. Sumiński
     RudziskoStrzygi1Marjan Cissowski
     Rumun Wólki MałejSkempe12Józef Zieliński
     Rumunek PyterBrzeźno3Jakób Rościszewski
     Rumuny nad DrwęcąRadziki Małe9Grąbczewski landrat w Toruniu
     RusinowoRusinowo23Gabryel Hr. Podoski
     Ruszkowo i GaćRuszkowo23Ignacy Pląskowski z Głodowa
     Ruszkowo MałeSobowo8suksecorzy Romualda Paprockiego
     Ruszkowo WielkieSobowo8suksecorzy Romualda Paprockiego
     RużeTrombin29dobra rządowe
     RybakowiznaChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     RybakowiznaWitoszyn1Eustachy Chełmicki
     RybitwyBobrowniki16Paweł Pohl
     RyszewekKłokock13sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     RzecznoChełmica Wielka3małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     RzuchowoSkempe12Józef Zieliński
     RzuczeStrzygi10Marjan Cissowski
     SadikierzSokołowo11Antoni Wybraniecki
     SadkiJasień1Józef Charchowski
     SadłowoSadłowo33Antoni Romocki
     SakłakWitoszyn1Eustachy Chełmicki
     SarnowoMakowiec9Józef Murzynowski
     SiecieńSiecień22suksecorzy Józefa Miaskowskiego
     SikoryKowalki21Władysław Dziewanowski i Jakób Kraziewicz
     SikorzZbójno8Antoni Hr. Sumiński
     SitnoCiechocin20dobra rządowe
     SkaszewoLenie Wielkie7dobra rządowe
     SkempeSkempe17Józef Zieliński
     SkrwilnoStrzygi27Marjan Cissowski
     SkudzawySadłowo17Antoni Romocki
     SkurznoSpethal7Marjan Rutkowski
     SłoniawySokołowo2Antoni Wybraniecki
     SłupiaSłupia8Xawery Jeżewski
     SmolnikCiechocin4dobra rządowe
     SmólnikiPłonne6Jan Piwnicki
     Sobowo i PaprotkiSobowo15suksecorzy Romualda Paprockiego
     SoczewkaChalin3Sylwester Chełmicki
     SokołowoSokołowo23Antoni Wybraniecki
     SosonowoSosonowo13Ignacy Machczyński
     Spethal DolnySpethal8Marjan Rutkowski
     Spethal GórnySpethal22Marjan Rutkowski
     SpiegowoWitkowo10Hippolit Trzciński
     StaięczynyOssówka2Józef Zieliński
     StalmierzTrombin20dobra rządowe
     Stanisławowo i KarczmaSpethal2Marjan Rutkowski
     StarchówLenie Wielkie6dobra rządowe
     StarkowiecNowogrodek2sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     StarorypinTrombin6dobra rządowe
     Starorypin DolnyRusinowo12Gabryel Hr. Podoski
     StawiskaCzermin16Zygmunt Ligowski
     SteklinSteklin34Zielińscy
     SteklinekSteklinek20Piotr Nałęcz
     StempowoStempowo18Milewski
     StrachowoCiechocin1dobra rządowe
     Strupczewo MałeStrupczewo17cząstkowa szlachta
     Strupczewo Wielkie i WymyślinStrupczewo11cząstkowa szlachta
     StrużewoDyblin7cząstkowa szlachta
     StrzygiStrzygi30Marjan Cissowski
     SuchygruntOkalewo3Ignacy Chełmicki
     SudragiSudragi15Franciszek Chmielewski
     Sudragi rumunySudragi44Franciszek Chmielewski
     Sulkowo TyburkiMysłakówko8cząstkowa szlachta
     SuminSumin22Stanisław Zieliński
     Sumin RumunkiSumin17Stanisław Zieliński
     Sumin, Wólka i SumówkoStrzygi37Marjan Cissowski
     SuminekKamień Kotowy13sukcesorowie Tomasza Wyczałkowskiego
     SumówkoRusinowo6Gabryel Hr. Podoski
     SuradówkoSuradówko19cząstkowa szlachta
     Surdowo z młynemSkempe12Józef Zieliński
     SuszewoKłokock12sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     Suszewo RumunkiKłokock8sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     SuszyceSpethal5Marjan Rutkowski
     Swiedziebno, Granaty i HuttaSwiedziebno41Michał Murzynowski
     SwieżawySwieżawy13Bank Berliński
     SzafarniaSzafarnia8Julian Dziewanowski
     SzczawnoStrzygi11Marjan Cissowski
     SzczekarzewoKikół7Karol hrabia Zboiński
     SzczekowoSłupia4Xawery Jeżewski
     SzczepankiOstrowite8Tomasz Karwosiecki
     SzczutowoBlizno11Dobra rządowe należące do Ekonomii sierpskiej w obwodzie mławskim
     SzczutowoRadomin13Jan Cissowski
     SzczutowoTrombin35dobra rządowe
     SzczypiorniaStrzygi4Marjan Cissowski
     SzemberkowoCiechocin15dobra rządowe
     SzeynwadRokitnica8masa Sierakowskich
     SzustekOkalewo9Ignacy Chełmicki
     SzwarowyBorzymin3cząstkowa szlachta
     SzymkówkoKsięte17Feliks Ramocki
     SzynkowiznaDzierzno Ziemiańskie3Wojciech Piotrowski
     SzyskoBobrowniki1Paweł Pohl
     ŚniechyOsiek p. Ligowo13Wojciech Jackowski i szlachta cząstkowa
     ŚwiętosławKarnkowo25Franciszek Karnkowski
     TadaiewoStrzygi17Marjan Cissowski
     TereszewoRokitnica2masa Sierakowskich
     Tłuchowo i  Promotorium i DuchowneTłuchowo28cząstkowa szlachta
     Tłuchowo, Michałkowo i MarjankiTłuchówko24Tomasz Czarnomski
     Tłustoch Karczma i Kutki DezertaLenie Wielkie2dobra rządowe
     TokiStrzygi1Marjan Cissowski
     TomaszewoKłokock10sukcesorowie Tomasza Sumińskiego
     TomaszewoRokitnica4masa Sierakowskich
     TomaszewoStrzygi15Marjan Cissowski
     TopiętaŁukomie4Franciszka Wysocka
     TrombinTrombin51dobra rządowe
     TrutowoTrombin19dobra rządowe
     Trzcianka MałaSobowo8suksecorzy Romualda Paprockiego
     Trzcianka WielkaSobowo18suksecorzy Romualda Paprockiego
     TrzebiegoszczTrombin36dobra rządowe
     TulibowoTulibowo20Karol Duczymiński
     TupadłyTupadły12Twarowscy
     Tupadły RumunyTupadły26Twarowscy
     Turza MałaChalin8Sylwester Chełmicki
     Turza WielkaChalin30Sylwester Chełmicki
     Turza WilczaTurza Wilcza29cząstkowa szlachta
     UgoszczUgoszcz23Antoni Borzewski
     UklecznoChełmica Wielka2małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     UniechowoNasiegniewo9Klemens Łempicki
     UnieiewoLenie Wielkie20dobra rządowe
     UpustChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     WagorzynekKolankowo2sukcesorowie Dominka Sumińskiego
     WalewskieLenie Wielkie13dobra rządowe
     WarpoliceStrzygi7Marjan Cissowski
     WawrzonkowiznaChełmica Wielka3małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     WawrzonkowoWola14Ignacy Zieliński
     WąkoleBobrowniki2Paweł Pohl
     WąkoleOssówka5Józef Zieliński
     WendugaChełmica Wielka2małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     WendugaSpethal3Marjan Rutkowski
     WęgierskCiechocin23dobra rządowe
     WiadomyKolankowo3Paweł Czachowski
     WichowoChełmica Wielka12małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     WielgieWielgie24Teodor Mioduski
     WielgieZbójno18Antoni Hr. Sumiński
     Wielgie RumunyWielgie19Teodor Mioduski
     WielguryBrzuze10Franciszek Romocki
     Wielki LasStrzygi2Marjan Cissowski
     WierzchowniaOkalewo6Ignacy Chełmicki
     WierzchowniaRojewo8cząstkowa szlachta
     Wierzchownia i RogalKsięte8Feliks Ramocki
     WierznicaDyblin13sukcesorowie Aleksandra Rościszewskiego
     WierzniczkaChalin5Sylwester Chełmicki
     WięcławiceSobowo14suksecorzy Romualda Paprockiego
     WięziewoPółwiesk3Franciszek Cissowski
     WilczekątyNowogrodek9sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     WilczeniecBogucin5Julian Mioduski
     WilczeniecFabianki14Roman Chełmicki
     WilczewoDulsk13Józef Wysocki
     WinnicaWinnica15Dominik Ciołkowski
     WitkowoWitkowo18Hippolit Trzciński
     Witkowo RumunkiWitkowo17Hippolit Trzciński
     WitoszynWitoszyn15Eustachy Chełmicki
     Witoszyn RumunyWitoszyn10Eustachy Chełmicki
     WitowążOssówka9Józef Zieliński
     WłęczNowogrodek21sukcesorowie Marcelego Zielińskiego
     WłocheniecChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     Wojnowo i KażmierzowoWojnowo24Sylwester Ostrowski
     WolaSłupia15Xawery Jeżewski
     WolaWola17Ignacy Zieliński
     WolęcinKikół20Karol hrabia Zboiński
     WołowiecChełmica Wielka1małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     WompielskWompielsk29Ludwik Przeciszewski i Szymon Tabulski
     Wóka MałaSkempe3Józef Zieliński
     WólkaKikół12Karol hrabia Zboiński
     WólkaPrzywitowo1Jan Rokicki
     Wólka DużaSkempe15Józef Zieliński
     WrzeszewoStrzygi12Marjan Cissowski
     WyczałkowoKamień Kotowy11sukcesorowie Tomasza Wyczałkowskiego
     Wydmuchowo i WilnoKikół19Karol hrabia Zboiński
     WygodaLenie Wielkie1dobra rządowe
     WygodaWielgie1Teodor Mioduski
     Wylazłowo i GłowczynSobowo15suksecorzy Romualda Paprockiego
     WymyślinSkempe26Józef Zieliński
     WymyślinWola3Ignacy Zieliński
     WyrebaBorzymin2cząstkowa szlachta
     WysendorfWola16Ignacy Zieliński
     WyszynoLenie Wielkie2dobra rządowe
     ZabiegałySadłowo4Antoni Romocki
     ZachowoPaprotki Białasy2Rafał Czerznicki
     ZadusznikiZaduszniki20Anzelm Kuczkowski
     ZajeziorzeZajeziorze16Józef Kamiński
     ZakroczRusinowo10Gabryel Hr. Podoski
     ZakroczekDylewo2Jan Dziewanowski
     ZakrzewoMokowo10Wincenty Chełmicki
     ZapustaChełmica Wielka2małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     ZarzyczewoNasiegniewo9Wojciech Łempicki
     ZasadkiZasadki21Antoni Ostrowski
     ZasadySadłowo25Antoni Romocki
     ZasiewoOkalewo20Ignacy Chełmicki
     ZatokiStrzygi3Marjan Cissowski
     Zatorowizna czyli ZadonyOkalewo5Ignacy Chełmicki
     ZawadyBobrowniki1Paweł Pohl
     ZbójenkoZbójno8Antoni Hr. Sumiński
     ZbójnoZbójno23Antoni Hr. Sumiński
     ZbyszewoLenie Wielkie2dobra rządowe
     ZbytkowoChełmica Wielka10małoletni sukcesorowie po Janie Rutkowskim
     ZduniecPółwiesk13Franciszek Cissowski
     ZdunyZduny18Łukasz Zglenicki
     ZdziemborzZdziemborz10cząstkowa szlachta
     ZembowiecObrowo11Hieronim Romocki
     ZembowoZembowo24Antoni Nałęcz
     ZembrzycaStrzygi17Marjan Cissowski
     Zielona Puszcza i PustyniaCiechocin9dobra rządowe
     Zimna WodaSwieżawy2Bank Berliński
     ZłewodyZłewody9suksecorzy Wincentego Kuczkowskiego
     ZłotopoleZłotopole18Onufry Ostrowski
     ZmyślinBobrowniki1Paweł Pohl
     ZołnowoSwieżawy2Bank Berliński
     ŹródłaŹródła17Karol Morzycki
     ŻałeŻałe31Wojciech Goczkowski
     ŻelaskiOkalewo4Ignacy Chełmicki
     ŻółwieniecBobrowniki1Paweł Pohl
     ŻródełkoŹródła3Karol Morzycki
         



    Żródło - "Opis topograficzno-historyczny Ziemi Dobrzyńskiéy"
     Autor: Gawarecki, Wincenty Hipolit (1788-1852)
    Wykaz gmin, wsiów, dymów i dziedziców w obwodzie lipnowskim sporządzony przez biuro Komisarza Wojewódzkiego w roku 1825




    4 październik 2007 r. 
    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005