Żydowskie korzenie?

Jeżeli masz jakis problem lub pytanie dotyczace innych tematów niż w powyższych kategoriach - zadaj je na tym forum, a może znajdzie się ktoś kto Ci to wyjaśni ...
Sebastian Wiślicki
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Żydowskie korzenie?

Postautor: Sebastian Wiślicki » ndz gru 03, 2006 02:13

W zadnej mierze nie jestem antysemitą , ale byłem mocno zdziwiony kiedy dowiedziałem się ,ze w Łodzi w okresie międzywojennym było sporo osób o nazwisku Wiślicki ( z potomkiem jednej z nich nawiązałem nawet kontakt urodził sie i mieszka w Izraelu . Nie znależliśmy wspólnych przodków) Czy możliwe jest aby tak polskobrzmiące nazwisko Wiślicki miało swój żydowski rodowód? Utożsamiałem je raczej z Wiślanami czy Wiślicą. ):thumbsup
Seba

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz gru 03, 2006 16:44

.
Sebastianie - pewnie bardzo słusznie utożsamiasz to nazwisko doszukując się etymologii od Wisły, czy Wiślicy ... ale - szczególnie po II wojnie światowej - nazwiska, dla dość znacznej grupu ludzi, zaczęły się jakby od "początku"... czytaj opracowania książkowe, pytaj starszych - szczególnie dziadków - może wiedzą więcej jak "rodziły się" nazwiska w Polsce powojennej....

:o Janusz Stankiewicz

Wróć do „SZUKASZ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE ?...”