"Ziemia obiecana" - ciąg dalszy ...

Czy myślisz, że w przeszłości ludzie żyli inaczej?
Czy czasem nie wydaje Ci się, że zwrot: "historia lubi się powtarzać" - nie jest pozbawiony racji?

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

"Ziemia obiecana" - ciąg dalszy ...

Postautor: JanuszStankiewicz » pt paź 28, 2005 08:14

.
Jaki ładny „kwiatuszek” !!!!

Pisze dziennik Elbląski ( przedruk z witryny :

http://e-bhp.dashofer.pl/?sect=art&id=925&wa=php1026&sid=511156994&lp=1)


Przedsiębiorstwo z ulicy Niskiej w Elblągu stworzyło swoim pracownikom warunki pracy jak w obozie. Firma zajmowała się produkcją obudów do elektrowni wiatrowych i działała przez kilka miesięcy. Zatrudnionym w niej pracownikom obiecywano zarobki rzędu 2-3 tys. zł, tymczasem wypłacano im po kilkaset złotych. W czasie działania firmy przewinęło się przez nią ponad 200 osób. Do pracy przyjmowano każdego, bez względu na kwalifikacje, a kto nie sprawdził się, lądował na bruku bez wypłaty. Ludzie pracowali w oparach acetonu i żywicy, bez filtrów, masek i ubrań ochronnych, przez 6-7 dni w tygodniu, po 20 godzin na dobę. Zdarzało się, że słabsi dostawali z przepracowania krwotoków z nosa. Ci z nich, którzy nie mieszkali w Elblągu, aby nie tracić czasu na dojazdy, nocowali na gołej posadzce w firmie.

Kontrolerzy Państwowej inspekcji Pracy byli zdumieni nie tylko warunkami pracy ale i tym, że nikt z zatrudnionych nie miał podpisanej umowy o pracę. Cała firma pracowała na czarno. Elbląska PIP skierowała do sądu wnioski o ukaranie właścicieli przedsiębiorstwa za łamanie praw pracowniczych oraz o ustalenie stosunku pracy pomiędzy pracownikami, a Małgorzatą O., pracodawcą. Pracodawca sprawę przegrał, ale odwołał się od wyroku.


No cóż – Pani Małgorzata O. Jako biznes-women może tylko sobie pogratulować „sukcesu”, zatrudniani pracownicy mogą sobie dalej klepać biedę, a ogólnie wszystko to już kiedyś było ...
a najbliżej temu do „Ziemi obiecanej” ...

:shock: Janusz Stankiewicz

Wróć do „HISTORIA A TERAŹNIEJSZOŚĆ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron