Strona 1 z 1

RODZINY: MOCH CHAWŁOWSKI GODLEWSKA

: ndz maja 24, 2009 17:44
autor: Anna Węgrzyn
Wymienione rodziny stanowią dalszy ciąg mojego drzewa genealogicznego.
Mochowie to rodzina mamy mojego dziadka ze strony mamy. Wiem, że jeden z nich Wiktor wyjechał z Warszawy po wojnie, wraz z rodziną na Ziemie Odzyskane.
Chawłowski to ojciec mojej babci ze strony taty. Bardzo dobrze rozbudowana gałąż, rodzina wielodzietna, zamieszkująca Wyszków. Mam też stare listy świadczące o tym, że część rodziny mieszkała w Ciechanowskiem.
Godlewska była żoną pradziadka Chawłowskiego Juliana i pochodziła z Warszawy.
Jeśli ktoś ma jakieś informacje, bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam Ania

wieś Mochty nad Wisłą w gminie Zakroczym

: pn maja 25, 2009 09:07
autor: adam
powiat nowodworski. Słynie z starej cegielni wystawionej na przetarg przez Urząd gm. Zakroczym , powiat nowodworski. Cegielnia ma około 150 lat. Jest piękna. Piec w tej cegielni przypomina Arkady Kubickiego w Warszawie. Pokazywałem ją kilka dni temu ( 10-17 maja ) malarzom i fotografikom z zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Zakroczymia ( 40 km od Warszawy ), 1-go w Polsce pleneru malarskiego " Śladami E. Morawskiego i M.K. Ciurlionisa ". Sam w pewien sposób uczestniczyłem w tym plenerze. Najlepiej zgłosić się w tej sprawie ( rodziny Moch ) do p. k. Szczerbatko kierownika Wydz. Kultury i Oswiaty. Może bedzie coś wiedział.na ten temat. Napisał kilka książek o Zakroczymiu.

Proszę napisć jak Pani poszło w poszukiwaniach.

Drugim miejscem jest centrum Dokumentacji Dziejów m. Płońsk w Płońsku, gromadzą materiały z okolic Płońska , Ciechanowa. Sa bardzo dobrzy. Sam chcę wydać tam broszurę na temat mojej rodziny Rączkowskich z Sarnowa.

W płoćku w Bibliotece Seminarium Duchownego są akty urodzin i zgonów miszkańców pólnocnego Mazowsza. Sam kupiłem książkę z nr takich aktów od XVII i XVIII.
pzdr
adam bronisz

: wt maja 26, 2009 00:25
autor: Anna Węgrzyn
Serdecznie dziękuję za podpowiedzi, mam nadzieję wykorzystać je wkrótce. Zainteresowało mnie nazwisko Rączkowscy, mam koleżankę, która wyszła za mąż za Rączkowskiego i mieszkają niedaleko Szczecina. Wiem, że to jego rodzinne strony. Niestety nie ma komputera.
Pozdrawiam Ania

: ndz cze 28, 2009 18:01
autor: Anna Węgrzyn
Ponawiam prośbę o informacje na temat osób noszących w/w nazwiska.

: sob paź 17, 2009 23:27
autor: Anna Węgrzyn
Poprzez internetowe strony genealogiczne udało mi się skontaktować telefonicznie z potomkinią Chawłowskich z ciechanowskiego. Jeszcze nie mogę połączyć naszych rodzin, ale jestem dobrej myśli.

: czw lut 11, 2010 19:55
autor: Anna Węgrzyn
I znowu przypadek pozwolił odkryć ciekawą rzecz, znalazłam akt ślubu prababci z domu Moch. Tłumaczenie da dużo nowych informacji. Może ktoś się odezwie z dodatkowymi informacjami?

Aleksandra Moch

: ndz wrz 19, 2010 16:30
autor: Anna Węgrzyn
Aleksandra Moch ur. w Warszawie w par. Nawiedzenia NMP ok. 1885r. córka Antoniego Mocha i Julii z d. nieczytelne wyszła za mąż w Warszawie w par. Narodzenia NMP w 1909 za Władysława Dworzyńskiego ur. w Karniewie ok.1888r. syn Mikołaja Dworzyńskiego i Julianny z d. Łuczkowskiej.
W połowie lat dwudziestych wyjechała do Francji z piątką dzieci do mężą, tam zmarła. Miała rodzeństwo. Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości o osobach związanych z nazwiskiem Moch proszę o kontakt.

: wt sie 09, 2011 16:44
autor: Anna Węgrzyn
Coraz trudniej dotrześ do nowych informacji, przede wszystkim brak czasu jest dużym utrudnieniem. Mam nadzieję, że może ktoś zajrzy tutaj i jakiś drobiazg pozwoli mi posunąć się w dobrym kierunku.
Pozdrawiam
Ania Węgrzyn

: pt sty 27, 2012 00:57
autor: Anna Węgrzyn
Indeksacje aktów w internecie znowu ułatwiły mi odnalezienie nowych aktów małżeństwa. Są one rozrzucone po różnych, a dla mnie nowych, parafiach w Warszawie. Teraz trzeba uzyskać skany aktów, przetłumaczyć je i zweryfikować dane.

Re: RODZINY: MOCH CHAWŁOWSKI GODLEWSKA

: wt paź 11, 2016 19:04
autor: Wojciech jaraczewski
Szan.Pani,
Jesli notariusz z przedwojennej Lodzi i sedzia z Warszawy,Juliusz Chawlowski ur.1894 żonaty z Karolina Rybojczuk chyba Chonoratowska to tez Pani rodzina,to proszę o kontakt.Mieli syna Krzysztofa który zginął w powstaniu.
Wojciech Jaraczewski
wujaraczewski@gmail.com
602 24 99 96