7 pułk art. ciężkiej kruk

Rozwiąż swoje wątpliwości - zadaj nurtujące Cię pytania, podziel się swoimi informacjami...
ikas1
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

7 pułk art. ciężkiej kruk

Postautor: ikas1 » pn lut 04, 2008 20:24

Witam wszystkich serdecznie! Poszukuję wiadomości o moim dziadku a właściwie o przebiegu służby i wszystkich ciekawostkach związanych z 7 pułkiem art. ciężkiej .Posiadam tablo korpusu podoficerów z1938r.na którym to mój dziadek jest w stopniu starszego ogniomistrza .Nazwisko jak w temacie :Kruk.Dziękuje Zbigniew Kasperski
POSZUKUJĘ INFORMACJI O MOIM DZIADKU.WIEM ŻE SŁUŻYŁ W 7 PUŁKU ARTYLERII CIĘŻKIEJ.POSIADAM TABLO KORPUSU PODOFICERÓW NA KTÓRYM JEST W STOPNIU ST. OGNIOMISTRZA.NAZWISKO KRUK.

dana
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

7 pułk art. ciężkiej

Postautor: dana » czw lis 13, 2008 11:22

Witam! Jestem również zainteresowana losem żołnierzy z 7 pułku art. ciężkiej.Mój dziadek był również .żołnierzem tegoż pulku, a dokładnie 3 baterii. Jedyna pamiątka jaka jest w naszej rodzinie po dziadku Ignacym Piszczała, to karta legitymacyjna, zniszczona już bardzo, ale z widocznym jeszcze nr. i danymi oraz zdjęcie z 1927 r. Prawdopodobnie dziadek był odznaczony orderem Virtuti Militari, Będę bardzo wdzięczna za każdą informację umożliwiającą poznanie losów mojego dziadka. Być może pozwoli to wreszcie ustalić miejsce zgonu dziadka.

Danuta Zientara

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » czw lis 13, 2008 14:16

.
Może warto zacząć od ksiązki:

Zarys historji wojennej 7-go pułku artylerji ciężkiej
Autor : Kiciński Adam
dostepnej pod linkiem (a pewnie wznowiona i dostępna np. na Allegro):
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=49907&dirds=1&tab=1