Arnold Costazza

Rozwiąż swoje wątpliwości - zadaj nurtujące Cię pytania, podziel się swoimi informacjami...
Awatar użytkownika
ZEFIR454
WYSOKO - ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
WYSOKO - ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK

Arnold Costazza

Postautor: ZEFIR454 » wt mar 01, 2011 23:16

Witam!
Pomimo tego, że genealogią param się już ładnych parę lat, ale nadal są takie sprawy, które mnie przerastają i brak mi po prostu pomysłu- gdzie dalej szukać?
Otóż poszukuję informacji o moim przodku Arnoldzie Costazza. Urodził się on we włoskich Dolomitach w okolicach miasta Vigo di Fassa około 1875 roku. Służąc w wojsku austriackim znalazł się około 1900 roku w okolicach Lwowa, gdzie ożenił się z Heleną z domu Stefanowicz . Ślub wzięli w Barszczewicach pod Lwowem. Jako małżeństwo Costazza mieszkali w Brodach i Rochatynie. Około 1913 roku mieszkali na pewno w Rochatynie. Arnold pracował w magistracie Rochatyna jako adiunkt starostwa.
Arnold był żołnierzem 7 Pułku Ułanów Lubelskich.
W czasie walk na początku 1920 roku został ciężko ranny i wrócił z frontu do domu w Rochatynie. Rany okazały się jednak bardzo poważne, gdyż w marcu 1920 roku Arnold Costazza zmarł.
Ostatnim jego stopniem wojskowym był stopień wachmistrza.
Po śmierci Arnolda jego rodzina mieszkała jeszcze jakiś czas, ale potem rozjechała się po świecie.
Arnold miał 8 dzieci- 4 synów (Włodzimierz, Wilhelm, Władysław, Zdzisław) i 4 córki ( Ernestyna, Kazimiera, Gabriela, Adela). Informacji o dzieciach posiadam sporo. Brakuje mi jednak wiedzy o samym Arnoldzie i jego przodkach.
Jak dalej szukać i gdzie? Próbowałem poprzez włoskich genealogów, ale tam nic takiego nie mają. Owszem, znaleźli mi sporo informacji o tym nazwisku w Dolomitach, ale żadna z tych osób nie pasuje mi do Arnolda.
Czy mógłbym liczyć na jakąś radę z Waszej strony?
Brak mi koncepcji- co dalej?
Pozdrawiam
Józek

Wróć do „PROBLEMY, PYTANIA, INFORMACJE”