Bataliony Chłopskie na północnym Mazowszu 1939 1945

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Bataliony Chłopskie na północnym Mazowszu 1939 1945

Postautor: JanuszStankiewicz » pt sie 04, 2006 19:07

.
Przedstawiam listę osób zamieszczonych w książce „Pod kryptonimem Wkra” Tadeusza Fijałkowskiego, w której autor opisuje dzieje Batalionów Chłopskich z obszaru północnego Mazowsza (wcielonego do Rzeszy – „rejencja ciechanowska” obejmującego powiaty ciechanowski, działdowski, makowski, mławski, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki i ostrołęcki).



...Obrazek
... Obszar działania BCh "Wkra" - zdjęcie z książki

Może ktoś z Państwa odnajdzie swoich bliskich:



      Adamczyk Stefan
      Adamiak Konstanty "Grab
      Albingier Michał "Wierzba"
      Aleks Stanisław "Dąb"
      Aleksandrowicz Władysław
      Ambor Marian
      Aniszewski Wacław "Cygan
      Aniszewski Walenty "Lemiesz"
      Antczak Barbara
      Antczak Jan
      Antczak Krystyna
      Antczak Roman
      Antczak Teresa
      Antczak Władysław
      Antczakowie (rodzina)
      Antoszewski Jan "Grab"
      Arabucki Czesław
      Arazy Piotr "Aleks"
      Archacki Józef
      Arct Michał
      Badyda Edward "Judym"
      Badyda Stefan
      Bagiński Wiktor
      Bagiński Zbigniew "Wicher"
      Bagiński Zdzisław
      Balicki Julian
      Balicki Teofil
      Baliński Eugeniusz
      Baliński Józef
      Baliński Zenon
      Balski
      Banach Kazimierz
      Banach Stanisław "Oset"
      Bandurski Władysław
      Baranowski (b. soltys)
      Barański Jan "Robak"
      Barska-Cegielska "Mirska"
      Bartczak Henryk "Zając"
      Bartkowiak Jadwiga
      Bartkowska Irena "Jarzębina"
      Bartkowski Adam "Bicz"
      Bartkowski Franciszek "Bór"
      Bartkowski Franciszek "Jaszczu”
      Bartkowski Walenty "Lew"
      Bartlejewski Jan
      Bartniccy (rodzina)
      Bartnicka Henryka
      Bartnicka Kazimiera
      Bartnicki Jan
      Bartnicki Stanisław
      Bartosik Eugeniusz
      Bartoszewska Maria
      Bąk Jan "Burza"
      Beczyński Bronisław "Staś"
      Bednarek Stanisław "Flisak"
      Begeza Jakub "Wilk"
      Bejma Jan "Oset"
      Benicki Czesław "Komar"
      Berczewska-Tomasiak Helena "Rosa"
      Berent Maria Teresa "Horpyna"
      Berentowie
      Berliński
      Biedrzycki Jan
      Biedrzycki Stanisław
      Biegańska Barbara
      Biegańska Zofia
      Biegański Eugeniusz
      Biegański Józef
      Biegański Józef "Glina"
      Bilińska
      Bielski Czesław "Dąb"
      Bielski Henryk "Próg"
      Bieńkowski Józef
      Bieranowski Mieczysław
      Bigus Brunon "Bicz"
      Biliński Józef
      Blankiewicz Aleksander "Stóg"
      Bloch Bogdan
      Błaszczyszyn Marcin
      Błaszczyszyn-Sieklicka Janina
      Błaszkiewicz Irena
      Błażejczyk Antoni
      Błażejczyk Franciszek "Leonidas II"
      Błażejczyk Henryk
      Błażejczyk Ireneusz
      Błażejczyk Jan
      Błażejczyk Roman
      Błażejczyk Stanisław
      Błażejczyk Tadeusz
      Błażejczyk Teofil
      Błażejczykowie
      Bobiński Edmund
      Bobrowski Julian
      Bocheński Henryk
      Bodalski Mieczysław
      Bogacki Tadeusz "Maczuga"
      Bogiel Władysław
      Bojanowski Stanisław
      Bojanowski Stefan
      Bojarska Genowefa
      Bojarska Kazimiera "Magda"
      Bojarski Czesław
      Bojarski Franciszek "Krzak"
      Bojarski Henryk "Echo"
      Bojarski Jan "Strzała"
      Bojarski Władysław "Gałąź"
      Bońkowski
      Bońkowski Wacław
      Borek Stefan "Ziarno"
      Borkowski Aleksander "Sarna"
      Borkowski Franciszek "Bór"
      Borkowski Jan
      Borowscy
      Borowski Czesław
      Borowski Jan
      Boruszkowski Ignacy
      Boruszkowski Józef "Bartosz"
      Boruszkowski Stanisław "Bór"
      Borzobohaty Wojciech "Jelita"
      Borzym Zygmunt
      Bral Franciszek "Tarka"
      Bral Helena
      Bral Julian "Ryś"
      Bralski Jan
      Bramczewski Leon "Lubicz"
      Branczewski Roman
      Brodecki Antoni "Sowa
      Brodecki Jan "Kozioł"
      Bronecki
      Bruździak Stanisław "Zły"
      Bryska Seweryn
      Brzezińscy (rodzina)
      Brzezińska-Nowakowska Waleria "Biedronka"
      Brzeziński Czesław "Milczący"
      Brzeziński Czesław
      Brzeziński Mieczysław "Miłosz"
      Brzeziński Zygmunt
      Brzostek Antoni
      Brzozowska Danuta
      Brzozowska Natalia
      Brzozowski Albin
      Brzozowski Jan
      Bucholc Jan
      Budnicki Marian
      Budny Jan
      Budynowiczówna Helena
      Budzyński Stanisław
      Bukowski Bolesław
      Bukowski Józef "Łąka"
      Bukowski Wacław
      Bulasińska Maria
      Bulasiński Zygmunt "Świst"
      Bułka Józef
      Bułka Zygmunt
      Buraczyński Jan
      Buta Józef "Ponury"
      Byber Stanislaw "Wrzos"
      Cabanowska Alfreda "Gazela"
      Cabanowski Gustaw
      Cabanek Franciszek
      Cackowski Stanisław
      Calik
      Cecelscy (rodzina)
      Cecelska Marianna
      Cecelska Zofia "Jagienka"
      Cecelski Eugeniusz "Świst"
      Cecelski Faustyn
      Cecelski Teofil "Rola"
      Cechowski Stefan "Piła"
      Cegielska Natalia "Osa"
      Cegielski Jan "Luśnia"
      Cegielski Zygmunt "Jałocha"
      Cegielka Stanisław
      Cesarski Stanislaw "Mały”
      Chachulski Władysław
      Charzyński Bolesław
      Chądzyńska Irena
      Chądzyński Zdzisław
      Chmielewscy (rodzina)
      Chmieliński Aleksander
      Chmieliński Franciszek
      Chodupski Edward
      Chodupski Henryk
      Chojnaccy
      Chojnacka Czesława "Wara
      Chojnacka Stefania "Olga"
      Chojnacki "Chojak"
      Chojnacki Jan "Niszczyciel"
      Chojnacki Stefan "Boryna"
      Chojnacki Władysław
      Chojnowski Tadeusz "Cichy"
      Chrzanowski Czesław
      Chrzanowski Mieczysław
      Chwaroszczyk Michał Teodorowicz
      Chyliński Franciszek "Kosa"
      Chyliński Józef "Budrys"
      Ciarkowski Bronisław
      Cichocki Jan
      Cichocki Leon "Cieśla"
      Cieloch
      Ciemniewski
      Ciesińska Zofia
      Ciesiński Antoni "Topór"
      Cieślak Jan
      Cieśliński Stanisław
      Ciszewski Stanisław "Wir"
      Ciszkowski Aleksander
      Cyranowski Wacław
      Cywiński Bolesław
      Cywiński Tadeusz
      Czajka Stanisław
      Czajkowski Edward
      Czajkowski Józef "Kuba"
      Czajkowski Stanisław
      Czajkowski Tadeusz "Sulima"
      Czapliccy
      Czarnecki Czesław "Celnik", "Dąb”
      Czarnecki Edward "Topola"
      Czarnecki Marian "Czerstwy"
      Czarnecki Stanisław "Sokół"
      Czarnecki Stefan
      Czarnecki Władysław
      Czarzasty Antoni "Zając"
      Czechowska Michalina
      Czernikow Jan "Newski"
      Częścik
      Czuchrowski
      Daniszewski "Mech"
      Daniszewski Jan
      Dardziński Czesław "Smętek"
      Dąbrowska Maria
      Dąbrowski (ppor.)
      Dąbrowski Antoni
      Dąbrowski Franciszek "Wicher"
      Dąbrowski Józef "Młot"
      Delej Genowefa "Błyskawica"
      Derlatka Władysław "Kosiarz"
      Dębiński Bronisław
      Dębowski Wacław "Wilk"
      Dębski
      Długokęcki Wojciech
      Dłużniewski Lucjan
      Dobies Feliks
      Dobies Zygmunt "Bruzda"
      Dobiesowie
      Dobiszewska Janina
      Dobiszewski Antoni
      Dobosz Maria
      Dobosz Szczepan "Sieczka"
      Dobrosielski Jan
      Dobrosielski Szczepan
      Dobrzyński
      Dobucki Maksymilian
      Dolecki Bronislaw "Głóg"
      Domański Julian "Rot"
      Domozych Kazimierz
      Domozych Lucjan
      Domozych Stefan
      Dorobek Leon "Most"
      Dorobiński Henryk "Sokół"
      Drabczyńska Tekla "Tara"
      Drągowski Józef
      Drężek Józef "Selim"
      Drozdowski Stanisław "Księżyc”
      Drzazgowski Paweł "Drzazga"
      Duda Bolesław
      Duda Wladysław "Bartosz"
      Dudek Bolesław "Słowik"
      Dudzikowski Ignacy "Miedza"
      Dukelski Aleksander
      Dunikowski Bronisław
      Dunikowski Michał
      Duraczyński Eugeniusz
      Dusza Wawrzyniec
      Duszówna-Jankowska Maria
      Dutkiewicz Alojzy "Tymur"
      Dutkiewicz Jan
      Dutkiewicz Jan "Kosa"
      Dwurnik Władysław
      Dyksiński Klemens
      Dyksiński Stanisław
      Dymek Tadeusz "Strzała"
      Dymbowski Michał "Gałąź"
      Dymkowski Michał "Cyk"
      Dytrych Stanisław
      Dzieliński Marian "Róg"
      Dzięgiel Jerzy "Spust"
      Dzięgiel Ryszard "Semafor"
      Dzierlikowski Feliks
      Dzik Jakub
      Dzik Zygmunt
      Dziubińska Jadwiga
      Dziużyński Stanisław "Wrzos"
      Dzwonkowski Jan "Luk"
      Ejdys Jan
      Ejnik Czesław "Skiba"
      Enerlich Henryk "Szczupły"
      Enerlich Wacław "Zagon"
      Falba Jan "Rosa"
      Falski Marian
      Faryna Walenty "Kamień"
      Fidura Józef "Meteor"
      Figurski Jan "Świerk"
      Fijałkowscy (rodzina)
      Fijałkowska Alicja "Bożena"
      Fijałkowska Bronisława "Brzezina"
      Fijałkowska Krystyna "Niezabudka"
      Fijałkowska Regina "Ema"
      Fijałkowska Stanisława "Lena"
      Fijałkowska Wiktoria "Matka"
      Fijałkowska Władysława "Pszczoła"
      Fijałkowski Henryk "Mściciel"
      Fijałkowski Jan
      Fijałkowski Kazimierz
      Fijałkowski Kazimierz "Rzemień"
      Fijałkowski Stanisław "Płat"
      Fijałkowski-Bojarski Tadeusz "Ajas"
      Fijałkowski Tadeusz "Knot"
      Fijałkowski Zygmunt "Jeleń”
      Filarski Teofil
      Filczmer Irena
      Filip Grzegorz "Wichura"
      Filip Jadwiga "Osa"
      Filipajć Jan
      Filipowicz Stanislaw
      Filipowicz Tadeusz
      Fiszer Józef "Konrad"
      Fiuk Ignacy
      Flakowski Bronisław "Styczeń"
      Flakowski Stanisław
      Frączak Zdzisław
      Gadomski Aleksander
      Gadomski Kazimierz "Wrzos"
      Gadomski Władysław
      Gajewski Henryk "Soplica"
      Gałązka Kazimierz
      Gałązka Kazimierz
      Gałęziewski Stanisław
      Gałęzka Zofia
      Gałgas
      Gawliński Wincenty "Bazalt”
      Gawłowska Sabina
      Gawrońska Domicela "Rozyna"
      Gąsiorowski Mieczysław "Suszczyk"
      Gąsiorowski Stefan "Grusza"
      Gąska Edward
      German Kazimierz
      Gerwatowski Józef
      Gerek Walenty "Skiba"
      Gładka Maria
      Gładziński A
      Głażewski Antoni
      Głażewski Bogusław
      Głowacki Stanisław
      Gnaś Jan "Topola”
      Gnaś Wacław "Socha"
      Gnyp Antoni
      Gnyp Kazimierz "Listek"
      Gnyp Roman "Chmura"
      Goczewska Kamila
      Goczewski Tadeusz "Olcha"
      Goczewski Walerian
      Godlewski Jan "Wrona"
      Godlewski Stanisław
      Godlewski Zygmunt "Skowronek"
      Godziba Marian
      Godziba Władysław "Góra"
      Golba Władysław
      Goliński Zygmunt
      Gołaszewski Józef
      Gołąb
      Gołębiowscy (rodzina)
      Gołębiowska Alfreda
      Gołębiowska Henryka
      Gołębiowska Maria
      Gołębiowska Zofia
      Gołębiowski (z Łążku)
      Gołębiowski Józef
      Gołębiowski Julian
      Gołębiowski Wacław
      Gontarek Antoni "Szydło"
      Gontarek Jan
      Gontarek Kazimierz "Oskard"
      Gontarek Stanisław "Szczygieł"
      Gorący Julian "Jerzyk"
      Gorczyca Stanisław
      Gostomski Roman
      Gotowiec Marian
      Gotowiec Marian "Szczur"
      Góralski Stanisław "Brzoza"
      Górski
      Górzyński Jan "Sęk"
      Grabowscy (ze Stawiszyna)
      Grabowska Maria "Malina"
      Grabowska Jadwiga
      Grabowski Czesław "Ponury"
      Grabowski Hipolit
      Grabowski Kazimierz "Grabina"
      Grabowski Konstanty "Płomyk"
      Grabowski Mieczysław "Siwy"
      Grabowski Stanisław "Paluszek"
      Grabowski Wacław
      Grabowski Wacław "Gruda"
      Gralewicz Adam "Taran"
      Gralewicz Maria "Skra"
      Gralewicz Stanisław
      Gralewicz Wacław "Struga"
      Grącki Walenty "Brzoza"
      Gregorczyk Stanisław "Rozmach"
      Grela Aleksander
      Grela Jan
      Grochowski Jan
      Gross Tadeusz
      Groszewski Aleksander "Ali"
      Groszewski Stanisław "Hak"
      Grudzień Julian "Kruk"
      Grudzień Piotr "Kamień"
      Gryczka Stefan
      Grymuza Antoni "Żaczyk"
      Grymuza Edward "Sękowski"
      Grymuza Paulina "Rzepicha"
      Grymuza Wacław "Kot"
      Grzechocińska Józefa
      Grzegorczyk "Mściciel"
      Grzelak Józef
      Grzelakowa Kazimiera
      Grzeszczak Józef
      Grzeszczak Wacław
      Grzeszkiewicz Wacław
      Grzędziewska Marianna
      Grzybińska Zofia
      Grzybiński Stefan
      Grzybowska
      Grzybowski Jan
      Grzybowski Stanisław
      Grzywna
      Gulczyński Bronisław "Przebój"
      Gumkowski Janusz
      Gut Józef
      Gutkowski Mieczysław "Podkowa"
      Gutowski Antoni "Rosa"
      Gutowski Marian "Sobota"
      Guzowski Ksawery "Sowa"
      Gwiazdowicz Kazimierz
      Gwiazdowicz Michał
      Hachulski Marian ,,Wir"
      Haborowski Jerzy "Kamień"
      Hagiedorny Zygmunt
      Hamerska Jadwiga "Aga"
      Hamerska-Dumińska Regina "Kalina"
      Hamerski Wirginiusz
      Harzyński Jan
      Harzyński Jan "Ostroga"
      Harzyński Jerzy "Cień"
      Hinz Helmut
      Honez Franciszek "Hanuszewski"
      Horak Alojzy płk
      Hulewicz Mieczysław
      Hulewicz Stanisław "Maszyna"
      Humięcki Jerzy
      Ilczuk Tadeusz "Wilkowski"
      Ilińska Zenobia
      Iżyk Ignacy
      Jabłonowski
      Jabłonowski Jan
      Jabłonowski Wacław
      Jabłoński Teodor
      Jagielski Tadeusz "Jagiełło"
      Jakubiak
      Jakubowski Józef
      Jakubowski Roman "Głóg"
      Janczak Bolesław "Kret"
      Janikula Jan "Tęgi"
      Janikula-Kaczmarczyk Henryka "Hanka"
      Jankowscy (rodzina z Mławy)
      Jankowska Janina
      Jankowski Franciszek
      Jankowski Jan "Gont"
      Jankowski Leon "Żbik"
      Jankowski Stanisław
      Janowski Stanisław "Iwan"
      Januszewski Leon "Lotnik"
      Jańczak
      Jaroszek Zygmunt "Więza"
      Jaroszewski Czesław "Kołczan"
      Jaroszewski Jan
      Jaroszyński
      Jarzębski Michał
      Jarzynka Stanisław "Czajka"
      Jasińska Maria "Dorota"
      Jasiński Henryk "Wróbel"
      Jastrzębski Eugeniusz
      Jastrzębski Jan "Sęk"
      Jastrzębski Józef
      Jastrzębski Stanisław
      Jączak Władysław
      Jeziorski Jan
      Jeznach Wiktor "Olcha"
      Józefowicz (z Lisin)
      Jurczak Emanuel "Gałązka"
      Jurecki Franciszek "Tatar"
      Jurecki Tadeusz
      Jurkiewicz Bolesław "Ostroga"
      Jurkowski Marian Józef
      Juszkiewicz Ryszard
      Kacperski Antoni "Młot"
      Kacperski Marian
      Kacprzykowska-Olkowska Genowefa
      Kacprzykowski Marian "Kosiarz"
      Kaczmarczyk Czesław "Oset"
      Kaczmarczyk Franciszek
      Kaczmarczyk Henryk "Wolność”
      Kaczyńska Maria
      Kalinowski Czesław "Cezar"
      Kalinowski Franciszek "Skiba"
      Kamiński Franciszek "Zenon" "Trawiński" płk
      Kamiński Zenon
      Kamionka Jan
      Kamionka Konstanty
      Kamionka Stanisław "Kłos"
      Kanigowski Władysław
      Kankiewicz Stefan
      Kanowski Wiktor
      Kapela Józef
      Kapela Wacław "Luty"
      Kaperzyński Wacław
      Karabin Marian "Świerk"
      Karasek Irena "Promyk"
      Karasek Roman "Snop",
      Karaszewski Franciszek
      Karaszewski Stanisław "Chytry"
      Karczewski Ignacy "Karaś"
      Karkowski Władysław "Szpak"
      Karłowicz Jan "Ostoja"
      Karłowicz-Nowysz Halina
      Karłowicz Zofia "Zońka"
      Karolak Stanisław
      Karski Ryszard
      Kaszuba Zygmunt "Mech"
      Katarzyński Władysław
      Kawczyński
      Kazimierczak Henryk "Kępa'"
      Kazimierczak Stanisław "Wyganowski"
      Kazimierowicz Mieczysław "Mars"
      Kazimierowicz Zofia
      Keczmer Józef
      Kełbiński Stanisław
      Kesling Józef "Zdrój"
      Kębrowski Zenon
      Kędzierski
      Kędzierski Józef "Wicher"
      Kędzierski Michał "Gaj"
      Kęsicki Zbigniew
      Kieczyński Stanisław
      Kiełkiewicz
      Kisielewski Leopold
      Kleniewska Jadwiga
      Klimaszewski Bolesław "Śmiały"
      Klimaszewski Zygmunt "Kret"
      Klimek Stanisław
      Klimek Zygmunt "Groźny"
      Klimkiewicz Stanisław
      Klonowska Teofila (z d. Brych)
      Klonowski
      Klonowski Bronisław "Karpa"
      Klonowski Jan
      Klonowski Tadeusz "Grom", "Cień",
      Kloska
      Kłosiewska Janina
      Kłosiewski Stanisław "Lis"
      Kłosowski Czesław "Borsuk"
      Kobylińska Helena
      Kobyliński Bolesław "Komar"
      Kobyliński Julian "Wiąz"
      Kobyliński Ryszard "Pręt"
      Kobyliński Telesfor "Luśnia"
      Kobyliński (z Borków)
      Kobylska Helena
      Kobylska Kazimiera
      Kochanowski Leon "Ziarno"
      Kocięda Konstanty "Dzierżak”
      Kocięda Stefan "Las"
      Kocot Władysław "Ziarno"
      Kocot Zygmunt "Oset"
      Koczara Piotr
      Koczkówna Adela
      Kolasiński Tadeusz "Poziomka"
      Kolk-Brandt Stefania
      Kolk Helena "Matka"
      Kolk Henryk "Mazur"
      Kolk Józef
      Kolk-Kowalska Irena
      Kołaczkowski Edward "Sosna"
      Kołakowski (ze Szreńska)
      Kołakowski Edward "Gałąź"
      Kołakowski Jan
      Kołodziejski Anastazy
      Komorowski Franciszek
      Koncki Henryk
      Konopka Jan "Rola"
      Konopnicka Maria
      Konrad Wallenrod
      Konwerski Stanisław
      Kopacz Stanisław "Burak"
      Kopczyńska Antonina
      Kopczyński Wiktor
      Koryńczuk Piotr
      Korzeniowski Wacław
      Kosek Henryk
      Kosek Józef
      Kosek Tadeusz "Mewa"
      Kosewski
      Kosmowska Irena
      Kossakowski Stanisław "Mróz"
      Koszakowski Gustaw
      Kościński Kazimierz
      Kowalczyk Aleksander "Próg"
      Kowalewska Stanisława
      Kowalewski Ireneusz
      Kowalewski Jan "Len"
      Kowalewski Józef
      Kowalewski Marceli "Wrona"
      Kowalewski Mieczysław
      Kowalewski Stefan
      Kowalska - Przybyszewska Bronisława "Brona"
      Kowalska Helena "Kora"
      Kowalska-Kocięda Maria "Kusia"
      Kowalski (gm. Płoniawy)
      Kowalski Antoni "Słup"
      Kowalski Edward "Sosna"
      Kowalski Ignacy "Róg"
      Kowalski Jan "Wierzba",
      Kowalski Józef "Głaz"
      Kowalski Stanisław
      Koziński Stanisław
      Kozłowski Henryk
      Kozłowski Stanisław
      Kozłowski Wincenty "Tarka"
      Koźlik Aleksander "Olszyna"
      Koźlik Edward "Surma", "Drzazga"
      Koźlik Henryk "Szpak"
      Koźliński Józef "Porta"
      Krajczyński Kazimierz "Kozik"
      Krajczyński Leon "Lemiesz"
      Krajewska Aurelia
      Krajewski Aleksander "Dobies"
      Krajewski Kuba
      Krajewski Józef "Czarny"
      Krajewski Stanisław
      Krakowski Jan
      Krankiewicz Zygmunt
      Kraśnicki Wincenty
      Kraśniewski Tadeusz "Feniks"
      Krawczykowie (rodzina)
      Krawczyk
      Krekora Henryk "Góra"
      Krogulski Edward "Wnyk"
      Kruczkowski Leon
      Krulikowska Zofia
      Krulikowski Jan "Kosa"
      Krupa Józef "Szarak"
      Krupiński Józef "Baszta"
      Krupiński Ludwik "Szczerba",
      Krupiński Stefan "Radło"
      Kruszewski Stanisław "Piątek"
      Krysiak
      Krysiak Mieczysław "Bystry"
      Krzykalski Leon "Bury"
      Krzykowski Stefan
      Krzyna Adam
      Krzywoszewski Antoni
      Krzyżewski Antoni "Stal"
      Kuberkówna - Wojtowicz Jadwiga "Dębska"
      Kubiński Czesław
      Kubiński Eugeniusz
      Kubiński Henryk "Żagiew"
      Kubiński Mieczysław
      Kubis Julian
      Kubkowski "Świerk"
      Kucharski Ignacy "Sierp"
      Kucharski Wincenty "Żbik"
      Kucińska Genowefa "Jaskółka"
      Kucińska Helena "Grusza"
      Kucińska Stanisława
      Kuciński Antoni "Chmiel"
      Kuciński Bronisław "Jałowiec"
      Kuciński Jan "Bartnik"
      Kuciński Jan z Wierzbowa
      Kuciński Wiktor "Wieloryb"
      Kuczmarski Zdzisław
      Kuczyński Bolesław
      Kufel Teodor
      Kukawski Marian "Szczygieł"
      Kuligowska Maria
      Kuligowski Bolesław "Rafał"
      Kuligowski Karol "Łepski"
      Kuligowski Kazimierz "Ful"
      Kuligowski Stanisław
      Kuligowski Tadeusz "Cham", "Prusak"
      Kurkiewicz Józef
      Kurkiewicz Leon
      Kurzynka Józef "Snop"
      Kwiatkowska Władysława
      Kwiatkowski Feliks
      Kwiatkowski Tadeusz
      Kwiatkowski Władysław
      Kwilman Amelia
      Kwilman Jan
      Lachowski Bronisław
      Lachowski Stanisław "Lemiesz"
      Lachowski Stanisław "Twardy"
      Lalka Elżbieta "Osa"
      Lalka Jadwiga "Iskra"
      Lalka Rozalia "Nasturcja"
      Lamperski Aleksander
      Lamperski Eugeniusz
      Lampkowski Gabin
      Lampkowski Władysław
      Langiewicz Ryszard
      Langiewicz Władysław
      Laskowska Maria "Leszczyna"
      Laskowski
      Laskowski Kazimierz
      Laskowski Kazimierz "Zorza"
      Laskowski Stanisław "Zagon"
      Laskowski ,Stefan "Wygon"
      Leleń Jan "Cegła"
      Lendzion Stefan "Staw"
      Leontiew Kazimierz "Bury"
      Leszczyński Kazimierz
      Leśniewska Walentyna
      Leśniewski Maks "Liść"
      Lewandowska Zofia
      Lewandowski Aleksander "Kruk"
      Lewandowski (z Winnicy)
      Lewandowski Benedykt
      Lewandowski Bronisław "Podbipięta"
      Lewandowski Kazimierz "Rola"
      Lewandowski Stanisław "Bryła"
      Lewandowski Władysław "Świerk"
      Lewandrowski Hieronim "Krzak"
      Lewandrowski Jerzy "Kruk"
      Lewandrowski Konstanty
      Linkowski Stefan "Szpak"
      Lipińska Leokadia "Szarotka"
      Lipka Jan "Wrzos"
      Lipowska Aniela
      Lipowska Stanisława
      Lipowski Jan
      Lipowski Jan "Amicis"
      Lipowski Stanisław "Kmieć"
      Lipowski Tadeusz "Marat"
      Lis Adam
      Liszewski Mieczysław
      Liszewski Stanisław
      Liszewski Tadeusz
      Liszewski Władysław
      Lubowidzki Kazimierz
      Ludwińska Jadwiga Sabina "Marta"
      Łada Józef "Bartosz"
      Łapiński Franciszek
      Łaszewski Wacław
      Łazicka
      Łebkowska Maria
      Łebkowski Jan
      Łopacki Edward "Sulima"
      Łopacki Stanisław "Oracz"
      Ługowski Henryk
      Łuszpińska Irena
      Łuziński Czesław
      Łuziński Tadeusz
      Łysonik Edward
      Łysonik Franciszka
      Łysonik Wojciech "Jabłoń"
      Łysonik-Łukaszek Wiesława
      Łyszkowska "Mrówka"
      Łyszkowski Bolesław "Ziarno"
      Łyszkowski Eugeniusz "Łuk"
      Mach Jan
      Maciak Adam "Gruda"
      Madajczyk Czesław
      Madziarski Zygmunt "Lis"
      Maj "Niemiro"
      Majewski Stefan
      Majewski Zygmunt
      Makarewicz Czesław "Bród"
      Makowska Maria Honorata
      Makowski Jan
      Makowski Jerzy "Kret"
      Makowski Józef "Środa", "Czyżewski"
      Makowski Kazimierz
      Makowski Sylwester
      Makowski Tadeusz
      Makówka Edward
      Makówka Stanisław
      Makówka Wincenty
      Malinowski Kazimierz "Wyrwa"
      Malinowski Mieczysław "Mietek"
      Malinowski Stanisław
      Maliszewscy (rodzina z Mławy)
      Maliszewska Maria
      Maliszewski Franciszek "Jaskółka"
      Maliszewski J.
      Maliszewski Marian
      Maliszewski Stanisław "Karzeł"
      Maliszewski T.
      Małachowska Genowefa
      Małecki Edmund "Żądło"
      Mandycz Jerzy "Zryw"
      Maniakówna Maria
      Mańkowski Józef "Łąkarz"
      Marchoł Władysław "Mazur"
      Marciniak Bolesław "Sosna"
      Marciniak Zofia
      Marciniakowie (rodzina)
      Marcinkiewicz Franciszek "Czarny"
      Marcinkowski Czesław "Wilk"
      Marczak Tadeusz
      Markiewicz Wacław "Śmiały"
      Markowski Lucjan
      Markowski Stefan "Jastrząb"
      Markulis Stanisław "Tygrys"
      Maślik Jerzy "Cichy"
      Matławski Stanisław "Wąsek"
      Matusiak
      Mazuchowski Władysław "Wróbel"
      Mazur Stanisław "Brzoza"
      Mazurowski "Mazur"
      Mazurowski Leopold
      Mażewski Eugeniusz "Kula"
      Mączewski Kazimierz "Pecyna"
      Mączewski Ksawery "Piast"
      Mączewski
      Mączyński Czesław
      Mench
      Mendel Józef "Grab"
      Meredyk Adam "Staw"
      Midura Franciszek
      Miedzowski Andrzej
      Milczarczyk Aleksander "Głóg"
      Milczarek Stanisław
      Milewski Ignacy
      Milewski Jakub
      Milewski Marian "Wiśnia"
      Miłek Stanisław "Sęk"
      Miłkowski Stanisław "Sikorzycki"
      Miłoszewski Jan "Stal"
      Miziołek Józef
      Młodzianowski Stanisław "Skrzydło"
      Modzelewski Józef
      Modzelewski Piotr "Wierny"
      Mordawski Stanisław "Zadra"
      Morawski "Wilk"
      Morozowa Ania
      Moszczyński Adam "Grab"
      Moszczyński Marceli "Grot"
      Mroczkowski Antoni
      Mroczyński Apolinary
      Mroczyński Józef
      Mroczyński Roman
      Mróz Adam
      Mróz Daniel "Nigier"
      Mróz Jan "Orzeł"
      Muziński Franciszek "Kosiara"
      Muziński Henryk
      Myślak Mieczysław
      Myślińska
      Myśliński Romuald
      Myśliński Wacław
      Mystkowski Longin
      Mystkowski Władysław
      Nachyło Stanisław "Suszczyk"
      Nachyło Stefan "Dąb"
      Nachyło Władysław "Bryła"
      Nadratowscy (rodzina)
      Nadratowska-Bońkowska Maria "Jarzębina"
      Nadratowski Franciszek ,;Szyszka"
      Nadratowski Ignacy "Pantera"
      Nadratowski Jan "Kuna"
      Nadratowski Józef "Kłos"
      Nadratowski Konstanty "Wiciarz"
      Nadratowski Wacław "Wilk"
      Nakielski Władysław
      Nakoniecznikoff Klukowski "Zawisza"
      Nalikowski "Tymur"
      Nalikowski Wincenty "Lis"
      Napiórski Czesław
      Napiórkowski Walenty "Ryś"
      Napiórkowski Zdzisław
      Naporowski Jan
      Narczewski Wacław
      Naworski Bernard "Szyszka"
      Naworski Eugeniusz
      Naworski Władysław "Plużech"
      Nawotczyńscy (rodzina)
      Nawotczyński Zygmunt "Konar"
      Nawotka Kazimierz "Śmiały"
      Nawotka Wincenty
      Nejman Henryk "Kierat"
      Nejman Marek "Wicher"
      Nidzgorski Tadeusz "Dąb"
      Niećko Józef "Zgrzebniak"
      Niesłuchowski Aleksander
      Nizielski Kazimierz "Pług"
      Niżyński Stanislaw "Ogniwo"
      Nodzykowski Bolesław
      Nodzykowski Wincenty "Olsza"
      Nosek Stanisław "Grobla"
      Nosek Stanisław "Major"
      Nowacki Józef "Pień", "Szarak"
      Nowaczyk-Szewczykowska Janina
      Nowak Jan
      Nowak Karol "Żubr"
      Nowak Stanisław
      Nowakowski "Narcyz"
      Nowakowski Stefan
      Nowicki Wacław
      Nowicki Władysław "Nowina"
      Nowicki Zygmunt
      Nowiński Henryk "Wrona"
      Nowosielski Jerzy
      Nowotko Stanisław "Niedziela"
      Nydzińscy (rodzina )
      Nydzińska Regina
      Nydziński Józef
      Nydziński Piotr
      Nydziński Stanisław "Brzoza"
      Nygowski Franciszek "Garbaty"
      Nygowski Wiktor "Kloc"
      Nyskowski Stanisław
      Obrębski Jan "Rżysko"
      Ogonowski Jan "Janowski"
      Okrasińska Teresa
      Olczak Aleksandra "Osika"
      Olczak Stanisław "Olcha"
      Oleksa Antoni "Jeż"
      Oleksiak Ignacy "Ramzes"
      Oleksiak Stanisław
      Olewnik Jan "Mały"
      Olenchowski Aleksander
      Olenchowski Stanisław
      Olędzki Klemens "Młot"
      Olkowscy (rodzina)
      Olkowski (z Olk)
      Olkowski Jan "Mnich"
      Olkowski Jan "Roztropny"
      Olkowski Mieczysław "Kobus"
      Olkowski Władysław
      Olszewska Irena
      Olszewski Franciszek "Pień"
      Olszewski Jan "Cyklon"
      Olszewski Stanisław
      Olszewski Wacław
      Olszewski Władysław "Wróbel"
      Olzak Józef "Chłop"
      Oprawa Jan
      Orłowski Jan "Knieja"
      Orłowski Józef "Głóg"
      Orłowski S.
      Orłowski Stanisław "Pokrzywa"
      Oryl Stanisław
      Oryl Władysław
      Orzechowski "Tęcza"
      Osik Franciszek "Kąkol”
      Osmański Kazimierz
      Osmański Władysław "Róg"
      Ossowski Dionizy
      Ossowski Ignacy "Mur"
      Ossowski Witold "Lubicz"
      Ostaszewski Tadeusz
      Ostrowicz R.
      Ostrowski Ignacy
      Ostrowski Jan
      Ostrowski Jan "Czarny"
      Ostrowski Mieczysław
      Otłowska Jadwiga
      Otłowski Władysław
      Oziemkiewicz Franciszek
      Padlewski Zygmunt
      Pajewski Józef "Kruk"
      Paliński Bonifacy "Sołtysiak"
      Panfil Stanisław
      Paszkowski Franciszek "Śmiały"
      Pawlak Piotr Paweł
      Pawłowski (z Grądów)
      Pawłowski Adam
      Pawłowski Bolesław "Karp"
      Pawłowski Jan
      Pawłowski Jan "Grzmot"
      Pawłowski Józef
      Pawłowski Stefan "Grabowiec"
      Pawłowski Tadeusz
      Pazik Stefan
      Pazuchowski Stefan "Wiąz"
      Pazyra Czesław "Piła"
      Pazyra Stanisław
      Pazyra Stanisław "Kloc"
      Peda Feliks
      Pepłowski Bronisław
      Perkowski Stefan "Perkoz"
      Perłowska Jadwiga
      Perłowski Bolesław "Wist"
      Perłowski Stanisław
      Pernej Stefan
      Pernejowa Wiktoria
      Perzanowski Wiktor
      Perzyński Aleksander
      Perzyński Kazimierz
      Perzyński Ryszard "Snop"
      Perzyński Wincenty
      Pesta Leon "Bór"
      Petrykowska Anna "Mira"
      Petrykowski Wincenty
      Petrykowski Władysław "Jastrzębiec", "Borowy", "Roch"
      Pęczak Andrzej "Świerszcz"
      Piasecki Jan "Czujny"
      Piasecki Mieczysław "Żwir"
      Piech Andrzej "Sosna"
      Piech Bolesław "Żądło"
      Piech Bronisław "Olszyna"
      Piech Jan "Perz"
      Piechewicz Edward
      Piechucki Kazimierz
      Piekarski Stanisław "Wróbel"
      Piekut Aleksander
      Pielech Szczepan "Biały"
      Pieńkoś Józef "Klon"
      Pierzanowski Tomasz "Topierz"
      Pieśniewski Władysław
      Pietrzyk Antoni "Antek"
      Pikus Wacław "Wir"
      Pilitowski Hilary
      Piotrowski "Wyka"
      Piotrowski Franciszek "Trawa"
      Piotrowski Ignacy
      Piotrowski Jerzy "Strzała"
      Piotrowski Stanisław "Kos"
      Pisarkiewicz Stanisław "Bór"
      Piskorski Bronisław
      Płocharczyk Marian "Bąk"
      Płocharska Elżbieta "Łupina"
      Płocharski Jan "Łupek"
      Pniewscy (z Pniewa)
      Pniewska Stanisława
      Pniewski Karol
      Podlewski Henryk "Lipa"
      Podlewski Józef "Tur"
      Podpora Władysław "Wicher"
      Pogorzelski Henryk
      Pokrewiński Edward "Marzec"
      Pokrzywnicki Aleksander
      Pokrzywnicki Antoni "Grzyb"
      Pol Wincenty
      Pol Zygmunt
      Polakowscy
      Pomierny Leon
      Ponikiewski Ignacy "Pień"
      Ponikiewski Tomasz "Jama"
      Popielarski Henryk "Rosa"
      Poterski Klemens "Gawron"
      Potrzuski Antoni
      Potrzuski Stefan "Leonidas", "Watażka"
      Prandecki Wincenty
      Prątnicki Stanisław
      Prejs-Olszewska Jadwiga "Jagna"
      Prejs Władysław "Topola”
      Prędzyński Stanisław
      Prowęcki Zygmunt "Orkan"
      Próchiński Jan "Tygrys"
      Prus Stanisław "Jar"
      Prusakowski Stanisław
      Przetakiewicz Stanisław
      Przybysz Władysław "Roch"
      Przybyszewski Antoni "Skowronek"
      Przybyszewski Józef "Piorun"
      Przybyszewski Stanisław Ryszard „Trop"
      Przybyszewski Stanisław "Skała"
      Przyłuska Zofia
      Pszczółkowski Tadeusz "Szpak"
      Ptasiński Jan
      Puchalski Mieczysław "Odważny"
      Pudlak Eugeniusz
      Pułaska Małgorzata "Graniczna"
      Puszcz Franciszek "Lancet"
      Pydyn Jan "Cichy"
      Pypka Roman
      Pypka Stanisław "Kruk"
      Pytka Józef
      Rachocki Paweł "Jurand" , "Sokół"
      Rachuba Edward
      Rachuba Marian "Jastrząb"
      Racki Konstanty "Dąb"
      Radecki Henryk
      Radomski
      Radomski Władysław "Groźny"
      Radzymińska Sabina "Czajka"
      Radzymiński Bolesław
      Radzymiński Wacław "Zawisza"
      Raszkowski (sołtys)
      Rąbalski Czesław "Lemiesz"
      Rąbalski Konstanty "Brzoza"
      Rejchert Czesław "Leszczyna"
      Rejniak Bolesław "Bartnik"
      Rejniak Józef "Kruk"
      Rejniak Kazimierz "Twardy"
      Rejowscy (rodzina)
      Rejowska Adela
      Rejowski Antoni "Wilk"
      Rejowski Eugeniusz "Cygan"
      Rejowski Stanisław
      Rek Tadeusz
      Renda Jan "Jaszczur"
      Robaczewski Telesfor
      Rochnia
      Rogala
      Rogalski Bolesław "Karp"
      Rogowski Aleksander
      Rogozińska St
      Roguski Jan
      Rojek Piotr
      Rokicki Antoni
      Romaniuk Wincenty
      Romanowski Kazimierz (lekarz)
      Romański Eugeniusz "Noc"
      Romański Franciszek "Laskowski"
      Rosiak Kazimierz
      Rosiak Stanisław "Nurt"
      Rosińscy (rodzina)
      Rosiński Tadeusz "Rota"
      Rosmanowski Hieronim
      Rożek Władysław "Korzeń"
      Różański Franciszek "Bryła"
      Różański Kazimierz
      Ruciński Jan "Lew"
      Ruczyński Teofil
      Rudzińska
      Rudziński Józef
      Rusek Edward "Ryś"
      Rusek Franciszek
      Ruszkowski Henryk "Kruk"
      Sadowska-Świerczyńska Janina
      Rutecki Roman "Sosna"
      Rutkowscy (rodzina z Mławy)
      Sadowski (z Leszczyna)
      Rutkowska Irena
      Sadowski Stanisław
      Rutkowska Janina "Grażyna"
      Sadowski Władysław "Tygrys"
      Rutkowski Józef
      Sadowski Zbigniew "Gruby"
      Rutkowski Stanisław "Wyrwa"
      Samuel Jan "Jeż"
      Sarnecki Franciszek' "Ziarno"
      Rutkowski Tadeusz "Sosna"
      Sarnowski Kazimierz
      Sarwiński Jan "Czarny"
      Rutkowski Władysław "Smukły"
      Sawicki Władysław "Owies"
      Rybacki Jan "Woda"
      Sejda Leon
      Sekutowicz Stanisław "Twardy"
      Rybarczyk Ireneusz
      Rybiccy (rodzina)
      Rybicki Zygmunt "Socha"
      Semenowicz Piotr "Długi"
      Serafin Michał ks.
      Rychcik Bronisław "Kafar"
      Seremak Stanisław "Stamajza"
      Rychcik Franciszek
      Rychcik Stanisław "Orzeł"
      Rychter Stanisław "Perz"
      Serocki Jan "Chudy"
      Rydel Lucjan
      Rydlewski Mieczysław "Blondyn"
      Rymer Czesław
      Rymer Mieczysław
      Rypiński Michał
      Rzepińska Apolonia "Rosa”
      Sękowski Józef
      Sękowski Stanisław
      Sękowski Wacław
      Siarkowska Czesława
      Siarkowski Piotr "Koniczynka"
      Siarnik
      Siecińska Eugenia
      Siejkowski Stefan "Słońce"
      Siekierski Tadeusz "Kalina"
      Siemianowski Zygmunt "Konar"
      Siemiątkowscy (rodzina z Bojanowa)
      Siemiątkowscy (ze Szreńska)
      Siemiątkowska Irena "Ważka"
      Siemiątkowski Julian
      Siemiątkowski Ryszard "Burta"
      Siennicki Edmund "Sęp"
      Sieradzki Bolesław
      Sieradzki Wacław
      Sikorski "Bystry"
      Sitarski Gustaw "Spłonka"
      Sitkiewicz Eugeniusz
      Skalski
      Skoczeń
      Skoczeń Czesław "Rzędzian"
      Skonieczny Roman "Błysk"
      Skonieczny Wacław "Motor"
      Skowyrska Maria
      Skowyrski Bolesław "Skory"
      Skowyrski Jan "Kowadło"
      Skrobisz Franciszek "Świerk"
      Skroczyński Albin "Łaszcz" (gen.)
      Skrzydlak Stanisław
      Słodowski Kazimierz
      Słotwińska Aniela "Ara" "Ogarek"
      Słotwiński Marian "Krzak"
      Smoliński Antoni
      Smoliński Jan
      Smoliński Zygmunt
      Smyk Stanisław "Szpak"
      Sobczak Danuta
      Sobczak Nikodem "Młodzian"
      Sobiecki Stanisław "Grad"
      Sobieraj Stanisław
      Sobiesielski Lucjan "Derkacz"
      Sobociński Marek
      Sobociński Wacław
      Sokalski Hipolit
      Sokalski Klemens
      Sokolnicki Andrzej
      Sokolnicki Franciszek
      Sokołowska Marianna "Jutrzenka"
      Sokołowski Aleksander
      Sokołowski Franciszek "Sosna"
      Sokołowski Jan
      Sokołowski Stanisław
      Sokołowski Stanisław "Węgiel"
      Sołtys Antoni
      Sołtys Eleonora
      Sołtys Józefa "Ksenia"
      Sołtys Józef "Kamień"
      Sołtysowie (rodzina)
      Sosnowscy (rodzina)
      Sosnowski "Szyszka"
      Sosnowski Wincenty
      Spasowski W.
      Stachowicz Jan "Głóg"
      Stachowicz Stanisław
      Stachowski Jan
      Stanek Władysław "Kopiec"
      Stańczak "Buk"
      Stańczyk Jan "Michał"
      Starzyński Bolesław "Cegła"
      Staszewski Wincenty
      Staszyc Stanisław
      Stawarz Henryk
      Stefaniak (z Przasnysza)
      Stefaniak Józef "Sęk"
      Stefaniak Stanisław
      Stefaniak Tadeusz "Potok"
      Stefczyk
      Stepnowski Aleksander
      Stepnowski Ignacy "Wiąz"
      Stępka Stanisław
      Stępniewski Bolesław
      Stępniewski Edward "Orkan"
      Stępniewski Stanisław
      Stolarczyk Franciszek
      Stolarscy
      Stolarski
      Stalowowski Józef
      Strach Franciszek "Kapusta"
      Strach Genowefa
      Strach Helena "Dziewanna"
      Strach Stefan "Lis"
      Struzik Stanislaw "Strąk"
      Strużyńska Maria
      Stryjewski Kazimierz "Błysk"
      Strzelecki Onufry
      Strzeszewscy (rodzina)
      Strzeszewska Helena "Brzoza"
      Strzeszewska Irena "Dolina"
      Strzeszewski Zygmunt
      Suchlewski Piotr
      Sudziarski Władyslaw
      Sudziarski Zdzisław "Aros"
      Sychowski Stanislaw "Miotła"
      Szabat Stanislaw "Gaj"
      Szabelski Józef "Bartnik"
      Szajkowski Stanisław "Rżysko"
      Szczawińska Maria
      Szczech Tadeusz "Kurhan"
      Szczechowiec Jan "Rola"
      Szczepankowska Henryka
      Szczepankowski Zygmunt
      Szczepański Jan
      Szczepański Stanisław "Sowa"
      Szczepański Stanisław
      Szczepkowski (ze Żmijewa)
      Szczepkowski "Młot"
      Szczepkowski Eugeniusz "Strumyk"
      Szczerba Czesław "Szary"
      Szczerba Józef
      Szczerba Piotr "Topór"
      Szczybiński
      Szczypa Andrzej "Szczygieł"
      Szczypiński Bronisław
      Szczypiński Julian
      Szczypiński Stanisław "Szydło"
      Szeląg Tadeusz "Łeda"
      Szeluga Ryszard "Mak"
      Szeller Edmund
      Szemplińska M.
      Szerszeniewski Stanisław "Cuma"
      Szerszeniewski Stefan "Pień"
      Szewczyk Gerwazy
      Szewczykowska Władysława
      Szklarczyk
      Szkoda Bolesław "Jałowiec"
      Szkoda Stanisław "Jabłoń"
      Szmyt Konstanty
      Szmyt Stefan
      Sznajder
      Szóstek Aleksander
      Szóstek Antoni "Tur"
      Szóstek Jan "Sokół"
      Szóstek Konstanty "Żyrafa"
      Szóstek Zygmunt "Wicher"
      Szramowski Aleksander "Czub"
      Sztramski Czesław „Mróz"
      Sztybur Konstanty "Kloc"
      Szubielscy (rodzina)
      Szubielska Helena
      SzubieIski Józef "Leszczyna"
      Szulc Stanisław "Fala"
      Szulczewska Zofia "Chytra"
      Szumowski Edward
      Szumski Wladyslaw "Ran"
      Szydłowski Marian
      Szychowski Stefan "Drzymała”
      Szymański Edward
      Szymański Feliks
      Szymański Jan "Bagnet"
      Szymborski Bronisław "Echo"
      Szymczak (z Iłowa)
      Szyszko Stanisław "Mnich”
      Szwejkowski Wacław
      Śliwiński Edward "Sokół"
      Śliwiński Franciszek "Mostek"
      Śliwiński Józef "Sobota"
      Śniegula Henryk "Trzmiel"
      Śniegula Józef "Szary"
      Śniegula Tadeusz "Hak"
      Świątkowski Czesław "Ziółko"
      Świderski Andrzej
      Świderski Julian
      Świderski Jan Aleksander
      Świderski Stanisław "Błysk"
      Świerczewski Józef "Sowa"
      Świerczyńska-Rydelek Irena
      Świerczyński Antoni "Prąd"
      Świerszcz "Szymek Zawierucha"
      Świerszcz Franciszek "Snop"
      Świętochowska Helena "Swietlana"
      Świętochowski Aleksander
      Świętochowski Jan "Rola"
      Świtalski Zygmunt
      Tabaczkiewicz Włodzimierz "Skała"
      Tabaczyński Tadeusz "Kurp", "Mazur"
      Tarnogrodzki Tadeusz
      Tartas Józef
      Tartas Roman "Trok"
      Tartas-Szóstek Zofia "Grażyna"
      Teguwaj Christina
      Telakowski Henryk
      Teodorowicz Roman "Roman"
      Tetkowski Stanisław
      Tomasiak Czesław "Radło"
      Tomasiak Józef "Młot"
      Tomasiak Genowefa
      Tomasiak (matka)
      Tomasiakowie
      Tomasik "Łuk"
      Tomaszewski Konstanty
      Tomczak Franciszek
      Tomczak Kazimierz "Głóg"
      Tomczak Stefan "Wapno"
      Tomczyk Kazimierz
      Tomczyk Stanisław "Twardy"
      Tomkiel Leon "Poniedziałek"
      Tomkowski "Góra"
      Tomporowski Czesław "Sikora"
      Tomporowski Stanisław
      Toruński
      Traczyk Adam
      Traczyk Czesław "Komar"
      Traczyk Tadeusz "Chrust"
      Trętowski Bronisław "Chmura"
      Trociński Zygmunt
      Trojanowski Stefan
      Trojniar Stanisław "Juhas"
      Truszczyńscy
      Truszczyński Apoloniusz "Kolt"
      Truszczyński Stanisław "Delfin"
      Truszczyński Teofil
      Truszkowski Stanisław "Jeleń"
      Trzcińscy (rodzina)
      Trzcińska Irena
      Trzcińska Izabela "Tęcza"
      Trzcińska Maria
      Trzcińska Maria "Jaśmin"
      Trzciński Jan "Leszczyc"
      Trzciński Michał "Podkowa"
      Trzciński Stanisław "Ziarno"
      Trzciński Stefan "Bąk"
      Trzciński Władysław
      Trzebuchowska Wanda
      Trzeciak Władysław "Topola"
      Trześniewski Józef "Bruzda"
      Tyburc Jan
      Tylicki Faustyn "Topór"
      Tymiński Józef "Jaszczur"
      Tyszkiewicz Aleksander "Groźny"
      Tyszkiewicz Józef "Komulus"
      Ulanowska Czesława
      Ulanowski Aleksander "Klon"
      Ulanowski Franciszek "Myśliniec"
      Ulatowski Franciszek "Fala"
      Ulitowski Wacław
      Umięccy
      Umięcka Władysława
      Umięcki Czesław
      Umięcki Jan
      Umięcki Władysław
      Umięcki Zdzisław
      Wacholski Władysław "Pąk"
      Wajner Józef
      Wajsman Stanisław
      Walendziak Franciszek "Plon"
      Walerowicz Adam "Brona"
      Warda Kazimierz "Kmieć"
      Warda Kazimierz "Kuna"
      Wasiłowski Jan
      Wasiński Jakub
      Waśniewski Antoni
      Waszczak Jadwiga
      Waszczak Marianna
      Waszczak Stanisław "Pająk"
      Waszczak Wilhelm
      Waszczak Władysław
      Waszczak Zofia
      Waśniewski Antoni
      Wawrzynkowski Jan "Leśniak"
      Wawrzyniak
      Wąsik Wacław "Młot"
      Welenc J
      Welenc Witold "Wnuczek"
      Weselikówna Hanna
      Wesołowski Edmund
      Wesołowski Kazimierz "Wyrwa"
      Wesołowski Stanisław "Zając"
      Wiatr Antoni "Pień"
      Wiatr Janina "Tęcza"
      Wieczorek Antoni
      Wieczorek Julian
      Wieczorek Paweł
      Wielgomas
      Wielgosz Jan "Sęp Stary"
      Wieluński Medard
      Wieluński Nicefor
      Wieluński Rafał
      Wierzbicki Aleksander "Smyk"
      Wierzbicki Antoni "Oszczep"
      Wierzbicki Czesław "Szpak"
      Wierzbicki Stefan "Młot"
      Wierzbicki Władysław "Gorczyca"
      Wierzbowski Stanisław
      Wietrzykowska Stanisława
      Wiewiórowski Marian
      Więcek Bronislaw "Skala"
      Więckiewicz Czesław "Orczyk"
      Więckiewicz Irena
      Więckiewicz Jadwiga
      Więckiewicze
      Więckowski Marian
      Więckowski Stanisław
      Więcławski Roman "Łoś"
      Wilczek Stanisław "Wręba"
      Wilkowski Franciszek
      Wilkowski Ignacy "Wilk"
      Wiloch Zygmunt "Wiśnia"
      Wiśniewska Lucyna
      Wiśniewski (z Chyczewa)
      Wiśniewski Andrzej "Jama"
      Wiśniewski Franciszek
      Wiśniewski Jan "Płot"
      Wiśniewski Ludwik "Mucha"
      Wiśniewski L.
      Wiśniewski Piotr
      Wiśniewski Roman "Wielkosz"
      Wiśniewski Tadeusz
      Wiśniewski Wacław
      Witkowski Stefan "Wrona", "Topór"
      Witkowski Władysław
      Włochowski Władysław
      Włodarczyk Antoni
      Włodarczyk Franciszek "Sęp"
      Włodarczyk Józef "Polak"
      Włodarski
      Wnuk Franciszek
      Wojciechowska Zofia
      Wojciechowski Edward "Listonosz"
      Wojciechowski Jan "Maciek"
      Wojciechowski Marian
      Wojciechowski Stanisław
      Wojciechowski Władysław "Kazimierz"
      Wojczak Stanislaw
      Wojnowski Stefan "Grot"
      Wojtowicz (z Wiadrowa)
      Wojtowicz Jerzy "Pogodny"
      Wolczak Ryszard "Druh"
      Wolfigiel Edmund
      Wolfigiel Józef "Strąk"
      Wolfigiel Stefan
      Wolski Stefan
      Wolski Zygmunt
      Wołkiewicz Franciszek "Stal"
      Woźniak Andrzej "Pień"
      Wójcik Stefan "Wiąz"
      Wronecki Aleksander "Sowa"
      Wronka Kazimierz
      Wrotny
      Wróblewski Antoni
      Wróblewski Ignacy "Sroka"
      Wróblewski Józef "Sroka"
      Wróblewski Kazimierz
      Wróblewski Wacław "Topór"
      Wtulich Aleksander
      Wtulich Feliks "Bryła"
      Wtulich Stanisław "Wrzos”
      Wycech Czesław
      Wyniemko Wiktor "Izydor"
      Wypyszyńscy
      Wypyszyński Tadeusz "Brosuk"
      Wypyszyński Zygmunt
      Wyrzykowski Tadeusz "Arkadiusz"
      Wysocki L. "Mróz"
      Wysocki Władysław "Snop"
      Wyszkowski Franciszek
      Zabielski Czesław
      Zaborowska Stefania
      Zaborowski Henryk "Topola"
      Zaborowski Jan "Wiklina"
      Zaborowski Wacław
      Zaczykiewicz Izydor
      Zadroźniak Stanisław "Zator"
      Zadrożny Aleksander "Podkowa"
      Zakrzewski Antoni "Wróbel"
      Zalewska Celina
      Zalewska Halina
      Zalewski (ojciec)
      Zalewski Feliks
      Zalewski Longin "Wist"
      Zalewski Władysław
      Załęska Marianna
      Załęski Adam
      Załęski Antoni "Torf"
      Załęski Jan "Pecyna"
      Załęski Jan (ojciec "Torfa")
      Załęski Józef "Wapno"
      Załuski Zbigniew
      Zaręba Stefan "Cham"
      Zatorscy
      Zatorska Wanda
      Zatorski Wacław
      Zbrzezny Jan "Beton"
      Zbylicki Leon "Bosman"
      Zbylicki Roman "Vis"
      Zdanowicz
      Zdanowska Helena
      Zdanowski Edmund
      Zduniak Witold "Prawdzic"
      Zdunkiewicz Wanda
      Zdzięborski Tymoteusz
      Zembrzuski Tadeusz "Okrzeja"
      Zębalski Stanisław "Darnina"
      Zębalski Tadeusz "Gruby"
      Zglińska Eleonora
      Zieliński (nauczyciel)
      Zieliński Bernard "Sęp"
      Zieliński Stanisław "Jama"
      Ziendarski Jan "Grab"
      Ziębicki Józef "Wilga"
      Ziólkowski Stanisław "Róg"
      Zmysłowski Bolesław
      Zmysłowski Ignacy
      Zwierzchowski
      Zwoliński Adam
      Zybowski Stanisław
      Zygmunt Adam
      Zygmunt Jan
      Zygmunt Stanisław
      Zygmunt Wawrzyniec
      Zygmunt Władysław
      Żbikowski Henryk "Żbik"
      Żebrowski Bronisław
      Żebrowski Henryk
      Żebrowski Michał
      Żendarski Adam
      Żłobińscy
      Żłobiński "Skiba"
      Żulewski Stanisław "Karpa"
      Żulewski Władysław
      Żurawiński Feliks "Gazda", "Huk"
      Żurawiński Jan "Żuk"
      Żurawski Józef "Lotnik"
      Żurawski Stefan "Gacek"
      Żurawski Walenty "Żyto"
      Żywiec Franciszek "Rybak"
      Żywiec Józef "Jeleń"



:!: Janusz Stankiewicz

ET
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:45

Postautor: ET » sob wrz 16, 2006 22:04

Witam,

Emanuel Jurczak to mój Ojciec.

Pozdrawiam - ET

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz wrz 17, 2006 16:17

.
Zapraszam do rozszerzenia informacji o dziejach wojennych Pana Jurczaka... (oczywiście także innych osób - ew. zdjęcia celem zamieszczenia na Forum proszę nadesłać na mój adres e-mail).
Każda informacja, dotycząca naszych przodków, jest niezwykle cenna !
Zachęcam do współpracy przy tworzeniu Naszego, wspólnego Forum !

):rolleyes Janusz Stankiewicz

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » wt lis 14, 2006 23:14

.
Pan Z.W. napisał do mnie:

"...podaje Pan nazwiska osób z książki Tadeusza Fijałkowskiego "Pod kryptonimem Wkra"(którą czytałem ponad 20 lat temu), co sugeruje, że wszyscy wymienieni byli członkami BCh. Jednak tak nie jest, bowiem np. Dobucki Maksymilian był sołtysem wsi Wronka - kolaborował z Niemcami i terroryzował Polaków za co został zastrzelony właśnie przez BCh. To jest spis nazwisk , które zostały użyte w książce, co wyraźnie należy zaznaczyć. Sprawę znam z opowiadań mojego ojca Eugeniusza, który był członkiem BCh."

Wyraźnie zatem zaznaczam, że ww. spis jest oczywiście listą nazwisk występujących w książce, a nie zestawieniem członków BCh w tym rejonie.

Bardzo proszę Czytelników o nadsyłanie kolejnych uwag - tym samym przecież rozszerzamy własne wiadomości o tym regionie i tamtych ludziach - mam nadzieję, że Czytelnicy wiedzą o tym, że moim głównym celem w publikowaniu list jest ułatwienie Państwu poszukiwań przodków i ukierunkowanie dalszej Państwa drogi zdobywania informacji ...

:!: Janusz Stankiewicz

Quader
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 08, 2009 18:46

Postautor: Quader » ndz sie 09, 2009 20:16

Mam pewne informacje na nt. Juliana Kubisa. Aczkolwiek nie jestem pewien czy to właśnie ten pan. Otóż znalazłem dane o Julianie jako komendancie ZWZ ośrodka Pułtusk. Rzecz w tym, że mamy tu BCh.

Lwica1
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 05, 2009 22:54
Lokalizacja: Łódź

Bataliony Chłopskie

Postautor: Lwica1 » czw paź 22, 2009 21:42

Witam, a ja znalazłam brata mojej babci Leonardy Sarneckiej:
- Franciszka Sarneckiego -Ziarno bądź syna innego brata babci Karola lub Jana,
szkoda, ze nie ma dat urodzenia, łatwiej było by mi określić, który to z nich!


pozdrawiam

Rolnik
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 17, 2009 23:06

Postautor: Rolnik » śr lis 18, 2009 15:21

Witam znalazlem na tej liscie nazwisko mojego dziadka Andrzeja Miedzowskiego. Tak należal do BCH. Został zamordowany 31 lipca 1944roku w Pomiechówku. Moze ktos wie więcej.

POLONUSX
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 15:37

Postautor: POLONUSX » śr mar 10, 2010 14:33

Witam Panie Januszu, jest wielce prawdopodobnym, że Franciszek Sokolnicki jest moim dziadkiem, jeśli w książce są jakieś dane a ma Pan do niej dostęp bym był wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Z poważaniem, Krzysztof Sokolnicki.

siwy1251
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 20:14

Postautor: siwy1251 » czw kwie 29, 2010 08:59

mój dziadek to Klimaszewski Zygmunt,a jego brat Klimaszewski Bolesław rozstrzelany przez hitlerowców 17-01-1945 roku

jarek690316
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 01, 2010 13:49
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jarek690316 » pn lis 01, 2010 21:48

Znam osobiście Henryka Krekorę ps. "Góra". Polecam książkę Tadeusza Fijałkowskiego - poza listą osób można w niej znaleźć wiele cennych informacji ich dotyczących.
Pozdrawiam - Jarek Słowikowski

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Pieśniewski Władysław

Postautor: JanuszStankiewicz » sob kwie 30, 2011 08:29

.
Witam,
... przesyłam dokumenty dotyczące Dziadka.

    Obrazek


    Obrazek


Pozdrawiam,
Joanna Piesniewska

iza1971
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 15, 2015 22:06

Re: Bataliony Chłopskie na północnym Mazowszu 1939 1945

Postautor: iza1971 » pn sie 17, 2015 12:05

Witam,zainteresowała mnie wasza strona, ponieważ poszukuje wiadomosci, oraz książki ''Pod psełdonimem Wkra''o dziadku mojego męża. Dziadek nazywał sie Jan Chojnacki-Niszczyciel, jego zona Czesława Chojnacka-Wara. Jezeli ktos moze udzielić mi jakis informacji, bedę wdzięczna.

Anna Prejs
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 22:47

Re: Bataliony Chłopskie na północnym Mazowszu 1939 1945

Postautor: Anna Prejs » ndz lut 05, 2017 00:32

Witam. Znalazłam przypadkiem nazwisko brata mojej mamy - Czesława Kalinowskiego, ps. Cezar. Napiszę, co wiem na ten temat od mojej mamy. Czesiek, bo tak go nazywała,miał 19 lat.Był bardzo spokojnym, ułożonym chłopcem, a jednocześnie wielkim patriotą.W lipcu, 1944 roku pracował w Janowie pod Iłowem u folksdojcza, który bardzo źle traktował Polaków.Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, mama moja opowiadała, że siedział i płakał, że tam w Warszawie dziewczyny giną, a on nic nie robi. Potem udało mu się dostać pracę w parowozowni w Iłowie - Osadzie i tam dostał się do Batalionów Chłopskich, o czym nikt w rodzinie nie wiedział. Został aresztowany w parowozowni w styczniu 1945 roku, 3 dni przed wyzwoleniem Mławy.(Aresztowali też dwóch chłopaków o nazwisku Szymczak, ale jeden nie należał do organizacji . Drugi był synem naszych znajomych i potem obaj zostali rozstrzelani, ten jeden przypadkowo.Obaj leżą na cmentarzu w Iłowie - Osadzie). Dwaj gestapowcy, już aresztowanego, przyprowadzili do domu, żeby wziął kurtkę.Był straszny mróz. Babcia, czyli jego mama, bardzo płakała, wtedy jeden z Niemców przystawił jej karabin do głowy i powiedział, że ją zabije, jak nie przestanie. Mamy brat powiedział tylko: " Mamo, nie martw się" i go zabrali.Ci młodzi chłopcy myśleli naiwnie, że ich wypuszczą po przesłuchaniu.Był w więzieniu w Mławie, skąd wywieźli ich potem na Kalkówkę i rozstrzelali. Jego ciało i jeszcze jedenastu innych z Batalionów , zabrali koledzy. Jego trumna, i jeszcze dwóch innych, stała w mieszkaniu w Mławie u rodziny jednego z zabitych. Babcia była na pogrzebie.Został pochowany we wspólnym grobie w Mławie - Wólce. O ich rozstrzelaniu powiadomili ją jego koledzy, którzy zajęli się pogrzebem.Szymczaków i jeszcze Marciniaka, ojcowie w mróz przywieźli na sankach z Mławy do Iłowa i tu zostali wszyscy trzej pochowani..Babcia miała zdjęcie zrobione przez kolegów, jak Czesiek leży rozstrzelany na śniegu.Pamiętam z dzieciństwa, jak wyjmowała po cichu brązowe w sepii zdjęcie i płakała.Widziałam to zdjęcie.Brunatne plamy krwi na śniegu i ciało chłopaka z rozrzuconymi rękami. W końcu dziadek schował babci to zdjęcie. Znalazła je po ich śmierci moja mama i zniszczyła, bo kosztowało ich tyle łez. Teraz żałuje, to była smutna i straszna pamiątka.
Wiem, że informacje są trochę chaotyczne, ale moja mama ma 80 lat. Ja trochę pamiętam, co opowiadała babcia i że ciągle za synem płakała.Próbuję jak najwięcej się od mojej mamy dowiedzieć, bo wiem, że niedługo nie będzie żadnych świadków tamtych dni.Nie wiem, czy te informacje będą przydatne, ale niech zostanie jakiś ślad po ludziach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.
Anna


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości

cron